BOZOĞLAK KÖYÜ

Elazığ Baskil Bozoğlak Köyü sayfasında eksik veya hatalı gördüğünüz bilgiler için bildirimde bulunabilirsiniz.

MERDAN SEÇGİN
Bozoğlak Köyü Muhtarı

Nüfus Bilgileri

E-Posta:   Kayıtlı Değil!

Telefon:   5231115

Cep:  0536 828 25 36

İle Uzaklığı: 78km
İlçeye Uzaklığı: 40km
Rakım: 1030m


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2012

112

46

66

2011

125

55

70

2000

132

75

57

1990

202

105

97

1985

260

138

122

Sağlık Evi Yok
Sağlık Ocağı Yok

İlköğretim Okulu Var / Faal Değil
Taşımalı Eğitim Yapılıyor

PTT Şubesi Yok
PTT Acentası Yok

Su Şebekesi Yok
Kanalizasyon Yok
Su Kontrolü Yapılmıyor

BASKİL BOZOĞLAK KÖYÜ

Köy Fotoğrafları


Köyünüze Ait Fotoğraf Gönderebilirsiniz!

Fotoğrafınız JPG Formatında Olmalıdır!
Gönderdiğiniz Fotoğraf İşlendikten Sonra "Köy Fotoğrafları" Albümünde Yayınlanacaktır!

BASKİL BOZOĞLAK KÖYÜ

Köy Tanıtım Bilgileri

Köyümüz güneyinde sıradağ,kuzeyinde sıradağ,doğusunda güney ve kuzey dağlarının kesişmesiyle doğudan batıya bir vadi içerisindedir.

Köy arazisinin yarıya yakını meşe ağaçlarıyla kaplıdır.1950 yıllarında ortalama köy nüfusu 60 hane ve 350 kişiden oluşmaktaydı.2004 itibarıyla köyde 16 hane 70 kişiye yakın insan yaşamaktadır.

İçme suyu köyün doğusunda 5 km uzaklıkta gelmektedir.

Ekonomisi hayvancılık ve büyük çoğunluğu tarımdır.Tarım susuz yapılmaktadır. Nüfusun diğer kısmı yurdun gelişmiş sanayii sehirlerine kaymıştır.Köylülerimizin büyük çoğunluğu Malatya ilinde ikamet etmektedir.

Köylülerimiz birbirine sosyal anlamda tutkundurlar.Köyümüz tarihinde hiç vukuat olmamış,çevre köylerle iyi ilişkiler geliştirilmiştir.Turizim amaçlı ilkbahar aylarında keklik düğüşü yapılmaktadır(avcılık,öldürmek yok.yakalanan tekrar serbest bırakılıyor.)

Bilgi ALİ KASUL

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.