icon
Yükleniyor..

İstanbul’a Yeni Taşınmayı Düşünenler İçin Gezilecek Yerler Listesi

Mega kent İstanbul’a yerleşmeyi düşünüyorsunuz ve bu kenti bir an önce keşfetmeye niyetlisiniz. O halde öncelikle nereleri gezmeniz gerektiğini sizlere aktaralım. Bu sayede kendiniz için bir planlama yaparak en doğru güzergahı da belirleyebilirsiniz. 

Ayasofya 

Yurt dışında bile sadece Ayasofya Cami’yi görmek için her yıl binlerce kişi geliyor. Büyüleyen bir mimariye sahip olan bu yapıyı görmekle İstanbul keşfine başlayabilirsiniz. Son halini 537 yılında alan Ayasofya, tüm heybeti ile İstanbul’a bambaşka bir güzellik katıyor. 

Topkapı Sarayı 

Osmanlı döneminde sultanların aileleri ile birlikte yaşadığı Topkapı Sarayı, sizi geçmişe götürecek. Onlarca tahta çıkma törenine, ihtişamlı düğünlere ve kimi zaman da isyanlara, entrikalara sahne olan Topkapı Sarayı mimari açıdan da büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Sarayın içine adımınızı attığınız anda kendinizi farklı bir diyarda hissedeceksiniz. 

Kapalıçarşı 

Tam 550 yıldır ayakta kalmayı başaran ve eski dönemlerde adeta ticaretin nabzını tutan Kapalı çarşı hem yerli hem de yabancı turistlerin gözdesi! Her türlü hediyelik eşyayı bulabileceğiniz Kapalıçarşı, İstanbul’da yaşayanların ihtiyaçlarını ekonomik bir alışverişle karşılamak istediklerinde de gittikleri pazarlardan biridir. 

Yerebatan Sarnıcı 

Bizans İmparatorluğu döneminde su ihtiyacının karşılanması amacıyla inşa edilen ve günümüzde ise en önemli turistik gezi yerlerinden biri haline gelen Yerebatan Sarnıcı, mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Özellikle Medusa Heykeli sizi çok etkileyecek, bizden söylemesi! 

Galata Kulesi 

Kentin sembollerinden biri olan Galata Kulesi de ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Artık İstanbul’da yaşayacaksınız ve kent manzarasını mutlaka Galata Kulesi’nden de görmelisiniz. Kentin siluetini net bir şekilde görmenizi sağlayacak olan Galata Kulesi 528 yılında inşa edildi. Günümüzde ise halen muhteşem duruşu ile kenti süslemeye devam ediyor. 

Elbette gezilecek yerler sadece sıraladıklarımızdan ibaret değil. İstanbul’a taşındıktan sonra her fırsatta farklı semtleri gezerek şehri keşfedebilirsiniz. Taşınma aşamasını sorunsuz bir şekilde tamamlamak için de mutlaka profesyonel bir nakliyat firması ile anlaşmalısınız. Güvenilir ve sorunsuz nakliyat firmalarının adresi Armut.com, İstanbul evden eve nakliyat firması bulmanın en kolay yolu! Siz de bu site üzerinden firmalardan fiyat teklifi alabilir ve firma puanlarına bakarak seçim yapabilirsiniz. 

Yorumlar