KÖSEHOROZ Köyü 6360 Sayılı Kanunla Mahalleye Dönüştürülmüştür!

KÖSEHOROZ KÖYÜ

Bursa Mustafakemalpaşa Kösehoroz Köyü sayfasında eksik veya hatalı gördüğünüz bilgiler için bildirimde bulunabilirsiniz.

SEBAHATTİN AYAZ
Kösehoroz Köyü Muhtarı

Nüfus Bilgileri

E-Posta:   Kayıtlı Değil!

Telefon:   Kayıtlı Değil!

Cep:  0 (535) 790 71 43

İle Uzaklığı: 107km
İlçeye Uzaklığı: 22km
Rakım: m


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

Sağlık Evi Yok
Sağlık Ocağı Yok

İlköğretim Okulu Var / Faal Değil
Taşımalı Eğitim Yapılıyor

PTT Şubesi Yok
PTT Acentası Var

Su Şebekesi Var
Kanalizasyon Var
Su Kontrolü Yapılmıyor

MUSTAFAKEMALPAŞA KÖSEHOROZ KÖYÜ

Köy Fotoğrafları


Köyünüze Ait Fotoğraf Gönderebilirsiniz!

Fotoğrafınız JPG Formatında Olmalıdır!
Gönderdiğiniz Fotoğraf İşlendikten Sonra "Köy Fotoğrafları" Albümünde Yayınlanacaktır!

MUSTAFAKEMALPAŞA KÖSEHOROZ KÖYÜ

Köy Tanıtım Bilgileri

M.Kemalpaşa ilçesinin devecikonağı bucağına bağlı bir köy. KÖSEARUS olarak da anılmıştır. İlçenin güney doğusunda, devecikonağı bucağına 5 km uzaklıktadır. 1530 tarihli tahrirat defterine göre köyde sadece 1 hane kayıtlıdır. Köyün adının, güzel gelin anlamında olan KÖSEARIZ’dan geldiğide söylenir. 1325 (1907) tarihli hüdavendigar vilayeti salnamesinde 56 hane olarak kayıtlıdır. Nüfusun gelişimi: 1927 yılında 318 kişi, 1940 yılında 399 kişi, 1955 yılında 496 kişi, 1970 yılında 574 kişi, 1980 yılında 608, 1990 yılında 495, 1997 yılında 370 kişi bulunmaktaydı. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olup göç vermektedir. Yerli köyüdür.(kaynak: bursa kütüphanesi. Bursa ansiklopedisi yer adları isimli Raif kaplanoğlu yazarın kitabından.

Bilgi:İbrahim Köse Köyümüzün Web Sitesi http://www.kosehoroz.sayfasi.com

Bilgi:

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.