Antalya 'nın Kesinlikle Gidilmesi Gereken 9 Plajı

Antalya Plajları

Sıcacık yaz günlerinde kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibisi yok. Bunu yapmak için ülkemizde birçok farklı noktanın olması en büyük şanslarımızdan bir tanesi. Tek bir şehrimizde dahi tercih edilebilecek olan çok sayıda plaj yer alıyor. Antalya da bu şehirlerimizden bir tanesi. Sizin için Antalya’nın en güzel 9 plajını bir araya getiriyoruz.

İnceboğaz Halk Plajı

Listemizin ilk sırasında İnceboğaz Halk Plajı yer alıyor. Çukurbağ yarımadasında yer alan bu plaj aslında iki farklı parçadan oluşmakta. Plajlardan bir tanesi koya bakarken diğer açık denize bakıyor. Açık deniz tarafının biraz daha dalgalı ve rüzgârlı olduğunu söylememiz gerekli. Ancak diğer kısım son derece son derece sığ ve ılık bir yapıda.

Adres : Andifli, Beyhan Cenkçi Cd., 07580 Kaş/Antalya

Kaputaş Plajı

Turkuaz renkli sulara bayılıyorsanız Antalya’da gitmeniz gereken plajlardan bir tanesi Kaputaş Plajı. Kaş ve Kalkan arasındaki sahil yolunda yer alan bu plaj konumu sebebiyle Kanyonağzı Plajı olarak da biliniyor. Hafif çakıllı bir yapıda olduğundan deniz ayakkabısı kullanmak doğru tercih olabilir.

Adres : Kalkan, 07580 Kemer/Kaş/Antalya

Gökliman Plajı

Listemizin üçüncü sırasında Antalya’nın mavi bayraklı plajlarından bir tanesi olan Gökliman Plajı bulunuyor. Finike merkeze yalnızca 4 kilometre uzaklıkta olan bu plaj sakin bir tatil geçirmek isteyenler için birebir. Suyu diğer plajlara göre biraz daha soğuk olsa da Antalya’nın yakıcı sıcağında hiçbir problem yaratmayacağını söyleyebiliriz.

Adres : Boldağ, 07740 Finike/Antalya

Olimpos Plajı

Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı’nın bir parçası olan Olimpos Plajı Antalya’ya giden herkesin denemesi gereken noktalardan bir tanesi. Doğanın içerisinde son derece huzurlu bir yer. Ancak sit alanı olduğundan herhangi bir işletme kurulmasına izin verilmemiş. Bu sebeple de şezlong ya da şemsiye temin edebileceğiniz bir yer yok. Bunu bilerek gitmeniz oldukça önemli.

Adres : Yazır, 07350 Kumluca/Antalya

Antalya Plajları

Adrasan Plajı

Eski ismi Çavuşköy olan ve Rumcada belde anlamına gelen Adrasan bölgedeki plaja da ismini vermiş durumda. Bu harika bölgede 2 kilometrelik uzun bir kumsal karşınıza çıkacak. Bulunduğu bölgenin etrafı çam ağaçları ile çevrili olduğundan yeşil ile mavinin dansını en iyi şekilde yakalayabilirsiniz.

Adres : Adrasan, 07350 Kumluca/Antalya

Atatürk Parkı Halk Plajı

Halk plajlarına önyargılı yaklaşan kişilerden birisiyseniz bu mavi bayraklı plaj tüm düşüncelerinizi yerle bir edebilir. Kemer’e 18 kilometre uzaklıkta olan bu muhteşem plajda su sporlarının birçok farklı çeşidi ile karşılaşacaksınız. Tatilinizde biraz da adrenalin olsun diyorsanız sizi heyecanlandıracak su sporu aktivitelerine katılabilirsiniz. Denizi muhteşem temizlikte olan bu plajın taşlı olduğunu söylememiz gerekli.

Adres : Göynük, 07994 Kemer/Antalya

Phaselis Plajları

Phaselis Plajları Olimpos antik kentinin içerisinde yer alıyor. Birçok farklı plajdan oluşan bölgede kendi keyfinize göre denize girebilirsiniz. Biraz taşlı bir yapıda olsa da harika bir denize gireceğinizi bilmelisiniz. Hem tarihi bir mekân gezmek hem de harika bir noktadan denize girmek isterseniz Phaselis Plajları tam size göre.

Adres : Tekirova, 07995 Kemer/Antalya

Konyaaltı Halk Plajı

Listemizin sekizinci sırasında son derece popüler bir plaj var. Konyaaltı Halk Plajı Antalya’da plaj dendiğinde akla ilk gelen adreslerden bir tanesi. Bunun sebebi de Antalya şehir merkezine yalnızca 4 kilometre uzaklıkta olması. Eğer tatil dışında bir aktivite için Antalya’ya gittiyseniz bu harika plajda denize girebilir ve evinize çok daha mutlu bir şekilde dönebilirsiniz.

Adres : Kuşkavağı, Akdeniz Blv. No:100, 07070 Bahtılı Köyü Köyü/Konyaaltı/Antalya

Lara Halk Plajı

Listemizin son sırasında Antalya merkeze 10 kilometre uzaklıkta olan Lara Halk Plajı yer alıyor. Altın sarısı ince kumlara sahip bu plaj yürüyüş yapmak için muhteşem bir adres. Kumlu olması sebebiyle suyunun biraz daha bulanık bir yapıda olduğunu söylemememiz gerekli. Eğer biraz daha sıcak denizleri seviyorsanız bu adres tam size göre.

Adres : Güzeloba, 07230 Muratpaşa/Antalya

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler