80 Binde Devri Alem Parkı

Konya 'nın en büyüğü 80 binde devri alem parkı ziyaretçi akınına uğrarken parkın nerede olduğu, en güzel yerleri ve giriş ücreti gibi birçok bilgi 80 binde devri alem Parkı hakkında detaylı bilgiler analiz edilmelidir. Konya sınırları içerisinde konumlanan bu park Nisan ayında açılmış ve o tarihten bu döneme milyonlarca ziyaretçi sayısı ile Konya 'nın en çok tercih edilen bölgelerinden bir tanesi olmayı başarmıştır. Konya 'ya gelen hemen hemen her seyahat severin mutlaka görmek istediği bu park Konya büyükşehir belediyesinin özel çabaları ile hizmete girmiştir.

80 Binde Devri Alem Parkı Hakkında Detaylı Bilgiler

Konya'nın merkez ilçeleri arasında yer alan Meram belediyesi sınırları içerisinde bu park sene içinde binlerce ziyaretçisi ile tanınmaktadır. Aynı zamanda park içerisinde birbirinden farklı alternatifler de yer almaktadır. Bu sayede ilgi duyulan her alan için özel bir alternatif çözüm sunulmuştur. Eski dönemlere ait olan Cihan-Türk kısmı ve masallar diyarını da içerisinde kapsayan parkta birbirinden özel yapım dev heykeller yer almaktadır. Parkın kısımlarını incelemek gerekirse t-rex Parkı adından da anlaşılabileceği üzere tarih öncesi dönemlerde yaşayan varlıkların sergilendiği ve dinazorların bulunduğu alanlar olmaktadır. Park içerisinde ise 50 adet farklı dinazorda yer almaktadır. Bu sayede çocukların ve gençlerin oldukça fazla ilgisini çekmektedir. Aynı zamanda 80 Binde devri Alem Parkı hakkında detaylı bilgiler kısa süre içerisinde derlenebilmektedir. 80 Binde Devri Alem Parkı

80 Binde Devri Alem Parkı Konumu

Merkez Meram ilçesinde kurulu olan 80 bin metrekare olduğu için 80 Binde devri Alem Parkı ismi verilen farklı çok sayıda masal kahramanı, 120 minyatür Eser ile 50 hareketli ve sesli dinozor yer almaktadır. Mimar Sinan 'ın öğrencisi mimar Hayrettin tarafından Bosna Hersek 'te yapılan Mostar köprüsü İstanbul 'un Simge eserlerinden Haydarpaşa garı ve kız kulesi olmak üzere bu arada bayram namazları için inşa edilen aynı zamanda 10000 kişinin namaz kıldığı kolon camisi 'nin minyatürlerinin de yer aldığı 120 yapıt tema park 'ta büyük ilgi almaktadır. Kısa detaylı araştırmalar sonrasında 80 Binde devri Alem Parkı konumu sorusunun yanıtını da bulmak mümkündür.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler