Beğen

Kaleiçi Yat Limanı

Kaleiçi yat limanı Antalya’nın hemen önünde 100 tekne bağlama kapasiteli liman içindeki derinliğin 6 7 metre civarında bulunduğu bir yat limanıdır. Sürekli yoğun olan limanın içinde bir deniz polisi karakolu mevcuttur. Limanda genel olarak Akdeniz ve Ege limanlarında kullanılan sistem gibi gemiler demir atmaz, tonoz ile limana bağlanırlar. Limana bağladığınız yatınızdan indikten sonra kendinizi muhteşem Antalya sokaklarının içerisinde bulacak etrafınızı kafeler, restoranlar, tarihi binalar ve restore edilmiş oteller de dahil olmak üzere hala bir kısmı ayakta duran surlar çevirecek. Ayrıca şehrin liman şehrin içinde bulunduğu için yat malzemesi satan mağazalar ve teknenizle ilgili sorunları hemen halledebileceğiniz atölyelerde bulunur.

Marina açıklarında Saint Dei Die batığı bulunmaktadır ve Kaleiçi’deki dalış kurslarıyla bu batığı ziyaret edebilir tarihi gözlerinizle görebilir en yakından hissedebilirsiniz.

Kaleiçi Yat Limanı

Kaleiçi Hizmetleri

Kaleiçi yat limanının batısında deniz kuzey ve doğusunda ise caddeler bulunmaktadır. Bu caddeleri boydan boya takip eden surlar sayesinde keskin bir çizgi çekilmiş. Bu çizgi sayesinde de Kaleiçi merkezi ve yerleşkesi çok katlı yapılaşmaya gidememiş. Bu sayede de eski dokuya uygun harika görüntüsünü korumaya devam etmektedir. Kaleiçi merkezinde bu sebepten dolayı iki farklı yapılaşma görülmektedir. Bu yapılaşmalardan birincisi düzensiz adalar halinde oluşmuş diğeri ise Karaalioğlu parkına kadar olan kısım gayet düzenli dikdörtgen veya kare adalardan oluşmaktadır. Bu bölgedeki evlerin bir kapıları sokağa açılırken arka tarafları bahçe olarak tasarlanmıştır. Tamamıyla tarih kokan bu sokaklardaki evlerin ilginç bir özelliği ise ara katlarının bulunmasıdır. Bu ara katlar genelde depo olarak kullanılırken bazı zamanlarda ise kış odası olarak kullanılmaktadır. Evler içten merdivenli olup çevresindeki yüksek duvarlarla mahremiyeti de sağlamaktadır.

Kaleiçi Yat Limanı İletişim Bilgileri

Kaleiçi Yat Limanı İdari Büro
Selçuk Mahallesi İskele Caddesi Eski Zabıta Karakolu Kaleiçi
Muratpaşa / Antalya – Posta Kodu: 07070
Telefon: 0 242 248 45 33
Fax: 0 242 248 45 30
E Posta: iletisim@antalyaulasim.com.tr

Merkez Büro
Kepez Mahallesi Antalya Bulvarı No:193
Kepez / Antalya – Posta Kodu: 07090
Telefon: 0242 331 01 00
Fax: 0 242 331 01 09
E-Posta: iletisim@antalyaulasim.com.tr

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri