OYRACA KÖYÜ

Giresun Tirebolu Oyraca Köyü sayfasında eksik veya hatalı gördüğünüz bilgiler için bildirimde bulunabilirsiniz.


Oyraca Köyü Muhtarı

Nüfus Bilgileri

E-Posta:   Kayıtlı Değil!

Telefon:   Kayıtlı Değil!

Cep:  Kayıtlı Değil!

İle Uzaklığı: 73km
İlçeye Uzaklığı: 28km
Rakım: m


Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2000

223

118

105

1990

569

314

255

1985

766

436

330

Sağlık Evi Yok
Sağlık Ocağı Yok

İlköğretim Okulu Var / Faal Taşımalı Eğitim Yapılıyor

PTT Şubesi Yok
PTT Acentası Yok

Su Şebekesi Yok
Kanalizasyon Yok
Su Kontrolü Yapılmıyor

TİREBOLU OYRACA KÖYÜ

Köy Fotoğrafları


Köyünüze Ait Fotoğraf Gönderebilirsiniz!

Fotoğrafınız JPG Formatında Olmalıdır!
Gönderdiğiniz Fotoğraf İşlendikten Sonra "Köy Fotoğrafları" Albümünde Yayınlanacaktır!

TİREBOLU OYRACA KÖYÜ

Köy Tanıtım Bilgileri

1999 seçimlerinde emekli memur olan HASAN AKTAŞ büyük bir oy farkı ile seçilerek muhtar olmuştur.2000 li yıllarda olmamıza rağmen araba ulaşımından yoksun kalmış bu köye bu hizmeti getirmeyi kendine ilk hedef olarak belirlemiş bu muhtarımız köydeki bir takım geri düşünceli insanlara köyün hizmet alması için ilk şartın yol olduğunu anlatmaya çalışmış.Tabi bu karşı duruşun altında en önemli nokta arsalarını yola kaptırmak istemeyen dar gelirli insanlardı.Bu noktada muhtarımız iyi niyetli olupta yola karşı çıkanlara yolun ekonomik getirisinin götürüsünden fazla olduğunu anlatmış ve başarılıda olmuş idi.Bu kişelere maddi ve manevi destekte bulunmuştur.
Sonuçta yol vurumuna başlanmış.Ancak köylüden fiili destek görememiştir sadece 8-10kişilik ekip ilgilenmişti.Diğerleri yola razı olmayı yeterli görüyodu.Bu yüzden çoğu yere kendisi koşturuyodu.Yine böyle bi günde yakıtı biten dozere yakıt yetiştirmek için gittiği köy hizmetleri binasının karşısında trafik kazası sonucu vefaat etmiştir.Bu durum köyümüzü yasa boğmuştur.Bu yüzden bu anının yayınlanmasını ve dersler alınmasını eski muhtarımıza şükran borcu olarak değerlendiriyoz.
Saygılarımızla OYRACA halkı

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmetidir.