Antalya Korsan Koyu

Antalya Korsan Koyu, Antalya 'yı ziyaret ederken gezilmesi gereken yerler arasında bulunan bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya, pek çok gezilecek yeri ile ön plana çıkıyor olmakta. Gezilecek yerlerden birisi de Korsan Koyu olarak biliniyor. Bu koy ile ilgili burayı ziyaret etmek isteyenlerin bilmesi gerektiği pek çok şeyi siz değerli kullanıcılarımız için derlemiş bulunuyoruz.

Antalya Korsan Koyu Hakkında Bilgi

Korsan Koyu Antalya 'nın Kumluca ilçesinde yer alan, Mavikent Mahallesi 'nde bulunan bir yer. Karaöz Mevki ile Gelidonya Feneri arasında kalan bu bölge, gezilmesi gereken yerlerden birisi olduğu için turistlerin de sıkça ilgisini çekiyor. Araç ile buraya gidilirken bir süre sonra toprak yol ile karşılaşılıyor. Toprak yoldan sonra birkaç dakikada Korsan Koyu 'na yaklaşmak mümkün. Korsan Koyu 'na gitmek isteyen bir kişi arabasını park ettikten sonra buraya yürüyerek ulaşıyor. Bu bölgenin 3 tarafı sularla kaplıyken şehir bölgenin kuzeyinde kalıyor. 

Antalya Korsan Koyu

Günübirlik tatil yapmak için güzel bir koy olan bu bölge özellikle kamp yapanlar için sıklıkla tercih edilen bir bölge haline geldi. Kamp kuran gençler burayı tercih ederken bununla birlikte pek çok ziyaretçi de burayı gezerek farklı deneyimler yaşıyor. Burada bir gece geçirmek isteyenler çeşitli firmaların sunmuş olduğu bungalovlardan yararlanarak tatilini burada geçirebiliyor. Bölgede pek çok kamp aktivitesi sunan işletme bulunuyor. 

Burada duş ve tuvalet alanları da yer alıyor. Bu sayede insanlar ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyor. Antalya Korsan Koyu, yüzmek için de ideal bir yer. Bu özelliği ile birlikte gezilecek yerler arasına giren bu koy, aynı zamanda çevresindeki tarihi yapılarla da ilgi çekiyor. Bölgede gidilmesi gereken tarihi yapılardan birisi Gelidonya Feneri olarak karşımıza çıkmakta. Gelidonya Feneri 'nin yanı sıra bölgenin doğusunda yer alan adadaki Suluada Plajı, farklı bir deneyim sunmak için ziyaretçilere açık bir bölge olmakta. Doğal manzarası, kamp alanları ve ormanıyla Korsan Koyu gezilebilecek ve vakit geçirilebilecek bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

Antalya Korsan Koyu Nerede ?

Korsan Koyu Antalya ilinin Kumluca ilçesine bağlıdır. Adrasan bölgesinde bulunan koyun açık adresi : Adrasan, 07350 Kumluca/Antalya.

Antalya Korsan Koyu Neden Kapatıldı ?

Kumluca ilçesinde dik ve büyük kayalıklar arasında, çam ormanlarının kapladığı doğa harikası Korsan Koyu, son yıllarda karavan ve çadırlarla tatil yapmak isteyenlerin akınına uğruyor. Çadır, karavan ve araçların denizin dibine kadar gelmesi görüntü kirliliği yarattığı gerekçesiyle doğaseverlerin tepkisini çekiyor. Tatilcilerin çöplerini de koya bıraktığını belirten doğaseverler, çevre kirliliğine karşı önlem alınmasını istedi. Koyun 'korsan' kullanımından şikayetçi olan vatandaşlar çektikleri video ve fotoğrafları ilgili yerlere göndererek rahatsızlıklarını belirtti. Bu durum üzerine bölgenin arkeolojik sit kapsamında olmasınıda neden alan bakanlık korsan koyuna araç girişini ve kamp yapımını yasakladı.

Hazır Gelmişken

Burala kadar gelmişken yakınlarda bulunan, Doğası ve denizi ile turistlerin cazibe merkezi olan Olimpos u ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde yer alan Olimpos Antik Kenti sayfasını ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler