icon
Yükleniyor..

Antalya Plajları Güncel Liste

Antalya plajları ile ünlü bir şehir. Alanya gibi daha gelişmiş turizm ilçelerinde olduğu gibi Antalya 'nın merkezinde de popüler plajlar yer alıyor. Bu konu ile birlikte siz değerli kullanıcıların Antalya 'daki plajlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayacağız. Konuyu özet geçmek gerekirse bu konuda Konyaaltı Plajı, Lara Plajı, Boğazkent Halk Plajı, Belek Halk Plajı, Kundu Halk Plajı ve Kadriye Plajı yer alacak.

Antalya Plajları

Konyaaltı Plajı

Antalya plajları arasında yer alan bir diğer plajı inceleyelim. Konyaaltı Plajı, Lara Plajı ile beraber Antalya 'nın en önemli sahillerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Konyaaltı Plajı, sunduğu doğal güzellikleriyle beraber yeşilin arasında kalmış uzun bir sahile sahip. Yaz vakti turizm döneminde oldukça yoğun olan bu yer uzun süreli tatillerde daha da yoğunlaşıyor. Keskin tepeleri ve dağları ile harika manzaralara ev sahipliği yapan Konyaaltı Plajı, yeşil ve mavi ile iç içe bir bölgede bulunuyor. Tuzlu suyu ile öne çıkan bu plajın bu ismi almasının nedeni şu şekilde açıklanıyor: Plaj, yer yer falezlerin altında kaldığı için koy-altı şeklinde adlandırılırmış ve zamanla Konyaaltı olarak karşımıza çıkmış. Bu konuda yapılan bir diğer açıklama burada yer alan askeri toplanma alanının Konyaüstü olarak isimlendirilmesi. O zamanlar Antalya, Konya 'ya bağlı bir yer idi. Konyaüstü 'nün alt kısmına ise halk tarafından Konyaaltı denmeye başlamış.

Lara Plajı

Lara Plajı, Antalya 'nın en popüler plajlarından birisi olarak yer alıyor. Konyaaltı Plajı ile birlikte en çok tercih edilen plajlardan birisi olan Lara Plajı, Antalya 'nın doğu sahillerinde yer alıyor. Uzun bir sahile sahip Lara Plajı 'nın sahili de meşhur olmakta. Turistlerin gözde mekanı haline gelen bu yer yalnızca plaj özelliğine sahip değil aynı zamanda geniş aktivite çeşitliliğine de sahip bir bölge. Antalya 'yı ziyaret eden turistler buraya gelerek burada güzel bir gün geçirebilir, denize girip yüzebilir, voleybol oynayabilir ve sahilde doyasıya gezebilir.

Boğazkent Halk Plajı

Antalya plajları konumuzda Konyaaltı ve Lara dışında Boğazkent Halk Plajı da bilinmesi gerekiyor. Antalya 'nın doğusunda yer alan Boğazkent Halk Plajı, Antalyalıların ve turistlerin severek gittiği bir kumsal olarak bulunmakta. Bu zamana kadar yoğun bir turist akınına uğramış olan bu plaj, Konyaaltı ve Lara Plajı kadar popülerliği ile bilinen bir bölge. Havaalanına uzaklığı 20 kilometre olan bu yerin şehir merkezine uzaklığı 30 kilometre olarak belirtiliyor. Toplu taşıma imkanının mümkün olduğu Boğazkent Halk Plajı 'ndan 20 dakikada şehir merkezine gidilebiliyor. Uzun bir plaj olmasıyla karşımıza çıkan Boğazkent Halk Plajı, deniz ile bitişik durumda bulunuyor. Çakıl ve kumlarla dolu bu yerde kayalıklar bulunmuyor. Ayrıca plajda ahşap iskele ve beton platform da yer almamakta. Bölgede deniz kaplumbağalarının yuvalama alanı dahi bulunuyor. Boğazkent Halk Plajı 'na gelen bir kişi plaj sporlarına katılarak eğlencesine eğlence katabilir. Antalya Plajları

Belek Halk Plajı

Antalya plajları arasında yer alan bir diğer plajı inceleyelim. Antalya, gezilmesi gereken pek çok yere sahip tarihi ve doğal güzellikleri ile dolu bir şehir. Bu şehirde yer alan bir diğer plajdan söz etmek istiyoruz. Antalya plajları arasında yer alan bir diğer yer Belek Halk Plajı olarak karşımıza çıkıyor olmakta. Doğasıyla ve çevresiyle kendine hayran bırakan bu plajda dolaşırken dikkat edilmesi gereken durumlardan birisi kum zambağı olarak yer alıyor. Bu bölge, kum zambağının doğal yetiştirme alanı olduğu için burada gezerken bu tür bir çiçeğe denk gelebilirsiniz. Beyaz renkli bir çiçeğe sahip olan kum zambağı, plaja güzellik katan bir bitki olmakta. Adeta bir tatil köyü görünümüne sahip olan Belek Plajı, sunmuş olduğu pek çok imkan ile birlikte ön plana çıkan bir yer oluyor. Plajda yer alan bazı hizmetlerden bahsetmek gerekirse plajda tuvalet, duş ve su ihtiyacını gidermek için kabinler, engelli tuvaleti, engelli rampası, ilk yardım hizmeti ve cankurtaran hizmeti gibi pek çok hizmet yer almış durumda. Bu plajda yer alan tesis içerisinde market, restoran, kafe, go kart ve spor salonu bulunuyor. Kullanıcılar bu plajdaki tesisten faydalanarak gününü güzel bir şekilde daha eğlenceli geçirebilir.

Kundu Halk Plajı

Antalya plajları arasında yer alan bir diğer plajı inceleyelim. Antalya 'nın bir diğer plajı Kundu Halk Plajı olarak önümüze çıkıyor. Yaz döneminde yoğun bir doluluğa ulaşan bu yer, sunduğu pek çok imkan ile birlikte ön planda yer alıyor. Plaj, doğası ve genişliği ile büyük bir kapasiteye sahip olmakta. Bölgedeki imkanlardan söz etmek gerekirse burada yer alan duş alanları, plajda temizlenmek isteyenlerin yıkanmasına olanak tanıyor. Bu sayede insanlar temiz bir şekilde plajda kalabiliyor veya giyinmeden önce kumdan arınabiliyor. Çeşitli yapılara sahip olan bu plaj, tesisi sayesinde insanların ihtiyacını rahatlıkla karşılayabiliyor. Plajda yer alan diğer yerler arasında tuvalet ve giyinme kabini bulunuyor. Bu kabinler sayesinde insanlar plajdayken ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebiliyor.

Kadriye Halk Plajı

Antalya plajları arasında yer alan ve düzeniyle bilinen bir diğer plaj Kadriye Halk Plajı olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça düzenli bir yapıya sahip bu plaj, aradaki boşluklar sayesinde herkesin rahatlıkla plajda vakit geçirmesine olanak tanıyor. Çeşitli sosyal tesisleri ile insanların gerekli ihtiyaçlarını gideren bu yer, sunduğu olanaklar sayesinde güzel bir gün geçirmek için ideal bir sahil. Tuvalet, giyinme kabini ve duş alanı gibi yerleri barındıran plaj, insanların sorunsuz bir deneyim yaşamasına olanak tanıyor.Yorumlar