icon

Shantihome Yurt

 • (8 Yorum)

Oteller

3.6

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Shantihome Yurt, İzmir : Izmir'de bulunan bir oteldir. Izmir'da güzel ve konforlu bir tatil geçirmek için bu oteli tercih edebrsiniz. Shantihome Yurt, İzmir oteli tüm odaları ve olanakları ile sizlere en iyi hizmeti vermeyi hedefliyor. Bu otel için rezervasyon yapmadan önce müsaitlik durumu hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz. Izmir‘ya geldiğinizde gezilecek yerler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz https://www.yerelnet.org.tr/il/izmir sayfamızı ziyaret edebrsiniz. Shantihome Yurt, İzmir : Alsancak Mahallesi, 1464 Sokak, No: 15, İzmir 35220 Türkiye adresinde bulunmaktadır. Bu otel YerelNET ekibi tarafından ziyaretçilere bilgi sunmak amacıyla eklenmiştir. Daha detaylı bilgi için otelin resmi web sitesini ziyaret edebrsiniz.

Genel Bilgiler
 • Tesis +16 yaş üzerine hizmet vermektedir.
 • Tesis Evcil Hayvan Kabul Etmemektedir.
 • Tesise giriş saati 14:00 / Çıkış saati 12:00 dır.
 • Tesise kurallar ve şartlar olabileceğini unutmayın.

Genel Kurallar
Rezervasyon sonrasında tesis/mülk sahibi tarafından onaylanmış Kiralama Sözleşmesi veya Rezervasyon Formunu size mail olarak gönderilmesini talep edin. Rezervasyon İptal durumlarında haklarınızı korumak için lütfen sözleşmeyi dikkatlice okuyunuz.

Belli bir oranda depozito/peşinat isteyen tesis/mülk sahibine ödeme yaparken her zaman Sözleşmede bulunan banka bilgilerine ödeme yapınız. Yapılan ödemelerden YerelNET sorumlu tutulamaz.

YerelNET, doğabilecek sıkıntıları önlemek ve Misafir veya Tesis/Mülk sahibinin memnuniyetini korumak adına dilediği zamanda ilanları yayınlanmasını durdurabilir. YerelNET hiç bir şekilde misafir veya tesis/mülk sahibinden rezervasyonlar için komisyon talep etmez.

Özellikler

Shantihome YurtÜcretsiz Wifi
Shantihome YurtKredi Kartı
Shantihome YurtSigara İçilmez
Shantihome YurtPark Yeri
Shantihome YurtRezervasyon

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

3.6
Puanlama :


 • avatar

  @arzutasci

  9 sene önce oğlumu götürmüştü, şimdi kızımı götürdüm. Arada uçurumlar var. Hayvanlar çok bakımsız görünüyor, alan kullanımı anlamsız, mantıksız şekilde kısıtlanmış. Bir kaç hayvan türü hariç yaşam alanları küçültülmüş ve küçültülmüş olmasına rağmen pis ve bakımsız bırakılmış. En basit bir çok tür için tanıtım yazısı yok. Alan sınırlarında, insanların canlıları görebilmeleri için ayrılmış alanlar kısıtlanmış, ayrıca kalan alanlardaki bitkiler okadar çok uzamış ki bitkilerin üzerinden canlıları görebilmek için baya cebelleşiyorsun. Alan görevlileri çok rahatlar öyleki ayaklarını başka sandalyeye uzatmış ellerinde sigara mesai saatlerinin dolmasını bekliyorlar. Uzun zamandır o bölgeye bir yetkilinin teftiş için gitmediği çok belli. İskelet müzesi kapalıydı ama kimsenin haberi yok. Öyleki tesadüfen yönetici grubundan olduğu belli iki bayana müzeyi sorduk açık dediler ama kapıda asma kilit vardı ?. Diğer önemli konu, şehir dışından gelen ziyarerçiler için emanet odaları oluşturulmalı. Elimde valizle koca alanı gezmek zorunda kaldım. Sonuç olarak o parka hakkettiği ilginin gösterilmesi acilen şart. Oradaki canlılar Allahın dilsiz kulları. Madem oraya hapsettik, madem oraya doğal yaşam parkı dediniz, o zaman gerekli ilgiyi göstermek zorundasınız. Umarım bu yazı gerekli yerlere ulaşır.

 • avatar

  @arzutasci

  Hayvanat bahçesi gibi hayvanların kapalı alanlara hapsedildiği yerlere gitmem ama doğal yaşam parkı olunca ve herkes methedince gittim: —Tüm hayvanların suları pis ve yemyeşildi —Sadece okaliptüs ağacı vardı,gölge hiç yoktu —Kuş bölümü çok kötü,çorak ve kısıtlı bir alandaydı,özellikle akbaba ve kartalın bulunduğu alan bildiğin kafes gibiydi —Sultan papağanlarına yanlış yem(büyük çekirdek)verilmişti,kuşların çoğu kabarmış,tüylerini yolmuştu(stresten) —Doğal yaşam parkında aslanların,kurtların yaşam alanında kanalizasyon boruları neyin dekoru anlayamadım!!! —Bir çok hayvanın alanı kısıtlı ve yetersizdi, —Ziyaretçilerin gezme alanı,orada yaşamaya çalışan hayvanların alanından çok daha büyük,o yüzden tam bir hayal kırıklığı oldu. Keşke insanların alanından kısıp(mesela gereksiz çocuk parkları,gereksiz dinlenme alanları)hayvanlara gerçekten doğal yaşama yakın alan tanınmış olsaydı…Velhasıl yazacak çok şey var ama çare yok… Not:Bir artezyen çaksaydınız yerin altındaki suyu yer üstüne çıkarıp oradaki canlara şelaleler,dereler yapsaydınız tüm canlılar daha rahat ederdi hem de çorak bir alandan ziyade daha keyifli bir alana dönüşürdü,su hayattır!!!

 • avatar

  @arzutasci

  Çok keyifli, çok huzurlu fakat sanki hayvanlar için bu geçerli değil gibi Bi his var. Parkın içinde yönlendirme tabelaları mevcut çevre düzenlemesi güzel fakat daha fazla dinlenme alanına ihtiyaç var bir de çeşitli standların bulunması hediyelik veya hatıra ürün satışlarının olması daha iyi olurdu. Meydandaki kafe yetersiz gibi duruyor kalabalık olduğu için ben girmedim. Kalabalık olmasına rağmen araç park yeri bulduk. Daha rahat gezilebilmesi için bisiklet yolu yapılabilir. İçeride bisikletleri olmayanlar için bisiklet veya benzeri elektrikli araçlar kiralanabilir. SİGARA YASAKLANMALI!!!! Açık alan oldğu için sigara içen onlarca insan vardı ve izmaritler yerdeydi. Yürürken sigara dumanına maruz kalan Yüzlerce çocuk ve bebek var!!! Çeşitli etkinliklerle çocuklar daha çok eğlenebilir ve hayvanlar hakkında daha çok şeyler öğrenebilir. Mevcut Hayvanların bakımı hakkında yazılı veya dijital bilgiler yerleştirilebilir.

 • avatar

  @umutakbas4681

  Güzel bir yer ama ızmir in öbür ucunda .şehrin herkesin ulaşabilecegi yapilabilirdi. Ulaşım çok uzun sürüyor . İskelenin oradan 777 numaralı otobüsle çok rahat gidiyorsunuz zamanında kalkıyor gidiyor. ama oradan gelişte çok bekliyorsunuz .en son ki sasalidan iskeleye dönüşte 1.5 saat otobüs bekledik ve orada biriken kalabalığı siz düşünün. Birde otobüs herkesi almadı . Sürekli aynı şey oluyor .şoför benim bir suçum yok diyor oda haklı. Biraz otobüs seferlerini yoğunluğa göre yapsalar çok iyi olur . Giriş ücreti yetişkin 10 tl öğrenci 5 tl bilginiz olsun .1 kentkartla bir kişi girer . 2. Sefer basmıyor mağdur olmayın. Yada jeton alir girersiniz . Eskiye göre baya bi düzenleme olmuş ama hayvanlar azalmış sanki . Birde maske takmayanlarin sayısı fazlaydı . Çocuklarla gelenler çok ama açık alan diye sigara içenler çok vardi buda rahatsızlık verdi .sigara içme alanı olmalı. Hem etrafta yerlerde izmarit olmaz hemde insanlar ve çocuklar rahatsız olmaz . Ağaçlandırma yesilliklerler baya arttırmışlar. Güzel olmuş.

 • avatar

  @bunyaminpala

  İstanbul'dan geldik bir kere İstanbul'da böyle bir yer özel işletmede olsa giriş ücreti en az 70 TL olurdu.Ogrenci 5tl tam 10 kusur olsa gerek.Burasi belediyenin kendi yaptığı gerçek anlamda Doğal yaşam alani.Çok farklı türde hayvanları var. Harika Dünya habitatlarını ve ekosistemlerini yansıtan alanlar içerisinde kuşlardan,suaygirlarina zebralara, zürafalardan, aslanlara ve fillere kadar çeşitlilik bulunuyor. Ve bu hayvanlar küçücük alanlara hapsedilmiş bakımsızlıktan harap olmuş hayvanlar degil.Cok bakimlilar zebralarin zurafalarin tüyleri piril piril.2 tane suaygiri var.Tavuskuslari bazen cafelerin oraya gelebiliyor kuşlar küçücük kafeslere mahkum degil.Kactane fil dogurtmuslar ve hayvanlar gerçekten bakımlı ve mutlu.Bunlari yapabilmek Türkiye şartlarında da olabiliyormus.Burayi kuran bu hale getiren belediyeyi belediye calisanlarini hayvan bakicilarini tebrik ederim bahcivanlari bilmediğim birçok calisanlari tebrik ederim. Cocuklar için özel alanbile yapmışlar onların boyuna uygun hayvanları onların boy mesafesinde çiftlerle cevrelemisler parklarıda bulunuyor. parkın içinde bir çok noktada hifyenik ve hesaplı cafeler mevcut.. Demekki neymiş çok cuzzi rakamlarla halkın hizmetine insanların hayvanların ve çevrenin menfaatini goztildigi şeyler de yapilabilirmis.

 • avatar

  @edasevik

  Hayal kırıklığına uğradım... Ben orada çalışanların o işi severek yaptığını sanmıyorum, çünkü hayvanları ve çevreyi seven o halde pis bırakmaz parkı... Kaplumbağ havuzları poşetlerle dolu çalışanlar ilgilenmiyor hiç böyle şeylerle, zaten 1 saat gezdik 1 işci görmedim orada..bazı sular (kaplumbağ bulunan) kirlilikten oksicensiz kalmış ksblumbağ zir nefes aldığını fark ettim.. park çok zevksiz.. anca tur atın ve eve gidin, havan görmek imkansız gibi neredeyse çünkü koruma alanları çok mesafeli ve hep ot büyümüş. Hayvan görmek şans işi yani görsenizde uzaktan görürsünüz ve zevk almazsınız.. Avrupayı bilen bilir, böyle bahçeler meşhurdur orada.. Bizim bulunduğumuz yerde Serengeti park hodenhagen var Almanya Hannoverde, isterseniz tüm hayvanlarının içinden kendi araçınızla geçiyorsunuz veya Safari otobüsüne yada jeepine biniyorsunuz Aslanlar arabanın üstüne bile çıkıyor. Youtube de Videolar var. Izmir hb sini ben beğenmedim

 • avatar

  @gizembinbir

  İzmir Doğal Yaşam Parkı, İzmir'in Çiğli ilçesinde yer alan kâr amacı gütmeyen bir hayvanat bahçesidir.[2] İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Kasım 2008'de açılmıştır. 125 türden 1.500 hayvanın bulunduğu park 425.000 m²'lik alan üzerinde kuruludur. Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği üyesidir. Yılda 1 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği parkta kapatılan İzmir Hayvanat Bahçesi'nden ve yurt dışından getirilen hayvanlar doğal ortamlarında sergilenmektedir. İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın yapımına 2006'da başlandı. Türkiye'nin ilk hayvanat bahçesi olarak 1937'de açılan ve Kültürpark içerisinde yer alan İzmir Hayvanat Bahçesi'nin kapatılmasına ve sahip olduğu hayvanların Çiğli'deki yeni alana taşınmasına karar verildi. Yapımı için 21 milyon lira harcanan ve 425.000 m²'lik alan üzerine kurulan İzmir Doğal Yaşam Parkı, 30 Nisan 2008'de açıldı. 3 Nisan 2011'den beri Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği üyesidir. 2013'te İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde kurulan İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı tarafından "belediye hizmetleri, peyzaj ve çevre" dalında ödüle layık görüldü.

 • avatar

  @eyupgunen

  Güzel ancak tropik park kapalıydı pandemi nedeniyle


 • Künye

  ✅ Oteller : Shantihome Yurt
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 8 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 3.6/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Oteller Shantihome Yurt Shantihome Yurt +908500000000 Tuzla, Ahmet Piriştina Cd. No 3, 35620 Çiğli/İzmir, Turkey Shantihome Yurt Shantihome Yurt hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Shantihome Yurt Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 38.4912978 26.9615831 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  3.6/5 8