icon
Yükleniyor..

Ula Göleti

Muğla ilinin Ula ilçesi sınırları içerisinde yer alan Ula Göleti; oldukça ideal bir mesire alanı olarak dikkat çekmektedir. Doğal güzellikleriyle dikkat çeken bu alanda çok sayıda çam ağacı da yer almaktadır. Aynı zamanda da üç farklı restoranda da bu doğal güzelliğin keyfini çıkarmak mümkündür. Tatil yapmak ve iyi bir yemek yemek isteyenler için bu su kaynağının kenarı oldukça etkin bir yer tutuyor. Geniş bir alan üzerine kurulu olan Ula Göleti, herkesin huzurlu bir zaman içinde olmasını da sağlıyor. Bu yüzden de Muğlalı ziyaretçilerin uğrak noktasıdır. Aynı zamanda da yöresel yemekleri tatmak isteyen ziyaretçilerin de ilgisini çekmektedir.

Ula Göleti çam ormanları ve makisiyle oldukça yeşil bir alan olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda da yapay bir su kaynağı olmasına karşın ziyaretçilerin ilgi gösterdiği bir alandır. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından imar edilen bu bölgede iskele, peyzaj ve piknik alanları bulunmaktadır. genel olarak Muğla halkı tarafından fazlasıyla ilgi çeken bir konumdadır.

Ula Göleti

Ula Göleti

Ula Göleti yürüyüş yapmak ve temiz havada gezinmek için etkili bir yerdir. Aynı zamanda da deniz bisikleti ya da kano ile bu su kaynağı üzerinde dolaşmak da mümkün olmaktadır. Mangal yapmak ve balık tutmak isteyenler için de etkin bir konumda yer almaktadır.

Ula Göleti kapsamında 3 tane işletme de yer alıyor. Restoran olarak servis veren bu mekanların bir tanesi içkili olarak adlandırılıyor. Tamamen ücretsiz bir biçimde bu göletin etrafına giriş yapmak kolaydır.

Bu mesire alanına toplu taşımayla ulaşmak söz konusu olmuyor. Ula ile Marmaris arasındaki bölgede yer alan Ula Göleti’ne sadece kişilerin kendi araçlarıyla ulaşmaları muhtemeldir. Bu muhteşem doğanın tadını çıkarmak isteyenlerin en uygun şartlara sahip oldukları da görülebilmektedir. Aynı zamanda da yolculuk esnasında mükemmel bir dinlenme noktası olarak da sayılabilmektedir. Ula Göleti içerisindeki doğal güzellikler ve mükemmel yemekler yapan işletmeler sayesinde bambaşka bir deneyim elde etmek de muhtemeldir. Herkesin memnun kalacağı türde bir doğal güzellik abidesi olarak da ifade edilebilecek konumdadır.

Yorumlar