Antalya’da Uygun Tatil Nasıl Yapılır?

Yaz turizminin başkenti Antalya, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği güney sahillerinin gözde yaz tatili rotasıdır. Antalya’da her bütçeye ve her tatil planına uygun konaklama seçenekleri mevcut. Antalya’nın tatil destinasyonları arasında Kemer, Side, Alanya, Belek gibi ilçelerinde konaklama seçenekleri arasında her şey dahil oteller, pansiyonlar, butik oteller ve apartlar yaz tatilinizi geçirebileceğiniz alternatifler arasında. Yaz sezonunun açılmasıyla güneşe, denize, doğaya ve dinlenmeye olan özlem otel konaklama fiyatları gibi artıyor. Peki Antalya’da uygun fiyatlı tatil yapmak mümkün mü? Elbette! Antalya’da ucuz tatil yapmanın formülünü sizler için araştırdık.

1. Erken Rezervasyon Döneminde Tatil Planınızı Yapın!

Ekim ayının sonlarında başlayan erken rezervasyonun ilk döneminde rezervasyon yaptırarak oldukça uygun fiyatlı tatil yapabilirsiniz. Erken rezervasyon dönemi Haziran ayının ilk haftasına kadar aralıklı olarak devam ediyor ancak yaz sezonu yaklaşmasıyla indirim oranları erken rezervasyonun ilk dönemi kadar fazla olmuyor. Bu nedenle ne kadar erken rezervasyon yaptırırsanız o kadar kârdasınız!

2. Son Dakika Kampanyalarını Takip Edin!

Erken rezervasyon döneminde tatil planı yapamadıysanız ve son dakika tatil yapmaya karar verdiyseniz tatil operatörlerinin son dakika kampanyalarını kesinlikle takip etmelisiniz. %10-20 arasında uygun fiyatlı konaklama imkânı bulabilirsiniz.

3. E- Bültene Abone Olun!

Son dakika kampanyalarını kaçırmamak ve size özel tanımlanan indirimlerden anında haberdar olmak için e-bültenlere abone olun.

4. Ultra Her şey Dahil Oteller Daha Uyguna Gelebilir

Ultra her şey dahil otel konseptinin başkenti Antalya dense yanlış olmaz. Antalya otelleri arasında en çok tercih edilen şüphesiz ki ultra her şey dahil oteller oluyor. Bu otellerde ekstra ücret ödemeden yiyecek ve içecek servislerinden yararlanılıp eğlence organizasyonlarına katılabilirsiniz. 

5. Sezon Başı ve Sezon Sonu Daha Uygun Olabilir

Antalya’da sezon nisan ayının sonları itibariyle açılır. Mayıs ayından itibaren denize girmek de mümkündür. Kasım ayında dahi denize girmeniz Antalya için olağandır. Antalya’da ucuz tatil yapmak için mayıs, eylül ve ekim aylarını tercih edebilirsiniz.

6. Uçak Biletini Erken Alın

Antalya’ya giderken uçak yolculuğunu tercih edecekseniz biletinizi erken almakta fayda var. Hafta sonuna denk gelen dönüş tarihleri genelde daha pahalı olurken pazartesi gününe rastlayan gidiş tarihleri de daha yüksek fiyatlı olabilir. Salı günleri bilet fiyatlarının daha uygun olduğu efsanesini deneyebilirsiniz.

7. Otobüs Yolculuğu da İyi Bir Seçenek Olabilir

Antalya’ya ülkemizin hemen her şehrinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Otobüs fiyatları uçak biletlerine göre daha uygun fiyatlı olmaktadır. Dilerseniz bulunduğunuz şehirden Antalya otogarına bilet alarak seyahat edebilirsiniz. Gece yolculuğunu tercih ederek yolda olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu makale Erkan tarafından 03 Jun 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler