İNCEĞİZ Köyü 6360 Sayılı Kanunla Mahalleye Dönüştürülmüştür!

İNCEĞİZ KÖYÜ

Denizli Kale İnceğiz Köyü sayfasında eksik veya hatalı gördüğünüz bilgiler için bildirimde bulunabilirsiniz.

YÜKSEL PEKÇOK
İnceğiz Köyü Muhtarı

Nüfus Bilgileri

E-Posta:   Kayıtlı Değil!

Telefon:   0 (258) 675 12 06

Cep:  0 (535) 273 62 77

İle Uzaklığı: 115km
İlçeye Uzaklığı: 40km
Rakım: 540m


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2012

684

352

332

2011

700

362

338

2000

819

447

372

1990

795

404

391

1985

711

381

330

Sağlık Evi Yok
Sağlık Ocağı Yok

İlköğretim Okulu Var / Faal Taşımalı Eğitim Yapılıyor

PTT Şubesi Yok
PTT Acentası Yok

Su Şebekesi Var
Kanalizasyon Yok
Su Kontrolü Yapılmıyor

KALE İNCEĞİZ KÖYÜ

Köy Fotoğrafları


Köyünüze Ait Fotoğraf Gönderebilirsiniz!

Fotoğrafınız JPG Formatında Olmalıdır!
Gönderdiğiniz Fotoğraf İşlendikten Sonra "Köy Fotoğrafları" Albümünde Yayınlanacaktır!

KALE İNCEĞİZ KÖYÜ

Köy Tanıtım Bilgileri

KÖYÜMÜZ HAKKINDA

Köyümüzde bir ermeni mezarlığı ve seyrek kaynak suyu bulunmaktadır.
Ayrıca kemer baraj gölünün büyük bir kısmı köyümüz sınırları içindedir.Balıkçılıkla geçimini sağlayan aileler vardır.
Köyümüzde süt toplama merkezi de vardır.

Bilgi: HAKKI MIZRAKLI

Köyümüzün son yıllarda, tütünden sonra en büyük gelir kaynağı, zeytindir. 10-15 yıldan bu yana zeytinciliğe verilen emeğin karşılığı alınmaktadır.
Özellikle GEMLİK zeytini, Marmara bölgesinde yetişenden daha kaliteli olup, çok güzel bir pazarı vardır. Tüketiciye Sofralık olarak sunabilmek için henüz tesisleşme mevcut değildir.
Tesislerimiz yok ancak, Akhisar, Aydın ve diğer yerlerden gelen işletme sahibi alıcılar köyde iyi bir pazar oluşturmaktadırlar. Fakat, çok kaliteli olan bu GEMLİK türü zeytinlerimiz, hakettiği yerde olmadığına inanıyorum. Bu zeytinlerden elde ettiğimiz zeytinyağları da kalitelidir.

Bilgi: ÜNAL AYAKDAŞ

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.