Fethiye Paspatur Çarşı

İnsanların Fethiye Paspatur Çarşı hakkında bilmesi gereken pek çok şeyi bulunuyor. Bu konuda bu çarşıdan detaylı bir şekilde bahsediyor olacağız.

Dünyada olduğu gibi ülkemizin de pek çok bölgesinde çarşılar bulunuyor. Çarşı, bir insanın orada gezip mağazalara girmesi ve alışveriş yapmasını sağlıyor. İnsanlar alışveriş yaparak ihtiyaçlarını karşılıyor ve gerekli ürünleri almış oluyor. Bunun yanı sıra çarşılar yalnızca ihtiyaç karşılamak için değil aynı zamanda hediyelik eşya almak için de güzel bir tercih. Bazı turistler gittiği bölge ile ilgili bir hediyelik eşya alarak o anı ölümsüzleştirmek isteyebilir. Fethiye’de bulunan bu çarşı da insanların gezmesi gereken çarşılardan birisi olmakta.

Fethiye Paspatur Çarşı özellikleri

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Paspatur Çarşı, mağazaların ve hediyelik eşyaların bulunduğu bir alana kurulu. Bu çarşıyı diğer çarşılardan özel kılan durum ise rengarenk bir çarşı olması. Mecaz anlamda değil, gerçekten rengarenk bir yer. Renkli şemsiyelerle dolu bu ortam Fethiye’nin kalbi olarak da anılıyor. Alışveriş yapmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği bu alan hem tarihi görünümüyle hem de modernliği ile biliniyor.

Fethiye Paspatur Çarşı

Çarşıda gezenler yağmur yağdığında ıslanmasın diye kapalı bir bölge ile karşılaşıyor. Bu da alışveriş yapmak isteyenler için önemli bir durum olabiliyor. Oturma alanlarının dahi bulunduğu bu çarşı, yalnızca günümüz mağazalarını içermiyor aynı zamanda hediyelik eşyaların bulunduğu dükkanları da barındırıyor. Fethiye’ye gelen bir turistin tercih etmesi gereken yerlerden birisi Fethiye Paspatur Çarşı olmalı.

Bu bölgede meşhur olarak yer alan dükkanlardan birisi de kuruyemiş dükkanları olmakta. Türk lokumunun dahi yer aldığı bu mağazalarda insanlar kuruyemiş çeşitlerinden istediklerini seçerek evine götürebiliyor, yolda giderken yiyebiliyor. Buraya giderken denenmesi gereken bir diğer aktivite tatlılardan ve dondurmadan faydalanmak. Dondurmalarıyla da adından söz ettiren pek çok mağaza burada yer almış durumda.

Cumhuriyet kapısı ve Likya kapısı ile bizleri karşılayan Paspatur Çarşı hem pahalı ürünlerin bulunduğu hem de uygun fiyatlı ürünlerin bulunduğu bir çarşı olarak yer alıyor. Burada gezmek isteyenler gönül rahatlığı ile gezerek alışveriş yapabiliyor.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler