Erciyes Kayak Merkezi

Kış mevsiminin vazgeçilmez tatil seçeneklerinden olan kayağın en fazla yapıldığı yerlerden bir tanesi de Erciyes Kayak Merkezi oluyor. Erciyes ülkemizin en yüksek 3. Dağıdır. Bu nedenle de yıl boyunca zirvedeki karlar hiçbir zaman erimezler. Karın üstünden hiçbir zaman eksilmediği bu dağda kış sporları çok fazla yapılır. Sadece Türkiye’den değil dünyanın her yerinden turisti kendisine çekmeyi başarmıştır. 1989 senesinden beri kayak merkezi olarak kullanılmaktadır. Kayak yapmak için giden kişiler orada konaklama hizmetinden de faydalanabilirler.

Özellikle son zamanlarda hızlı bir şekilde gelişmekte olan kayak merkezi birçok farklı sisteme ve imkana sahiptir. Erciyes kayak merkezine giden kişilerin eğlenceli vakit geçirmek için tercih ettiği aktivitelerden bir tanesi de teleferiktir. Güvenlik açısından da birçok kayak merkezine göre çok daha güvenlidir ve ziyaretçilerine her daim kendisini güvende hissettirir. Özellikle kış aylarında dinlenmeye ve tatile ihtiyacınız varsa kayak merkezini gözünüz kapalı bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi’ne Ulaşım İmkanları

Bu yer Türkiye’nin en bilinen kayak merkezlerinden bir tanesidir. Bu nedenle de ulaşım açısından oldukça elverişli bir konumdadır. Farklı şehirlerden seyahat edecek olan kişiler için karayolu bağlantısı ile kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Aynı zamanda demiryolu seçeneği de mevcuttur. Özellikle İstanbul ve Ankara‘dan Kayseri‘ye tren ile gidebilirsiniz. Kayseri’de havalimanının bulunmasından dolayı birçok kişiyi ulaşımını uçak ile gerçekleştirir. Kayseri Erkilet Havalimanı ile kayak merkezi arası ulaşım çok zor değildir. Yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta olan Erciyes Kayak Merkezine ulaşım imkanları fazladır ve ulaşımı sağlamak için otobüsleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca taksilerde kayak merkezi ne kadar sizleri ulaştırabiliyor.

Erciyes Kayak Merkezi Konaklama

Erciyes Kayak Merkezi özellikle kış aylarında birçok kişi tarafından ziyaret edilir. Farklı illerden ve ülkelerden gelen ziyaretçiler kalacak yer konusunda sorun yaşamazlar. Bunun nedeni de Erciyes Kayak Merkezinde konaklama imkanları son dönemlerde oldukça fazla gelişmiş olmasıdır. Birçok dağ oteli ve kayak oteli aktif olarak hizmet vermektedir. Burada bulunan oteller sayesinde çok daha keyifli ve rahat zaman geçirebilirsiniz.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler