Adrasan Tekne Turları

Adrasan Tatilinin Vazgeçilmezi: Adrasan Tekne Turları

Adrasan Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı bir mahalledir. Eski adıyla Çavuşköy'ün kumsalı yaklaşık 2.5 km'dir. 2012 yılında tatilseverlerin keşfetmesiyle beraber Adrasan halkı geçimini turizm ile sağlamaktadır. Turizmcilerin gelmesiyle beraber halk; otel, kamp alanları, restoran ve tekne turları ile geçimini sağlamaktadır.

Bu yazımızda Adrasan'ın vazgeçilmezleri arasında Adrasan tekne turu aktivitesini ele alacağız. Turlar Adrasan'ın ne kadar simgesi haline geldiyse civar ilçelerden de yoğun talep görmektedir. Tekne turu yaklaşık 7 saat sürmektedir. Tur rotası 3'e ayrılmaktadır:

 1. Adrasan Koyları
 2. Suluada Tarafı
 3. Özel Rota

İlk 2 tur rotasına katılmak için bir gün önceden rezervasyon yaptırmanız yada sabah 08:00 gibi sahilde boş bir tekne aramanız gerekmektedir. Teknelerin özel rota ile istediğiniz koylara gitmesini istiyorsanız birkaç gün önceden iletişime geçerek rotanızı iletmeniz gerekiyor. Rotanıza ve katılımcı sayısına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Tekne turu boyunca öğle yemeği, çay, meyve tabağı ve birçok ikram ile gününüz keyifli geçecektir. 

Adrasan Tekne Turları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yüzlerce tekne arasında kararsız kalabilirsiniz. Tekne turunuzun en önemli detaylarından bir tanesi eğlenceli bir tekne ve kaptan seçmektir. Öğle yemeğinin lezzetli olmasını kim istemez ki? Google işletmelerden ve teknelerin web sitelerinden yorumları okuyarak en lezzetli aşçıya sahip olan tekneyi bulabilirsiniz. Teknenizi seçtikten sonra gezmek istediğiniz rotayı seçmelisiniz.

Adrasan Koy Rotası:

 • Akseki Koyu
 • Ceneviz Koyu
 • Sazak Koyu
 • Korsan Koyu

Suluada Rotası:

 • Suluada
 • Ağlayan Mağara
 • Fener Koyu
 • Amerikan Plajı

Tüm kriterleri kararlaştırdıktan sonra düşünmeniz gereken tek nokta: Adrasan tekne turu fiyatları. Grup olarak turlara katılmak istediğinizde pazarlık yapabileceğinizi unutmayın! 

Adrasan Turunu Unutulmaz Hale Getirin!

Tekneler bol bol koylarda durarak misafirlerini doğanın en güzel koylarında yüzdürmeyi hedefliyor. Koylarda yüzmenin keyfini çıkarmayı unutmayın. Doğa harikası olan denizin ve ormanlarla beraber bol bol fotoğraf çekinmek isteyeceksiniz bu anları ölümsüzleştirmek için telefonlarınızın şarjını kontrol edin. Teknelerde priz bulunmadığı için yanınıza powerbank almakta fayda var. 

Yüzdükten sonra bir koydan bir koya geçerken tekne süratiyle beraber rüzgarın sizi hasta etmemesi için yanınızda havlu bulunması gerekiyor. Eğer çok sık acıkıyorsanız çantanıza da bir adet sandviç koymak faydalı olacaktır. 

Bu makale Erkan tarafından 23 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler