Beğen

Antalya

Ülkemizin dünyaca ünlü şehirlerinden bir tanesi olan Antalya şehri gerçekten Türkiye’nin bütün özelliklerinin bir arada bulunduğu şehirlerinden bir tanesi olmakla beraber oldukça güzel bir şehirdir ve neredeyse kusursuzdur. Hem tarihi hem de doğası ile etkileyen bu şehir sizleri adeta büyülüyor ve bu şehirden ayrılmanızı engelliyor, bu şehirde geçirdiğiniz her vakitte bir doğa harikası ya da tarihi bir yapı ile karşılaşmanız mümkün çünkü eski çağlardan itibaren oldukça meşhur birçok devlete başkentlik yapmış ve her millet, devletten izler taşıyarak günümüze kadar gelmiştir. Gerçekten böylesi güzel bir şehrin bizlerin olması paha biçilemez bir elmas veya altın gibidir, bu yüzden her zaman değeri bilinmesi gerekmektedir.

Düden Şelalesi

Antalya şehrini ilk tanıtmaya ve Antalya Gezilecek Yerler, hakkında il bilgiyi vermeye onun muhteşem doğası ile başlamamızın daha doğru olduğunu düşündük çünkü gerçekten doğasal yapısı ile değeri biçilmez bir mücevherdir. Düden Şelalesi Antalya merkezine biraz uzakta yer alan bir yer olması ile ulaşım biraz sıkıntılıdır, fakat gerçekten görülmesi gereken bir doğa harikası olmaktadır. Antalya denince ilk akla gelen Düden Şelalesi önünde özellikle birçok kişi tarafından resimler çekilmekte ve bizlerin bu resimlerin sayesinde bilgisi olmaktadır bu yüzden bu şelalenin adını kesin duymuş olmalısınız. Duymanın yeterli olmayacağını sizlere söylüyoruz ve mutlaka bu şelaleye en kısa zamanda gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Hadrian Kapısı

Antalya şehrini tanıtmaya Roma İmparatorluğu zamanından kalan devasa büyüklükte ve muhteşem güzellikte olan bu kapı ile devam edebiliriz, bu kapı anlatılanlara göre zamanında büyük Roma İmparatoru şerefine yapılmış ve yüceliğine uygun bir şekilde de tasarlanmıştır. Tarihi kalıntıların bulunduğu yerde olan bu yapı gerçekten Antalya Gezilecek Yerler, arasında olması gerekmektedir çünkü gerçekten tam olarak o dönemleri yansıtan bir yapı durumundadır. Sütunları ve üzerinde yer alan motifleri ile gerçekten muhteşemliği bizlere gösteren bu yapı günümüz zamanında restore edilmiştir ve ziyaretçilerini bu şekilde beklemektedir. Birçok yabancı turist tarafından kesinlikle ziyaret edilen bu yapı ne kadar görülmeye değer bir yapı olduğunu bizlere göstermektedir.

Yivliminare Camii

Yine oldukça önemli tarihi yapılardan bir tanesi olan ve Antalya denince akla gelen Yivliminare Camii, yapımı itibariyle 13.yüzyıllara kadar dayanmaktadır ve bizleri Osmanlı’dan daha öncesine Selçuklu devletine götürmektedir. 13.yüzyıl başlarında inşa edilen bu camii, o dönemin mimari yapısını tarih sever kişiliklere göstermektedir ve bu şekilde o dönem hakkından bizlere bilgi vermektedir. Antalya şehrinde böylesi devasa bir camii bulunması o şehrin ne kadar fazla devlete ve döneme şahitlik ettiğini bizlere göstermektedir ve mutlaka gidilmesi gereken bir yerlerden de olmaktadır. Bu camii yapısına gidebilmeniz içinde oldukça fazla bir şekilde imkan bulunmaktadır bu yüzden mutlaka sizlerin ziyaret etmesini tavsiye ederiz.

Konyaaltı Plajı

Antalya her zaman bizler ve özellikle yabancı turistler içinde bir tatil şehri olmakta ve bu yüzden bu tatil şehrinin çok meşhur bir plajı bulunmaktadır ve bu plaj Konyaaltı Plajıdır. Her yaz döneminde hemen hemen neredeyse hiçbir zaman boş olmayan bu plaj, oldukça fazla bir şekilde tatilciler tarafından uğranılan bir yer olmaktadır ve hem denizin hem de doğanın tadı çıkarılmaktadır. Bu plajın oldukça fazla özellikleri bulunmakta ve diğer plajlardan her zaman önce gelmektedir çünkü bu plaj tamamen doğal bir plajdır ve insan eliyle değişime uğramamıştır. Bu nedenle en son burayı ziyaret edin ve Antalya’dan böyle ayrılın.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri