Atatürk Parkı Antalya

Antalya il merkezinde yer alan Atatürk Parkı Antalya, genel olarak yerli halkın tercih ettiği bir alandır. Gençlerin de yaygın olarak kullanımında olan bu park 2006 yılında faaliyete geçmiştir. Özellikle bu bölgede bulunan yamaç da fazlasıyla dikkat çeken bir konumda bulunmaktadır. Cafeleriyle dikkat çeken bu park aynı zamanda da doğal güzellikleriyle de ilgi çekmektedir. En ucunda yer alan sahil kısmında da yakamozun tadını çıkarmak mümkün olabilmektedir. Atatürk Parkı içerisinde deniz manzarası doğrultusunda da etkin bir yer olarak görülebilmektedir. Bu parkın yaygın olarak tercih edildiği ve etkili olarak da kullanıldığı da bilinmektedir.

Atatürk Parkı Antalya, oldukça geniş bir bölgede yer almaktadır. Varant ile beraber başlayan bu park Vali Konağı’na kadar da sürmektedir. Falezleriyle de ilgi çeken bu park, oldukça etkin bir yerde bulunmaktadır. Yürüyüş noktaları, yeşillik alanlar, cafeler ve restoranlar da park içinde gündeme gelebilmektedir. Akdeniz manzarası eşliğinde keyifli zamanlar geçirmek isteyen herkesin aradıkları gibi bir sonuca ulaşmaları açısından da etkin bir yer tutmaktadır.

Atatürk Parkı Antalya

Atatürk Parkı Antalya

Atatürk Parkı içerisinde güzel işletmeler yer almaktadır. Aynı zamanda da bistro cafeler ve restoranlar dikkat çekmektedir. Oldukça uğrak bir noktada olduğundan dolayı kalabalık bir halde de bulunmaktadır. Aynı zamanda da yamaç kenarında oturarak, bu manzaranın tadını çıkarmak da söz konusu olabilmektedir.

Yerel halk tarafından Kuğulu Park olarak da bilinmekte olan bu alan denize nazır olarak da tabir edilmektedir. Daha önceki zaman diliminde burada bulunan yapay şelale içerisinde kuğu, kaz ve ördekler de kendini göstermektedir. Halkın kullanımına da açık halde yer alan Atatürk Parkı, şu zamanlarda da Antalya il merkezinin en fazla rağbet edilen bölgelerinden bir tanesi olmaya da devam etmektedir.

Kahvaltı ve akşam yemekleri için en uygun restoranlar Atatürk Parkı içerisinde yer almaktadır. Lüks restoranlarla Akdeniz manzarasının keyfini çıkararak yeme içme faaliyetleri içinde olmak da söz konusudur. Aynı zamanda da seyir noktası da yer almakta ve falezlerin üzerinden de Akdeniz’in izlenmesi durumu da Antalya halkına sunulan düzeydedir.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler