Ziya Gökalp Müze Evi

Ziya Gökalp Müze Evi: Diyarbakır bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Ziya Gökalp Müze Evi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Ziya Gökalp Müze Evi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Ziya Gökalp Müze Evi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Diyarbakır Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Diyarbakır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Ziya Gökalp Müze Evi Sigara İçilmez
Ziya Gökalp Müze Evi Müze
Ziya Gökalp Müze Evi Tarihi Yer
Ziya Gökalp Müze Evi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Bahçelievler, Konyaaltı Cd. No:88, 07050 Muratpaşa/Antalya, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.2 Puan

 • avatar

  Nilay Ak

  Perge Tiyatrosu Salonu: Perge Tiyatrosunda yapılan arkeolojik kazılar sonucu sahne binasından ele geçirilen on yedi adet anıtsal heykel, frizler ve bazı mimari parçalar bu salonda sergilenmektedir. Lahitler Salonu: Bu salonda sergilenen lahitlerin büyük bölümü Perge nekropolünde yapılan kazılardan ele geçmiştir. Bu salonda Madalyonlu, Sütunlu ve Girlandlı, Pamfilya tipi lahitler ile Girlandlı Lahit ve Herakles Lahdine ait parçalar da görülebilir. Ölü Kültü Salonu: Müze ek binasının alt katında ölü gömme geleneklerine ait örnekler sergilenmektedir. Patara Antik Kentinde ortaya çıkmış oygu gömüt canlandırması; Perge’de bulunmuş muhteşem Dioniziak lahit; Limyra Heroon’una ait bir karbir karyatid, alınlık ve frizler; Limyralıları, Ptolemaioslar ailesi için inşa ettikleri tapınağa ait heykeller ve yazıtlar bu salonda görülebilir. Sikke, Küçük Eserler ve İkonalar Salonu: Bu salonun sikke sergilemesi bölümünde Pamfilya, Pisidya ve Likya bölgesi sikkeleri, Elmalı Sikkeleri ile Beylikler Dönemi, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı sikkeleri sergilenmektedir. Etnoğrafya Salonu: Antalya Müzesi’nin Etnografya bölümü, iki büyük salon ile bu salonları birleştiren bir geçişten ibarettir. Etnografya salonlarında Türk İslam Eserleri ile yakın tarihimizin en güzel kültür objelerini içeren eserler ve canlandırmalar görülebilir. Sinevizyon Salonu: Antalya ili ve örenyerlerinin bilgilerinin verildiği, Antalya Müzesi Müdürlüğü'ne ilişkin anlatımın yapıldığı ve çeşitli görsellerin izlenebildiği salondur. Kaynak: "Antalya Müzesi", Dünden Bugüne Antalya II. Cilt, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 2012, Antalya, s.183

 • avatar

  reşat fonta

  Bu hafta tramvayın ilk durağından son durağına kadar müzeyi ziyaret etmek için gittim. 30 yaşındayım, endüstri mühendisiyim. 9 lira banka kartımda para vardı, 50 lira da nakit param. Fiyatına internetten bakmadan gittim, beklentim maksimum 35-40 liraydı. Sorduğumda 55 lira olduğunu öğrendim, yetkiliye abla daha uygun bi alternatif yok mu diye sordum, yok dendi. 5 lirayı kart ile 50 lirayı da nakit ödeyeyim dedim, bir üst yetkili ellerini arkasında bağlamış, mükemmel laçka bi tavırla yok öyle olmaz yapamayız dedi. Ben resepsiyonda çalışıyorum, gün geliyor 30 bin lira tahsilat yapıyorum, 1 lirası nakit 29.999 lirası Kk bile olabiliyor, kasa da açık çıkma durumu yok, bu kadar saçma bir olay ve bahane olamaz. Gururum o kadar kırıldı ki, o kadar fazla turist peçete gibi paramızı istediği gibi harcarken, ben günde 12 saat çalıştığım işimden kazandığım paramla o gün, kendi ülkemde doğduğum şehirde ikinci sınıf insan oldum. Gidiş amacım o kadar farklıydı ki, istiyorlar ki bizler kültürlenmeyelim, istiyorlar ki bizlerin yüzü gülmesin. İnadına daha çok para kazanıp, bu zihniyette ne kadar çok insan varsa onları kendi paramla ben yerin dibine sokmak, onlara kibar değil de hayvan gibi davranmak için var gücümle çalışacağım. Sanıyorsunuz ki devran dönmez. Yazıklar olsun sizin hepinize.

 • Müzenin önünde de yazdığı gibi; ''Bir vatanın sahibi olmanın yolu, o topraklarda yaşanmış tarihi olayları bilmek, doğmuş uygarlıkları tanımak ve sahip olmaktan geçer'' Mustafa Kemal ATATÜRK. Çok iyi yapılandırılmış harika bir müze???????????????? En çok antik kentin yer aldığı Antalya’ya yakışan bir müze olmuş???????? Gez gez bitmiyor, minimum 2 saatinizi ayırmalısınız. Çocuklar için küçük bilgilendirici Çocuk salonu yapmaları özellikle çocukların müzeleri sevmeleri adına harika olmuş. Müze içinde Antalya da bulunan birçok Ören yerine ait eserler yer alıyor. Muhteşem heykeller eski insanların becerisine hayran bıraktırıyor. Gitmenizi kesinlikle öneririm. Eğer Antalya’ya gezi planınız varsa ve ilginiz varsa mutlaka listenize ekleyin derim. Ayrıca Demre’deki Likya Uygarlıkları Müzesine de vaktiniz olursa gidin. Oldukça birbirini tamamlayan iki müze ???? emeği geçen herkesi tebrik etmek gerek, umarım böyle müzelerimizin sayısı artar????????????????

 • avatar

  tarık talha kaymaz

  Çok müze ve antik kent gezdim ve bu müzeler içinde en iyilerde listeleyebileceğim bir müze Antalya Müzesi... özellikle heykeller,para koleksiyonu ve eski cam şişeler güzeldi ilgimi çekti. Ayriyeten müze yönetimince çok temiz ve muntazam şekilde düzenlenmiş,bakılmış. İçerideki güvenlik görevlileri de lavabo hakkında yardımcı oldu çok ilgililer "ilerde sağ tarafta oraya gidin" demedi buyrun beni takip edin diyerek yol gösterdi. Bunun yanı sıra müzenin bahçesini övebilirim deniz gören güzel gölgelik yeşillik bir bahçe tavus kuşu ve çeşit çeşit tavuk ve horozlar da var. Türk kahvesinin de ucuzluğu dikkatimi çekmedi değil..! Antik heykellerin yanında müze kart ile yüzde 50 indirimli (3.5 türk lirası ediyor) türk kahvesi içebilirsiniz. Antalya'ya giden tarih ve sanat seven birinin burayı pas geçmemesini öneririm. Dikkatimi çeken hususları yazdım umarım yardımcı olur. Teşekkürler.

 • avatar

  Ferdi Kara

  Çok çok güzel yapanlardan Allah razı olsun gidip. Görün


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar