icon
Yükleniyor..

Uşak Kent Tarihi Müzesi

Usak Kent Tarihi Muzesi Uşak bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Usak Kent Tarihi Muzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Usak Kent Tarihi Muzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Usak Kent Tarihi Muzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Uşak Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Uşak sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Uşak Kent Tarihi Müzesi Sigara İçilmez
Uşak Kent Tarihi Müzesi Park Yeri
Uşak Kent Tarihi Müzesi Müze
Uşak Kent Tarihi Müzesi Ücretsiz
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  @meltemyilmaz

  Toplamda 1625 metrekare alan üzerinde kurulu, 992 metrekare kapalı alana sahip olan müze; ana bina, ana binada bulunan asma kat, avlu ve avluda bulunan 11 odadan meydana gelmektedir. Müzede Uşak'ın kronolojik tarihi, coğrafyası, kurtuluş mücadelesi, turizm zenginlikleri, doğal güzellikleri, folklorik değerleri, Uşak tarhanas; belgeler, canlandırmalar, görsel sunumlar ve maketlerle anlatılmıştır. Nasıl Gidilir: Uşak merkezde yürüyerek ulaşım sağlanır. Uşak Belediyesi ana hizmet binasına yaklaşık 200 metre uzaklıkta olan Uşak Kent Tarihi Müzesi 100 metre ilerde yolun sol tarafında bulunmaktadır. Şehir dışından gelen ziyaretçilerin; stadyum kavşağından itibaren yönlendirme tabelalarını takip ederek müzeye ulaşılması mümkündür.

 • avatar

  @juliathedry

  Müze arkeoloğu Cengiz Doğan ise yarışmanın tüm Türkiye’deki özel ve özerk müzeleri kapsadığını kaydederek, “Bizler de Uşak Belediyesi Kent Tarihi Müzesi olarak Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın önderliğinde bu yarışmaya hazırlandık. Müzenin kentle olan ilişkisi, süreç yönetimi, ziyaretçi yönetimi ve müzenin sergi biçimi gibi birçok kıstasın bulunduğu yarışma için büyük bir ön hazırlık yaptık. Türkiye’nin seçkin profesörlerinden oluşan Seçici Kurul, bütün sunumlarımızı titizlikle inceledi. Biz kent tarihi müzeleri alanında Türkiye’de önemli bir noktada yer aldık ve ödüle layık görüldük.” açıklamalarında bulundu. Türkiye’nin ilk şeker fabrikasına ait ögelerin, Türkiye’de ilk kez elektrik üretilmesine dair özel sunumların müze içerisinde yer aldığını aktaran Cengiz Doğan, müzenin yaşayan bir yapısı olduğunu ve birçok tarihi objenin bağışçılar tarafından müzeye verilmeye devam ettiğinin altını çizdi. Doğan, Uşak Kent Tarihi Müzesi’nin tamamen bağışçılar tarafından oluşturulduğunu ve zengin bir içeriğe sahip olduğunu aktardı.

 • avatar

  @barisada

  10 Numara 5 Yıldız tertemiz çok samimi bir ortamda Kent tarihini yaşayabileceğiniz bir mekân KENT TARİHİ MÜZESİ...Müdür Bey Cengiz Doğan ve çalışan arkadaşlar çok ilgili ve samimi...

 • avatar

  @cant

  Uşak tarihi hakkında bir cok bilgi edinebilirsiniz. Ücretsiz ve görülmeye değer.

 • avatar

  @semihozsu

  Her gittiğim şehrin kent müzesini mutlaka gezen biri olarak Uşak kent müzesini gezmenizi hem bölge tarihi hem de şehrin geçmişi ile ilgili bilgi edinmeniz açısından öneririm.

 • avatar

  @tugceoguz

  Giriş ucretsiz eserler o kadar guzelki bazilarina cocuklugumuzdan aşinayiz bazilarini ilk gorüsumuz cocuklarla olunca daha eglenceli oldu kisa gezintimiz yolunuz duşerse mutlaka uğrayin deriz????


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar