ÇAYKÖY KÖYÜ

Çorum Bayat Çayköy Köyü sayfasında eksik veya hatalı gördüğünüz bilgiler için bildirimde bulunabilirsiniz.

AHMET UMUTLU
Çayköy Köyü Muhtarı

Nüfus Bilgileri

E-Posta:   Kayıtlı Değil!

Telefon:   Kayıtlı Değil!

Cep:  0537 942 60 15

İle Uzaklığı: 71km
İlçeye Uzaklığı: 18km
Rakım: 735m


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2012

260

144

116

2011

282

154

128

2000

445

243

202

1990

634

352

282

1985

750

416

334

Sağlık Evi Var / Faal
Sağlık Ocağı Yok

İlköğretim Okulu Var / Faal Değil
Taşımalı Eğitim Yapılıyor

PTT Şubesi Yok
PTT Acentası Yok

Su Şebekesi Var
Kanalizasyon Var
Su Kontrolü Yapılıyor

BAYAT ÇAYKÖY KÖYÜ

Köy Fotoğrafları


Köyünüze Ait Fotoğraf Gönderebilirsiniz!

Fotoğrafınız JPG Formatında Olmalıdır!
Gönderdiğiniz Fotoğraf İşlendikten Sonra "Köy Fotoğrafları" Albümünde Yayınlanacaktır!

BAYAT ÇAYKÖY KÖYÜ

Köy Tanıtım Bilgileri


Köy 150 haneden olusmaktadir. iki parçadir. Asagi köy ve yukari köy. Asagi köy denilen yerlesim yeri düz ovada kalan kismi eski yerlesim, yamaçlarda bulunan kisim 1964 yilinda sel felaketi sebebiyle bahçeler dedigimiz kisimdan yamaca tasinmistir. Asagi köyde yüzyilin en eski camisi bulunmaktadir. köy büyüklerinin dedigine göre bir arap hocanin kizilirmak kenarinda bulunan suylan veya saray köylerinden gelerek buraya yerlestigini söylemektedir. Bu hoca üç kardes oldugu da söylenir. Bunlarin mezarlari halen köyün girisinde eski cami bahçesinde mevcuttur.

Eski camii köyün girisindedir. 1800`e tarihlenmektedir. Halen ayakta durmakta ama harap bir sekildedir. minaresi yikilmis kullanilmamaktadir. Asagi köye yeni cami yapilmistir. iki adet çesme bulunmaktadir. Çesmeler kaynak suyudur. Hasan gölü mevkii denilen yerden gelmektedir. Asagi köyde bir ilkokul, hamam, saglik ocagi, dügün salonu ve boga besleme yeri bulunmaktadir. Köyün eski yerlesimi hakkinda kesin bir bilgi bulunmamaktadir. yukari köy ise hasan gölünün etegine yerlesmistir. 1969 yilindaki sel felaketinde tamami asagi köyden parçalanarak yeni yerlesim yerine yerlesmistir. devlet tarafindan yapilmistir. tas evlerden ibarettir. bir camisi, çesmesi bulunmaktadir. köy halki tarimcilikla ugrasmaktadir.

Bilgi:Yavuz Umutlu

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.