icon

Turgut Şelalesi

Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı Turgut Köyü sınırları içerisinde yer alan Turgut Şelalesi; Marmaris şehir merkezine 9 km uzaklıkta yer almaktadır. Yerli ve yabancıların uğrak noktası olan bir konumda olmasının yanı sıra aynı zamanda da gün geçtikçe etkisini de arttırabilmektedir. Turgut Köyü’nün de önemini arttıran bu şelale, köyün de etkin bir ticaret merkezi olmasını sağlamıştır. Ciple tur düzenlenmesi bu bölgede sık görülen bir haldedir. Aynı zamanda da Turgut Köyü’nün halıcılık faaliyetlerine de katkı sağlayan düzeyde yer almaktadır. Turgut Şelalesi en etkili turistik noktalarından bir tanesi olarak görülmeye devam ediyor. Oldukça huzurlu ve son derecede etkili bir doğal güzellik alanı olarak görülüyor.

Turgut Şelalesi Mekanları

Turgut Şelalesi yakınlarında konaklama noktaları da yer almaktadır. Çevrede çok sayıda kafe ya da otel bulma şansı da yüksektir. Yazın kavuran sıcaklıklarından kurtulmak isteyenler için her zaman etkin bir yer olduğunu da gösterebilmektedir. Bu mekanlarda Muğla yöresine dair yemekleri görebilmek ve onların tadına varmak da muhtemel bir konumda yer almaktadır. Doğayla iç içe kalarak etkin bir tatil deneyimi yaşamak isteyen herkesin Turgut Şelalesi sayesinde aradıklarını bulmaları da mümkündür. Tatil konusunda son derecede etkin bir halde bulunan Turgut Şelalesi odaklı doğal bir manzaranın keyfini çıkarmak söz konusu olacaktır. Bu coğrafi bölgenin oldukça etkili bir görsellik içinde yer aldığını da görebileceksiniz.

Turgut Şelalesi

Turgut Şelalesi Özellikleri

Turgut Şelalesi adeta cennete benzeyen yapısıyla dikkat çekmektedir. Bu bölgede dev sığla ağaçlarını görmek mümkündür. En yükseği 10 metre olan 5 farklı şelale bu bölgede yer almaktadır. Aynı zamanda da ciplerle gezinti yapmak ve trekking faaliyetleri de Turgut Şelalesi civarında gerçekleşebilmektedir. Oldukça temiz ve içilebilecek düzeyde olan su kaynaklarının yanı sıra alabalık lokantaları ve gözleme yapan işletmeler de bölgede kendini gösteriyor. Genel olarak yerli halk tarafından işletilen bu mekanlar da turistlerin odak noktası haline geliyor. Ücretsiz bir biçimde giriş yapılacak olan bu noktaya kişilerin hususi araçlarıyla ulaşım sağlamaları da oldukça kolay bir biçimde gerçekleşiyor.

Yorumlar