icon
Yükleniyor..

Akyaka Plajları

Bütün bir yılın yorgunluğundan kurtulmak ve sevdikleriniz ile muhteşem bir tatil geçirmek için planlarınızı yapmaya başlamış olmanız gerekiyor. Ülkemiz tam anlamıyla bir turizm cenneti olduğundan çok kısa sürede tüm alanlar dolabilir. Önceden kararınızı vermeli ve rezervasyonlarınızı başarılı bir şekilde gerçekleştirmelisiniz.

Tatil dendiğinde aklınıza ilk olarak Muğla geliyorsa ve kendinizi yaz aylarında başka bir yerde düşünemiyorsanız hiç endişe etmeyin. Muğla ’nın yeşil ile mavinin ayrılmaz bir ikili olduğu çok sayıda farklı bölgesi bulunuyor. Akyaka da bu alanlardan bir tanesi.

Tatil sizin için huzur demekse Akyaka’da tatilinizi geçirebilirsiniz. Bu tercihinizde sizlere yardımcı olmak için beldenin en güzel 8 plajını sizler için bir araya getirdik.

Akyaka Plajı

Listemize beldenin halk plajı ile başlıyoruz. Şehrin merkezinde yer alan Akyaka Halk Plajı, Akyaka Orman Kampı ve Azmak Nehri’nin arasında yer alıyor. Sit alanı olarak resmileştirilen bu plaj 250 metre uzunluğunda ve 25 metre genişliğinde. Sığ denizi ve kumlu plajı ile birlikte sizi son derece mutlu edecek.

Çınar Plajı

Küçük çakıl taşlarından oluşan Çınar Plajı merkezden yaklaşık olarak 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Ulaşımın hiç de zor olmadığı bu plajda denizin tertemiz olduğunu söylememiz gerekli. Taş zeminli deniz adeta cam gibi. Tekne turlarının da uğrak yeri olan bu plaj hiç kuşkusuz Akyaka’nın en güzel bölgelerinden bir tanesi.

Hayıtlı Plajı

Çınar Plajı ile çok yakın olan Hayıtlı Plajı benzer bir deniz yapısına sahip. Taşlı ve berrak denizinin yanı sıra yeme-içme ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir kafeye sahip. Bunun yanında piknik yapmayı seviyorsanız bunun için ayrılmış olan özel ormanlık alanları da yer alıyor. Deniz kenarında pikniğin keyfini sürmek için ideal bir plaj.

Akyaka

Turnalı Boncuk Plajı

Turnalı Boncuk Plajı Akyaka’ya biraz daha uzakta yer alıyor. Özel aracınız olmadan ulaşımı çok da kolay değil. Merkezden 17 kilometre uzakta olan plaj bu özelliği sebebiyle çok dolu olmuyor. Tertemiz denizine taşlı bir plaj eşlik etmekte. Deniz ayakkabısı kullanmanın gerekli olduğu bölgelerden bir tanesi olarak gösterilebilir.

Akbük Plajı

Gökova Körfezi sit alanı içerisinde yer alan Akbük Plajı Akyaka’ya 25 kilometre uzaklıkta. Plaj taşlı bir yapıda olsa da denizin içerisi kumlu. Bu sebeple de deniz ayakkabısı olmadan girilebilir. Fakat deniz gözlüğünüzü yanınıza almanız şart. Aksi halde denizin içerisinde rahatlıkla izleyebileceğiniz onlarca farklı canlıyı kaçırmış olursunuz.

Akçapınar Plajı

Akçapınar Plajı, Akyaka Liman İskelesi’nin tam karşısında yer alıyor. Bu plaja ulaşım için Kadın Azmağı üzerinde yer alan tahta köprüyü kullanabilirsiniz. Kumlu bir yapıda olan deniz son derece sığ. Özellikle çocuklu aileler ya da yüzmeyi yeni öğrenenler için muhteşem bir alan. Plajın olduğu bölgede rüzgâr bol olduğunda uçurtma sörfü yapılıyor. Dilerseniz bu harika aktivitenin eğitimini de bu alandan alabilirsiniz.

İncekum Plajı

Turkuaz rengi denizi ve altın rengi kumsalı ile birlikte tekne turlarının olmazsa olmazı arasında yer alan İncekum Plajı bölgede kesinlikle ziyaret etmeniz gereken alanlardan bir tanesi. Karayolu ile plaja ulaşım sağlayabildiğiniz gibi belirlenen noktalarda aracınızı bırakıp traktör römorkunda nostaljik bir ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Sedir Adası Kleopatra Plajı

Bölgenin en güzel plajını listemizin sonuna sakladık. Akyaka’dan kalkan tekne turları ile gidebileceğiniz Sedir Adası Kleopatra Plajı adeta Türkiye’nin Maldivleri. Plajda yer alan kum özel olarak Mısır’dan getirildiği için ayaklarınıza bulaşmış bir halde plajı terk etmeniz yasak. Bu bilgi bile plajın ne kadar önemli bir yer olduğunu kanıtlıyor.

Yorumlar