Beğen

Çamlıca Tepesi

İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan ve en fazla dikkat çeken noktalar arasında sayılan Çamlıca Tepesi, doğal güzellikleri ve geniş İstanbul manzarasıyla ön planda yer almaktadır. Çamlıca Tepesi öte yandan eski Yeşilçam filmlerinin çekildiği alanlardan bir tanesi olması sebebiyle de bu havayı tekrar yakalamak isteyenlerin uğrak noktası olarak sayılabilmektedir. İstanbul’un en yüksek tepelerinden olmasıyla beraber; iki tane de bulunmaktadır. Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca olarak bilinen bu alanlarda keyifli zamanlar geçirmek her zaman mümkün olarak sayılabilmektedir. Bu iki noktanın da Üsküdar’a 4 km uzaklıkta olduğundan ötürü rahatlıkla ulaşılabilecek düzeyde olduğu da ifade edilmektedir.

Büyük Çamlıca Tepesi

Büyük Çamlıca Tepesi son derecede popüler ve ilgi çeken bir alandır. Bu noktanın rakımı da 265 metre olarak bilinmektedir. Bu tepeden boğaz, Adalar, Haliç ve İstanbul Avrupa Yakası net bir biçimde görülebilmektedir. Aynı zamanda da kuş gözlemlerinin İstanbul içerisinde en net biçimde yapılabileceği alan olarak da ifade edilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen sosyal tesisler de burada yer almaktadır. Restoranlar, cafeler ve yeşil alanlar da oldukça cazip fiyat seçenekleriyle ön planda kendini göstermektedir.

Görsel

Çamlıca Tepesi

Eski ağaçları, çocuk parkları, spor alanları, gezi noktaları ve çay bahçeleriyle Büyük Çamlıca Tepesi herkesin muhakkak ziyaret etmesi gereken bir noktadır. Öte yandan tarihi özelliğiyle de ziyaretçilerinin ilgisini çeken konumda da bulunuyor.

Küçük Çamlıca Tepesi

Küçük Çamlıca, Büyük Çamlıca ile kıyaslandığında daha sakin bir alan olarak ifade ediliyor. Güzel bir koruyu içerisinde barındırmasının yanı sıra Boğaz manzarasını buradan da izlemek mümkün olabiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan Beltur tarafından işletilen cafe ve restoranlar burada da yer alıyor. Belediye tarafından işletilmesinden ötürü de ekonomik açıdan oldukça makul oldukları da ifade ediliyor.

Küçük Çamlıca içerisinde yer alan köşkler de ziyaretçilerini bekliyor. Onlara yiyecek içecek sunumu konusunda da etkin bir hizmet anlayışını sağlıyor. Hafta boyunca her gün 09:00 ile 23:00 arasında açık olmasıyla da kendini gösteriyor. Eşsiz bir manzara içerisinde huzuru vaat eden alanlar arasında da sayılıyor.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri