icon
Yükleniyor..

Zeki Müren Sanat Müzesi

 • (16 Yorum)

Müzeler

4.6

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Türk Sanat Müziği’nin önde gelen isimlerinden olan Zeki Müren’in son dönemlerinde yaşadığı evin müzeye dönüştürülmesi sonrasında Zeki Müren Sanat Müzesi adını almıştır. Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer alan bu müze aynı zamanda da Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından dizayn edilmiştir. 8 Temmuz 2000 tarihinde ziyaretçilerini beklemeye başlamıştır. Bu müze içerisinde Zeki Müren’e ait eşyalar yer almaktadır. Aynı zamanda da ünlü sanatçının sahnede giydiği kostümlerin yanı sıra çizdiği resimleri, hayran mektupları, kazanmış olduğu ödüller ve evinde yer alan eşyalar da bulunmaktadır. Aynı zamanda da müze bahçesinde de yine Zeki Müren’e ait olan Buick Regal marka bir otomobil yer almaktadır. Öte yandan Tankut Öktem tarafından yapılmış olan bronz Zeki Müren heykeli de bulunmaktadır.

Zeki Müren’in vefat etmesinden sonra evin bulunduğu koy da Zeki Müren Koyu olarak adlandırılmaktadır. Zeki Müren’in zamanında en fazla dikkat çeken isimlerinden biri olduğu ve marjinal kimliğiyle de dikkat çektiği bilinmektedir. Zeki Müren’in tüm hayatına dair unsurları bu müze içerisinde görebilmektedir. Zeki Müren’in kıyafetleri, müzik hayatı ve daha farklı unsurları bu müze içerisinde görebilmek mümkün olmaktadır. Bu evin alt katı olduğu gibi korunmakta ve ancak üst katı sergi salonu olarak ifade edilmektedir. Oldukça dikkat çeken bir ev olarak da öne çıkan bir konumda da yer almaktadır.

Zeki Müren Sanat Müzesi

Zeki Müren Sanat Müzesi

Zeki Müren’in son yıllarını geçirdiği ve Bodrum ilçesi içerisinde yer alan bu ev, 1977 yılı içerisinde bir sosyolog tarafından satın alınmıştır. Sonraki yıllarda da Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilmiştir. Bu bakanlık tarafından gerekli işlemlere tabi tutulan Zeki Müren’in evi restorasyon faaliyetlerini içermiştir. Sonrasında da 2000 yılında hazır hale gelmiş ve müze halini almıştır. BU süre zarfında da halkın ziyaret edebileceği bir alan olarak görülmektedir.

Bodrum ilçe merkezinde yer alan Zeki Müren Müzesi, Zeki Müren Koyu içerisinde yer almaktadır. Bu sayede de son derecede etkin bir konumda yer alarak, geçmişe dönmek isteyenler için etkili bir adres olarak görülmektedir.

Zeki Müren Sanat Müzesi Nerede, Giriş Ücreti ?

Zeki Müren Sanat Müzesi Muğla ilinin Bodrum ilçesinde bulunmaktadır. Müzeyi haftanın her günü 09:00 ila 20:00 arasında ziyaret edebilirsiniz. Müzeye giriş ücreti 1 yetişkin için 20 TL 'dir. Müze Kart sahipleri ücretsiz ziyaret edebilir.

Hazır Gelmişken

Zeki Müren Sanat Müzesi 'ni gezmeye gelmişken Muğla civarında gezilecek bir çok tarihi mekanı ve müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde bulunan Muğla Müzeleri sayfasını ziyaret ederek Muğla 'da gezilecek daha çok tarihi yeri ve müzeyi rotanıza ekleyebilirsiniz.

Özellikler

Zeki Müren Sanat MüzesiKredi Kartı
Zeki Müren Sanat MüzesiSigara İçilmez
Zeki Müren Sanat MüzesiPark Yeri
Zeki Müren Sanat MüzesiMüze
Zeki Müren Sanat MüzesiRezervasyon
Zeki Müren Sanat MüzesiTarihi Yer
Zeki Müren Sanat MüzesiMüze Kart Geçerli
Zeki Müren Sanat MüzesiGezilecek Yerler

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.6
Puanlama :


 • avatar

  @mervetari

  İçeri girdiğimizde sürekli Zeki Müren şarkıları çalması çok güzel. Arabamızı rahatlıkla park edeceğimiz alan bulabildik. Beni sadece rahatsız eden parçaları çok kötü birleştirmişler. Pazartesi açık değil bu arada giriş ücreti 20 TL müze kartla da girebiliyorsunuz.

 • avatar

  @gezginkereviz

  İçeri girdiğimizde sürekli Zeki Müren şarkıları çalması çok güzel. Arabamızı rahatlıkla park edeceğimiz alan bulabildik. Beni sadece rahatsız eden parçaları çok kötü birleştirmişler. Pazartesi açık değil bu arada giriş ücreti 20 TL müze kartla da girebiliyorsunuz.

 • avatar

  @drerdalabay

  Şahane bir yer iki katlı mütevazi ama bir o kadar sanat dolu rahmetli sanat güneşimiz Zaki Müren hatıraları kıyafetleri kostümleri tabakları bardakları ve bir sürü güzel hatıra... Bir hayranı olarak hayatimin en güzel müze ziyareti oldu . Mutlaka uğrayın çok memnun kalacaksınız. Giriş ücreti 20 tl verdik. Müze kartimiz yoktu aslında mobilden indirilebilirmis isteyenler faydalanabilir.

 • avatar

  @kubrayeni

  Şahane bir yer iki katlı mütevazi ama bir o kadar sanat dolu rahmetli sanat güneşimiz Zaki Müren hatıraları kıyafetleri kostümleri tabakları bardakları ve bir sürü güzel hatıra... Bir hayranı olarak hayatimin en güzel müze ziyareti oldu . Mutlaka uğrayın çok memnun kalacaksınız. Giriş ücreti 20 tl verdik. Müze kartimiz yoktu aslında mobilden indirilebilirmis isteyenler faydalanabilir.

 • avatar

  @muratkaygusuz1277

  Sizi bir anda alıp geçmişe götüren çok güzel bir müze. Zeki Mürenin hatıraları ile dolu ve duygulanmamak elde değil. İki katlı evin bazı odaları kapalı ama gördükleriniz yetiyor. Bahçesi de ayrı güzel görmeyi ihmal etmeyin. Giriş 20 TL öğretmen 18 yaş altı ve 65 yaş üzeri ücretsiz. Müze kart geçiyor.

 • avatar

  @esraozeroglu7306

  Ahhh ne diyebilirim ki Zeki Müren'in Bodrumdaki evini geziyor olmak hissi eşyalarının bile o kadar sade ve sanatsal oluşları beni alıp bambaşka bir ruh haline götürdü.Meşhur spor aleti bisikleti yatak odasındaydı.Her şarkısı için özel olarak tasarlanan her biri sanat eseri olan kostümleri..Bilmediğim bir yönüçok güzel resimlerinin olduğuydu evin duvarlarında bunlar sergileniyor hepsi bir birinden güzel ve anlamlı mutlaka gidilip görülmesi gereken bir yer.Zeki Müren ruhuyla hemhal olmak eşsiz bir deneyim.Giriş ücreti 20₺ ama şehit ve gazilere yakınlarına ve öğretmenlere ücretsiz zatwn makul bir rakam ve gelir yine bir vakfa bağış olarak iletiliyormuş. Ulaşımı oldukça kolay Kumbahçe tarafında sahile yakın muhteşem manzaralı bir yazlık ev aslında.

 • avatar

  @cemkolak4467

  Yakın geçmişimizin Türk musikisi üstadı Zeki Müren beyin yaşadığı yerde, hem şahsi anılarımızı hemde kendisinin hatıra eşyalarını görmek beni mutlu etti. Öncelikle aklıma düzgün Türkçe telaffuzu geldi ve günümüzde dilimizin nasıl bozulduğunu tekrar farkettim. Sindire sindire 2 saatte gezilebilecek bir müze. Ön bahçede kullandığı buick aracı ve bir heykeli mevcut. Alt katta mutfak yatak odası oturma odası ve şahsi eşyaları var. Üst katta sanat hayatını gözlemleyebileceğiniz plaklar, ödüller, kostümler ve duvarlarda yaptığı resimler mevcut. Arka bahçedeki kafede oturup dinlenebilir , hatıra için birşeyler alabilirsiniz, temmuz 2022 çay fiyat 16 TL kutu içecek 24 TL, müzeye giriş çocuklara bedava yetişkin 20 TL . Bence Bodrum'a geldiyseniz gidin derim. Araçla geldiyseniz, önünde yol boyu otopark var ancak genelde dolu. Aracınızı yola girmeden biraz uzağında park ederek kısa bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz Not: pazartesi günleri kapalı.

 • avatar

  @arzutasci

  Yakın geçmişimizin Türk musikisi üstadı Zeki Müren beyin yaşadığı yerde, hem şahsi anılarımızı hemde kendisinin hatıra eşyalarını görmek beni mutlu etti. Öncelikle aklıma düzgün Türkçe telaffuzu geldi ve günümüzde dilimizin nasıl bozulduğunu tekrar farkettim. Sindire sindire 2 saatte gezilebilecek bir müze. Ön bahçede kullandığı buick aracı ve bir heykeli mevcut. Alt katta mutfak yatak odası oturma odası ve şahsi eşyaları var. Üst katta sanat hayatını gözlemleyebileceğiniz plaklar, ödüller, kostümler ve duvarlarda yaptığı resimler mevcut. Arka bahçedeki kafede oturup dinlenebilir , hatıra için birşeyler alabilirsiniz, temmuz 2022 çay fiyat 16 TL kutu içecek 24 TL, müzeye giriş çocuklara bedava yetişkin 20 TL . Bence Bodrum'a geldiyseniz gidin derim. Not: pazartesi günleri kapalı.

 • avatar

  @pilatesdemiray

  Sanatçı bütün servetini TSK Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfına bağışlamış. Daha sonra bu ev Kültür Bakanlığı tarafından restore edilerek müze haline dönüştürülmüş. Sahne kıyafetleri ve fotoğraflarının sergilendiği bu müzeyi gezip de etkilenmemek elde değil... (Önemli not: Pazartesi günleri kapalı.)

 • avatar

  @okayersoy9225

  Zeki Müren Sanat güneşimiz☀️☀️. Türk Musikisinin ölmeyen yeri doldurulamayacak büyük üstadı.. son yıllarını geçirdiği evi,sanat yaşamına ait eşyaları, sahne giysileri... yaşadığı ve sanat icra ettiği yıllara ait eşyalarla donatılmış bir sanat müzesi...

 • avatar

  @bulentaydin5470

  Zeki Müren Sanat müzesinin önünde park alani mevcut ama boş yer bulmak zorun, yolun sonunda sola dönüp sahil kenarinda uygun bir yere aracimizi park edip müzeye geldik. Müze kartla giriş yaptik.ucretli girişte mevcut 15 tl. Giriş bir kafede var dinlenip bir şeyler içme imkaniniz da var. 08.30 ile 18.30 arasinda açık. Sanat Güneşimizin evini ziyaret etmek çok mutlu etti. Yaşadığı evi ve eşyalarını görmek çok güzel eserlerini dinlerken müzeyi gezdik. Özlemimizi bir nebze olsun giderdik. O güzel sesi ve eserleriyle hep bizle birlikte sonsuza kadar yaşayacak. Hep sevgi ve saygiyla anilacak. Yolu düşenler kesinlikle ziyaret etmeli.

 • avatar

  @onderergin5700

  Büyük üstad Zeki Müren'in Bodrum'da yaşadığı evi.İçinde şahsi eşyaları sergileniyor.Öncelikle şunu belirtmeliyim ki beklediğimden çok daha fazla tatmin edicidi. Kostümleri bir harika. Sanatçının hayatı ve yaşantısı hakkında ilginç bilgiler ediniyorsunuz.Örneğin Zeki Müren'in askeri okul mezunu olduğunu burada öğrendim. Atatürk'e ve Türk milletine olan sevgisini her an hissediyorsunuz.Yaptığı hayır işleri de cabası. Sanatçı, evi ve eşyaları TEV ve Mehmetçik vakfına bağışlamış. Ama neden Kültür Bakanlığı'na devredildiğini anlamadım.Vardır bir bildikleri. Her halükarda Bodrum yolcularının muhakkak ziyaret etmeleri gereken bir müze.Şiddetli tavsiyemdir.

 • avatar

  @talhankaraca

  Güzel bir çalışma. Keşke belediye ya da zengin birileri el atsaydı. Bundan yedi sekiz yıl evvel Yapı Kredi Kültür bir sergi hazırlamıştı, buradan daha zengindi. Buraya da yeni bir bina eklenip interaktif etkinlikler, daha zengin içerikler eklenebilir. Adımız Hıdır elimizden gelen budur ilr bu işler olmuyor maalesef. Ama bu yazıyı okuyan herkesin de gidip görmesini öneriyorum...

 • avatar

  @mustafaal1602

  Kapının önünde her zerrenize işleyen bir duygu sarıyor.. Eve yaklaştıkça, sanki bahçesinde usulca şarkı mırıldanarak sizi bekleyen ev sahibi gibi yankılanıyor sesi Üstadın. Gülerek karşılıyor kapının üzerindeki fotoğrafları. Hoşgeldiniz, şerefler verdiniz der gibi! Bir anda bir koku, elinizden sıkıca tutup çocukluğunuza götürüyor! Sanki o ev memleketimizin,evimizin geçmişi yansıtan aynası! Oturma odasında duvarda asılı duran büyük lider,bir memleketi yoktan var eden, yürekli adam Mustafa Kemal Atatürk Paşa! Sol altta kanepenin üzerinde sevinç ve hüzün karışımı gözlerimize bakan, gönlümüze şarkıları ile memleket kuran Zeki Müren paşa! Dolapta asılı duran zarif ve şık kıyafetleri.. Göğsünde bir şeref madalyası misali taşıdığı yüzlerce plaket, şilt, asrın sanatçısı ödülleri..! Yatak odasında duran bir beşik! Kimbilir neyin burukluğunun simgesi olarak orda öksüz bir çocuk gibi sessiz sedasız..! Yatağı hâlâ hasta! Yüzü solmuş, yorgun! Geçmiş olsun deyip çıkıyorsunuz hüzünle! Geçmiş olsun! Bu dünyadan bir Zeki Müren geçmiş oldu! "Hiç ayrılamam derken, kavuşmak hayal oldu" Sevgi, saygı ve Rahmetle....

 • avatar

  @simgeyildirim

  BODRUM MERKEZDE BULUNAN SANAT GÜNEŞİ ZEKİ MÜRENİN EVİNİ ZİYARET ETTİK. EVİ İKİ KATTÜN OLUŞMAKTA EVİN ALT KISMININ GİRİŞİNDE GALOŞ GIYİP ÜCRETEN SONRA GEZİLİYOR. GİRİŞ ÜCRETLİ MÜZE KARTI OLANA BEDAVA. EVRE ZEKİ MÜRENİN KULLANDIĞI EŞYALAR MÜZİK ÇALARLAR RESİMLER BULUNMAKTA BİRİNCİ ALT KATTA İSE ARABASI VARDIR. BAHÇEDE HEYKELİ VE ÇİÇEKLER VARDIR.

 • avatar

  @eysanates

  Zeki Müren şarkıları eşliğinde müthiş bir atmosfer


 • Künye

  ✅ Müzeler : Zeki Müren Sanat Müzesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 16 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.6/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 20:00
  Salı 09:00 - 20:00
  Çarşamba 09:00 - 20:00
  Perşembe 09:00 - 20:00
  Cuma 09:00 - 20:00
  Cumartesi 09:00 - 20:00
  Pazar 09:00 - 20:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Müzeler Zeki Müren Sanat Müzesi Zeki Müren Sanat Müzesi +902523131939 Kumbahçe, Zeki Müren Cd. No:11, 48400 Bodrum/Muğla, Türkiye Zeki Müren Sanat Müzesi Zeki Müren Sanat Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Zeki Müren Sanat Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 37.030262 27.4396953 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.6/5 16