icon
Yükleniyor..

Alanya Plajları

Alanya plajları ile ünlü bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Alanya 'da bilinmesi gereken pek çok plaj var. Bu konuda bu plajlara değinmek istiyoruz. Antalya 'nın en popüler turizm merkezlerinden birisi olan Alanya, turizmin adeta kalbi olmakta. Neredeyse her köşe başında otel ile karşılaşmanın mümkün olduğu bu yerde gezilecek pek çok yer de bulunuyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yerleriyle de ünlü olan Alanya, özellikle plajları ve sahilleriyle daha çok biliniyor. Burada yer alan sahiller konusunda sizlerin de belki de ilk defa öğreneceği sahiller bulunabilir. Kleopatra Plajı, Damlataş Plajı ve Kargıcak Plajı gibi pek çok plaj ile ön plana çıkan Alanya, ziyaretçilerini bekliyor.

Alanya Plajları

Kargıcak Plajı

Alanya plajları arasında yer alan bir diğer plajı inceleyelim. Alanya 'nın doğayla iç içe bölgesinde bulunan Kargıcak Plajı, kayalıkların ve taşlık alanların bir arada bulunduğu bir yer. Dağların arasında sıkışmış olan şehirden uzak bu bölge, doğayla iç içe olan manzaralı görünümüyle insanları mutlu ediyor. Bu yerin az tercih edilmesinin sebebi deniz derinliğinin yüksek olması. Bundan dolayı buradaki ziyaretçi sayısı genel olarak az olabilir. Yüzme bilenlerin burayı tercih etmesi tavsiye ediliyor. Yüzmek yerine manzaranın karşısında oturmak isteyenler için de bu bölge tercih edilebilir bir yer. Kargıcak Plajı her ne kadar küçük olsa da sunduğu ayrıcalıklar ile ön plana çıkıyor.

Kestel Sahili

Alanya plajları arasında bilinen plajlardan birisi de Kestel Plajı olarak karşımıza çıkıyor. Kestel Plajı, huzurun ve doğanın birleştiği bir sahil olarak bulunmakta. Bir taraftan dağ manzarası diğer taraftan denizin yer aldığı bu plajda yer alan sosyal tesisler insanların daha iyi vakit geçirmesini sağlıyor. Gündüz ayrı gece ayrı güzelliği ile turistler tarafından tercih edilen bir plaj olan Kestel Sahili, kullanıcılar tarafından da beğeniyle karşılanmış durumda. Pek çok kişi bu plajın sessizliği, denizin dalgaları ve manzarası ile beğendiğini belirtirken bazıları buranın çok kalabalık olduğundan söz edebiliyor. Genel olarak güzel bir plaj olan Kestel Sahili ziyaretçilerini bekliyor.

Portakal Plajı

Antalya 'nın en serin plajı olarak tabir edilen bu yer, ücretli ve ücretsiz olarak farklı alanlara ev sahipliği yapıyor. Sahilin bazı bölgelerinde ücretli tesisler yer alırken bazı kısımlarda ücretsiz halk plajları bulunuyor. İnsanlar istedikleri yeri tercih ederek burada vakit geçirebiliyor ve güzel anlar yaşayabiliyor. Portakal Plajı, sıcaklayanlar için serinliğe ile bilinen bir plaj olmakta. Plajda vakit geçirenler yemek yemek veya bir şey içmek istediğinde kafeteryaya giderek buradan istediği şeyleri karşılayabiliyor. Tuvalet, duş alanı ve giyinme kabini gibi yerlere sahip olan bu plaj, bu gibi özellikleri sayesinde kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı ihmal etmiyor.

Kleopatra Plajı

Alanya plajları arasında oldukça popülerliği ve turistlerin sevdiği bir nokta olarak bilinen Kleopatra Plajı yer alıyor. Kleopatra Plajı, adından da anlaşılacağı üzere Kleopatra ile alakalı bir hikayeye sahip. Alanya 'da yer alan bu plaj, berrak suyu ve temiz çevresiyle biliniyor. Turistlerin ilgi odağı haline gelen bu plaj, ücretsiz girişe sahip olmasıyla da insanların ilgisini daha çok çekmektedir. İnce kumlara sahip olan plajın oldukça uzun bir kumsalı bulunuyor. Plaja giriş ücretsiz olsa da isteyen vatandaşlar şezlong ve plaj şemsiyesi gibi eşyaları ücretli bir şekilde satın alabiliyor. Doğasıyla ilgi çeken plajın çevresinde yer alan yiyecek içecek satın alma yerleri de kullanıcıların acıktığında veya susadığında bu noktalardan faydalanmasını sağlıyor. Kleopatra Plajı 'nın bir hikayesi bulunuyor. Bir efsane olarak yer alan hikayeye göre Kleopatra, Mısır kraliçesi olarak biliniyor. Dönemin generali Kleopatra 'ya Alanya ve çevresini hediye eder. Kleopatra, günümüzdeki Kleopatra Plajı 'nın bulunduğu yere bir banyo ve tünel yaptırır. Burayı seven Mısır Kraliçesi Kleopatra, zaman zaman buraya uğrayarak sahilde gezintiye çıkar. Plajın ismi buradan geliyor. Alanya Plajları

Damlataş Plajı

Alanya plajları arasında yer alan bir diğer plajı inceleyelim. Alanya plajlarından birisi olarak karşımıza çıkan Damlataş Plajı, adını Damlataş Mağarası 'nın yanında bulunmasından dolayı almış oluyor. Damlataş Plajı 'nın en önemli ayrıcalıklarından birisi yeşil ile iç içe olması. Yeşil ve mavinin bir arada bulunduğu bu bölgede insanlar güzel vakit geçirebiliyor, harika anlar yaşayabiliyor. Yaz döneminde oldukça kalabalık olan bu yer, hem doğasıyla hem de turistik aktiviteleriyle ön plana çıkıyor. Alanya Kalesi 'nin altında bulunan Damlataş Plajı, çeşitli spor aktiviteleri ile de bilinen bir nokta olmakta. Alanya 'nın içinde olan bu yer, ziyaretçilerin tercih ettiği bir nokta.

Tosmur Plajı

Alanya plajları konumuzda bilinmesi gereken bir diğer plaj Tosmur Plajı olarak karşımıza çıkıyor. Dim Çayı 'nın dökülmüş olduğu bir plaj olan Tosmur Plajı, Portakal Plajı 'nın doğusunda bulunuyor. Buraya çayın dökülmesi sebebiyle Antalya 'nın en serin denizlerinden birisi Tosmur Plajı olarak yer alır. Bundan ötürü sıkça tercih edilen bir yer olan bu bölge, sıcaktan bunalanların serinlemek için seçenek haline getirdiği bir plaj olmakta. Plaj hem ücretli hem de ücretsiz olarak ikiye ayrılıyor.

Golf City Plaj

Turizmi ile ön plana çıkan Antalya şehrinin Alanya ilçesinde yer alan Golf City Plaj, sunduğu pek çok imkanı ile insanların ilgisini çeken bir yer olmakta. Çeşitli tesisleri ve ihtiyaç alanları ile yoğun bir ilgiyle karşılaşan Golf City Plaj, günümüzde halen popülerliğini sürdüren bir yapıya sahip.Yorumlar