icon

Ziya Gökalp Müze Evi

 • (10 Yorum)

Müzeler

4.7

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Ziya Gökalp Müze Evi: Diyarbakır bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Ziya Gökalp Müze Evi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Ziya Gökalp Müze Evi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Ziya Gökalp Müze Evi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Diyarbakır Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Diyarbakır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.

Özellikler

Ziya Gökalp Müze EviSigara İçilmez
Ziya Gökalp Müze EviMüze
Ziya Gökalp Müze EviTarihi Yer
Ziya Gökalp Müze EviMüze Kart Geçerli
Ziya Gökalp Müze EviAçık Hava
Ziya Gökalp Müze EviGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.7
Puanlama :


 • avatar

  @Gezgin35

  Antalya'ya her gidişimde adeta koşarak gittiğim müze. Otoparkı var. Tramvay ile önünde iniliyor. Çocuklar da düşünülmüş. Bahçeside çok büyük; kafesi de mevcut. Tavuskuşları ile bir anda göz göze gelebilirsiniz:) Müzenin içinde bulunan heykellerin büyük bir bölümü Perge Antik Kenti kazısında bulunanlardan oluşuyor. Müzenin sembolü olan Dansöz Kadın Heykeli çok büyüleyici. Tavsiyem önünde bulunan tabureye oturup; bu muhteşem heykele odaklanmanız. Akşam saat 20:00'de kapanıyor ve Müzekart ile ücretsiz giriş yapılabilir.Müzeyi gezdikten sonra şehir merkezine yakın bir konumda bulunan (Aksu ilçesi) Perge Antik Kenti'ne de uğramayı sakın unutmayın.

 • avatar

  @Rota Bul

  Kesinlikle Antalya'ya gelince ilk önce gelinip görülmesi gereken bir müze o kadar çok çeşitlilik var ki müzeleri detaylica gezmeyi incelemeyi sevenler için en az 3.4 saat zaman ayirmak lazım belki yetmeyebilir bile merkezden yuruyerek 40 dakika sürüyor otogardan batıgar durağından binip müze durağında inerseniz direkt önünde iniyorsunuz. Antalya ve çevresinde kazılarda bulunan bütün kalıntıların en degerlileri burada bulunuyor. Mezarlarin,heykellerin detayları o kadar başarılıki dakikalarca incelemek istiyor insan. Kesinlikle görülmesini siddetle öneririm

 • avatar

  @ozgurb2736

  Son bir yılda Efes antik kenti, Çanakkale Troya müzesi ve Antalya Müzesi gezilerim Türk müzeciliğine karşı görüşlerimi tamami ile değiştirdi. Benim cahilliğimmiş :). Gezdim öğrendim.. Öncelikle müzesi kart geçiyor.. girişte prehistorik dönem ve ilk çağ insanlığı ile ilgili eserler var çocuklar için, zamanı ve insanlığın gelişiminin minyatür karakterler ile harika bir sunumu var.. tebrikler, Çocukların ilgisini çekebildiniz.. devamında büst heykel ve mezar odalarının olduğu çok zengin bir koleksiyon var.. ışıklandırma bilgilendirme iyi durumdaydı. Sona doğru sikke mühür ve ikonları olduğu üst kata geldiğimizde bizim enerjimiz çoktan tükenmişti. Ancak onların da sunumu güzel.. müzeyi gezmemizi tavsiye ediyorum.. zaten şehir merkezinde.. min 1.5-2 saatinizi verin derim.. bahçe kısmı biraz bakımsız ancak antalya yazında da o alanda pek çekici değildi.. belki bu alanda da düzenleme yapılabilir atıl görünümünde ...

 • avatar

  @Gezgin35

  Mutlaka gidilmesi gereken bir yer tabi müze gezmeyi sevenler için söylüyorum.mUe kart ile girdim. Müze kartı ücreti 60 tl. Çocuklar icin ücretsiz. Tuvalet var. Otoparkı var ve ücretsiz.oldukca fazla heykel var. Bunun dışında konya altı plajına çok yakın dilerseniz buraya da gidebilirsiniz. Bence konum olarak gayet güzel. Normal zaman da sabah saat 08.00 de açılıyor. Akşam saat 20.00 da kapanıyor. Fakat bayramda vs. Gidilecek ise önceden telefon açıp saatleri sorulmalı. Değişkenlik gösterebiliyor.

 • avatar

  @didemaztkn

  Bu hafta tramvayın ilk durağından son durağına kadar müzeyi ziyaret etmek için gittim. 30 yaşındayım, endüstri mühendisiyim. 9 lira banka kartımda para vardı, 50 lira da nakit param. Fiyatına internetten bakmadan gittim, beklentim maksimum 35-40 liraydı. Sorduğumda 55 lira olduğunu öğrendim, yetkiliye abla daha uygun bi alternatif yok mu diye sordum, yok dendi. 5 lirayı kart ile 50 lirayı da nakit ödeyeyim dedim, bir üst yetkili ellerini arkasında bağlamış, mükemmel laçka bi tavırla yok öyle olmaz yapamayız dedi. Ben resepsiyonda çalışıyorum, gün geliyor 30 bin lira tahsilat yapıyorum, 1 lirası nakit 29.999 lirası Kk bile olabiliyor, kasa da açık çıkma durumu yok, bu kadar saçma bir olay ve bahane olamaz. Gururum o kadar kırıldı ki, o kadar fazla turist peçete gibi paramızı istediği gibi harcarken, ben günde 12 saat çalıştığım işimden kazandığım paramla o gün, kendi ülkemde doğduğum şehirde ikinci sınıf insan oldum. Gidiş amacım o kadar farklıydı ki, istiyorlar ki bizler kültürlenmeyelim, istiyorlar ki bizlerin yüzü gülmesin. İnadına daha çok para kazanıp, bu zihniyette ne kadar çok insan varsa onları kendi paramla ben yerin dibine sokmak, onlara kibar değil de hayvan gibi davranmak için var gücümle çalışacağım. Sanıyorsunuz ki devran dönmez. Yazıklar olsun sizin hepinize.

 • avatar

  @burcukale8415

  Antalya’da Yer Alan Türkiye’nin En Büyük Müzelerinden Biridir. 1919’da Antalya’nın İtalyanlar Tarafından İşgali Sırasında İşgal Kuvvetleri İle Birlikte Gelen Arkeologlar, Yöreyi Gezerek Buldukları Eserleri Toplayıp İtalyan Konsolosluğu’na Taşımaya Başladılar. O Zamanlar AntauTarihine İlgi Duyan Ve Arkeolojiyi Seven Lise Öğretmeni Süleyman Fikri Erten, Tarihi Eserleri Medeniyet Adına Topladıklarına İddia Eden İtalyanların Bu Hareketlerine Karşı Çıktı. Tekeli Mehmet Paşa Cami’nin Yanında Terk Edilmiş Küçük Bir Mescidi Düzenleyerek Antalya Müzesi’nin İlk Temelini Atmış Oldu. Daha Sonra İtalyanların Antalya’dan Çekilmesi Üzerine Onların Topladıkları Eserleri de Bu Büyük Müzeye Getirdi. 1937 Yılında Sonra Yivli Minare Cami Olarak Kullanıldı. Burada Bölgede Yapılan Kazılarda Bulunan Eski Uygarlıkların Kalıntıları Bir Toprak Üzerine Çıkarılıp Sergileniyordu. Müze, Günümüzde Konyaaltı İlçesinde Bulunan Binasına 1972’de Taşındı. Antalya Müzesi 1988 Yılında “Avrupa Konseyi Özel Ödülü’ne Layık Görüldü.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Müzenin önünde de yazdığı gibi; ''Bir vatanın sahibi olmanın yolu, o topraklarda yaşanmış tarihi olayları bilmek, doğmuş uygarlıkları tanımak ve sahip olmaktan geçer'' Mustafa Kemal ATATÜRK. Çok iyi yapılandırılmış harika bir müze? En çok antik kentin yer aldığı Antalya’ya yakışan bir müze olmuş Gez gez bitmiyor, minimum 2 saatinizi ayırmalısınız. Çocuklar için küçük bilgilendirici Çocuk salonu yapmaları özellikle çocukların müzeleri sevmeleri adına harika olmuş. Müze içinde Antalya da bulunan birçok Ören yerine ait eserler yer alıyor. Muhteşem heykeller eski insanların becerisine hayran bıraktırıyor. Gitmenizi kesinlikle öneririm. Eğer Antalya’ya gezi planınız varsa ve ilginiz varsa mutlaka listenize ekleyin derim. Ayrıca Demre’deki Likya Uygarlıkları Müzesine de vaktiniz olursa gidin. Oldukça birbirini tamamlayan iki müze ? emeği geçen herkesi tebrik etmek gerek, umarım böyle müzelerimizin sayısı artar?

 • avatar

  @didemaztkn

  Çok müze ve antik kent gezdim ve bu müzeler içinde en iyilerde listeleyebileceğim bir müze Antalya Müzesi... özellikle heykeller,para koleksiyonu ve eski cam şişeler güzeldi ilgimi çekti. Ayriyeten müze yönetimince çok temiz ve muntazam şekilde düzenlenmiş,bakılmış. İçerideki güvenlik görevlileri de lavabo hakkında yardımcı oldu çok ilgililer "ilerde sağ tarafta oraya gidin" demedi buyrun beni takip edin diyerek yol gösterdi. Bunun yanı sıra müzenin bahçesini övebilirim deniz gören güzel gölgelik yeşillik bir bahçe tavus kuşu ve çeşit çeşit tavuk ve horozlar da var. Türk kahvesinin de ucuzluğu dikkatimi çekmedi değil..! Antik heykellerin yanında müze kart ile yüzde 50 indirimli (3.5 türk lirası ediyor) türk kahvesi içebilirsiniz. Antalya'ya giden tarih ve sanat seven birinin burayı pas geçmemesini öneririm. Dikkatimi çeken hususları yazdım umarım yardımcı olur. Teşekkürler.

 • avatar

  @didemaztkn

  Perge Tiyatrosu Salonu: Perge Tiyatrosunda yapılan arkeolojik kazılar sonucu sahne binasından ele geçirilen on yedi adet anıtsal heykel, frizler ve bazı mimari parçalar bu salonda sergilenmektedir. Lahitler Salonu: Bu salonda sergilenen lahitlerin büyük bölümü Perge nekropolünde yapılan kazılardan ele geçmiştir. Bu salonda Madalyonlu, Sütunlu ve Girlandlı, Pamfilya tipi lahitler ile Girlandlı Lahit ve Herakles Lahdine ait parçalar da görülebilir. Ölü Kültü Salonu: Müze ek binasının alt katında ölü gömme geleneklerine ait örnekler sergilenmektedir. Patara Antik Kentinde ortaya çıkmış oygu gömüt canlandırması; Perge’de bulunmuş muhteşem Dioniziak lahit; Limyra Heroon’una ait bir karbir karyatid, alınlık ve frizler; Limyralıları, Ptolemaioslar ailesi için inşa ettikleri tapınağa ait heykeller ve yazıtlar bu salonda görülebilir. Sikke, Küçük Eserler ve İkonalar Salonu: Bu salonun sikke sergilemesi bölümünde Pamfilya, Pisidya ve Likya bölgesi sikkeleri, Elmalı Sikkeleri ile Beylikler Dönemi, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı sikkeleri sergilenmektedir. Etnoğrafya Salonu: Antalya Müzesi’nin Etnografya bölümü, iki büyük salon ile bu salonları birleştiren bir geçişten ibarettir. Etnografya salonlarında Türk İslam Eserleri ile yakın tarihimizin en güzel kültür objelerini içeren eserler ve canlandırmalar görülebilir. Sinevizyon Salonu: Antalya ili ve örenyerlerinin bilgilerinin verildiği, Antalya Müzesi Müdürlüğü'ne ilişkin anlatımın yapıldığı ve çeşitli görsellerin izlenebildiği salondur. Kaynak: "Antalya Müzesi", Dünden Bugüne Antalya II. Cilt, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 2012, Antalya, s.183

 • avatar

  @feyzaerturk

  Çok çok güzel yapanlardan Allah razı olsun gidip. Görün


 • Künye

  ✅ Müzeler : Ziya Gökalp Müze Evi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 10 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.7/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Müzeler Ziya Gökalp Müze Evi Ziya Gökalp Müze Evi +908500000000 Bahçelievler, Konyaaltı Cd. No:88, 07050 Muratpaşa/Antalya, Turkey Ziya Gökalp Müze Evi Ziya Gökalp Müze Evi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ziya Gökalp Müze Evi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 36.8860194 30.6796556 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.7/5 10