Zaman Müzesi

4.6666666666667 (6 Yorum)
Zaman Müzesi: Konya bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Zaman Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Zaman Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Zaman Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Konya Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Konya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Zaman Müzesi Sigara İçilmez
Zaman Müzesi Müze
Zaman Müzesi Tarihi Yer
Zaman Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Sille, 42132 Selçuklu/Konya, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.6666666666667 Puan

 • avatar

  Korhan Yapici

  Sille'ye müze tarafından girdiğinizde, Sille'nin çıkışında, sol koldaki dar bir yürüme yolundan tırmanarak ulaşacağınız, eski şapel, şimdinin zaman müzesi. İçeride çok özel eserler sergileniyor. Bunların her birinin bir hikayesi var. Müze görevlisi arkadaş her biri hakkında detaylı bilgi sahibi. Zaman ayırın ve anlatmasını rica edin, o minik müzedeki eserler o kadar anlam kazanacak ki, doyamayacak ve unutamayacaksınız. Sonrasında balkon kısmından Sille'ye yukarıdan da bir bakış atabilirsiniz. Buradan Sille'yi gördükten sonra seyir terasına gitmeye gerek duymadık.

 • Selçuklu Belediyesi tarafından kullanılmayan şapel müze olarak turizme açılmış, görevliler konularında eğitimli sizi her konuda aydınlatıyor ve sorduğunuz sorulara tatminkar cevaplar alıyorsunuz . Sadece ulaşım biraz yorucu, yürüyerek gidebilirsiniz yokuş tırmanmak gerekiyor araba ile giderseniz aracınızı park ettikten sonra biraz yürümeniz gerekiyor. Görülmeye değer bir müze.

 • avatar

  Tolga Kangal

  Sille'ye yolunuz düşerse uğranması gereken bir mekan, eski bir şapel restore edilerek oluşturulmuş. İçeride zamanla ilgili çeşitli alet ve objeler var. Bir kaç tanesi imitasyon. Orijinali olsa daha iyi olurdu. Yönlendirme tabela eksikliği var.

 • avatar

  Mahir Ali

  Konyanin Sille Antik Köyünde yer alan eskiden şapel olarak kullanılan rakım olarak biraz yüksek olan bir Müzedir. Eskiden kullanılan saatler ve değişik takvimler sizleri karşılıyor.

 • avatar

  Taygun Mertcan

  Selçuklu belediyesine yaptığı katkilardan dolayi teşekkür ediyorum. Belediye görevlisi Ahmet bey çok ilgili ve yardimsever. Tarihi baştan anlatıyor. Eserler bir kaç parça ama astronomi ile ilgili güzel bilgiler ediliyorsunuz.

 • avatar

  İbrahim

  Biz gittiğimizde maalesef kapalıydı. Dışını gezebildik. Tüm Silleyi ve vadiyi buradan izleyebilirsiniz.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar