Beğen

Muğla’nın çok popüler bir tatil noktası olmasının sebepleri arasında her ihtiyacı karşılayabilmesi önemli bir rol oynuyor. Gece hayatının çok hızlı olduğu bir noktada tatil yapmak ve doyasıya eğlenmek istiyorsanız Muğla bunun için son derece uygun. Ben eğlenmeye değil dinlenmeye geldim derseniz Muğla yine sizin için uygun bir tatil noktası.

Akyaka Muğla’nın sessiz ve sakin olarak tanımlanan kısmında yer alıyor. Bu sessiz ve sakin yapısı havalimanına biraz uzak olmasından dolayı kaynaklanmakta. Muğla’ya havayolu ulaşımı ile gelecek kişiler için çok uygun değil. Ancak tatilin en güzel kısımlarından bir tanesinin yolculuk olduğunu düşünüyorsanız aracınızı doldurup Akyaka’ya doğru yol alabilirsiniz.

Azmak Nehri İlk Uğrak Noktası

Akyaka’nın muhteşem bir tatil noktası olmasında en önemli etmenlerden bir tanesi kesinlikle Azmak Nehri. Buraya kadar gelip de bu muhteşem nehirde zaman geçirmeden evinize dönmemeniz gerekli. Azmak Nehri’ne ulaştıktan sonra hemen kendinizi tur teknelerinden bir tanesine atabilirsiniz. Gerçekleştirilen turlar için önceden rezervasyon yapmanıza gerek yok.

Tekne turu dendiğinde aklınızda bütün gününüzü alan bir aktivitenin canlanması çok doğal. Ancak gerçekleşen tur yalnızca Azmak Nehri’ni kapsadığı için 20 dakika sürüyor. Hayatınızın 20 dakikasını değerlendirmenin en güzel yollarından bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Nehirdeki turun hemen ardından nehrin kenarındaki kafelerde kahve molası verebilirsiniz. Kahvenizi yudumlarken ayaklarınızı suya sokabileceğiniz kafeler olduğunu hemen söyleyelim.

Akbük Koyu’nda Doyasıya Yüzme Vakti

Muğla’ya tatile gidip de denizden bahsetmemek mümkün değil. Akyaka’nın kendine ait bir halk plajı var. Burada rahatlıkla denize girebilirsiniz. Ancak ücretsiz bu plajın çok farklı deneyimler yaratacağını söyleyemeyiz. Sizi büyüleyecek olan adres Akyaka’ya 30 kilometre uzaklıkta yer alan Akbük Koyu olacak.

Akyaka

Yemyeşil ağaçların içerisinden, dibi görünen, tertemiz bir denize girmek isterseniz bu koyu tercih edebilirsiniz. Bölgede yaşanan kentleşmeye harika bir şekilde direnmeyi başaran bu koyda denize girmenin keyfi her zaman çok üst düzeyde. Bölgenin suyunun biraz serin olduğunu söylememiz gerekli. Ancak yazın kavurucu sıcağında bunun hiçbir problem yaramadığı da bir gerçek.

Sörf Tutkunlarına Harika Fırsat

Akyaka sörf tutkunları için de önemli bir adres. Bölgenin bolca rüzgâr alıyor oluşu sörf için uygun bir alan oluşmasını sağlıyor. Eğer daha önceden sörf eğitiminiz varsa bu bölgede son derece keyifli bir şekilde sörf yapabilirsiniz. Eğitiminiz olmadan bölgede sörf yapmayı denemek oldukça riskli ancak bölgede sörf eğitimi verildiğini de söylememiz gerekli. Eğer tatiliniz için uzun bir zaman ayırıyorsanız burada eğitim alıp sörfün keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

Bölgede yer alan sörf okulları oldukça profesyonel bir yapıda. Rahatlıkla burada gerekli eğitimi alabilirsiniz. Tabii ki bu eğitim için belirlenen ücreti de ödemeniz gerekli. Sörf için gerekli elemanları da tedarik ederek çok daha farklı bir tatil geçirebilirsiniz.

Salıncaklı Restoranlar Sizleri Bekliyor

Sosyal medya kullanımı her geçen gün artış göstermekte. Artık ziyaret ettiğimiz yerlerde harika fotoğraflar çekmeden oradan ayrılmıyoruz. Tatil noktalarını seçerken karşımıza çıkacak manzara ya da çekebileceğimiz fotoğraflar da oldukça önemli.

Akyaka bölgesine oldukça yakın olan Yuvarlakçay son dönemde Instagram kullanıcılar tarafından çok fazla tercih ediliyor. Bölgede yer alan restoranlar çayın üzerine kurulmuş durumda. Çayın üzerinde yemek yemenin keyfini bir kenara bırakırsak restoranlarda yer alan salıncaklarda sallanabilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Akyaka bölgesinde konaklayan yerli ve yabancı turistlerin Büyük bir kısmı yeme içme ihtiyaçlarını bu bölgedeki restoranlardan karşılıyor. Sizin de tercihiniz büyük ihtimalle bu harika adreslerden bir tanesi olacak.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri