Beğen

Arabayla Ege Turu

Yılın bütün stresini attığımız yaz aylarında birçok farklı tatil rotası oluşturabiliyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde tercih edebileceğiniz çok sayıda bölge var. Hangi bölgede tatil yapacağımızı seçebileceğimiz gibi tatilin formatını da belirleyebiliyoruz. Kamp alanlarında, çadırda doğa ile iç içe bir tatil geçirebileceğimiz gibi lüks otellerde doyasıya eğlenebiliyoruz. Arabayla Ege Turu da bu seçeneklerden bir tanesi.

Araba sürmek sizin için eziyet değilse, yeni yerler görmeyi seviyorsanız ve her gün aynı otelde uyanmak sizin için heyecan verici bir tatil deneyimi değilse arabayla Ege Turu yapmak muhteşem bir seçim olabilir. Ancak bu tatilin diğer seçeneklere göre biraz daha zahmetli olacağını baştan söylememiz gerekli. Tabi ki bu zahmete değecek harika bir tatil olacak.

Gezi Rotasını Belirleyerek İşe Başlayın

Arabayla Ege turu atmak istiyorsanız ilk etapta rotanızı net bir şekilde belirlemeniz gerekli. Hangi gün nereye gideceğinizi, hangi şehirden geçeceğinizi ve nerelerde duracağınızı önceden belirlemeniz şart. Aksi halde zamanınızın boşa gittiği birçok olumsuz durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Hangi şehirden yola çıktığınız rota oluştururken oldukça önemli. Görmek istediğiniz şehirleri listeledikten sonra bu şehirleri bir sıraya koyup ardından da şehirlerin içerisinde kesinlikle görülmesi gereken noktaları belirleyebilirsiniz. Bu bilgiler ışığında rotanız ortaya çıkacaktır.

Gezilecek Yerler Hakkında Detaylı Bir Araştırma Yapın

Kontrolün tamamen sizde olması bu tatil şeklinin en büyük avantajı. Daha önce gördüğünüz ve tekrar görme ihtiyacı hissetmediğiniz yerlere tur rotası yüzünden gitmenize gerek olmayacak. Başka insanların ilgisini çekmediği için rotada bulunmayan noktalar sizi cezbediyorsa hiç düşünmeden rotanıza ekleyebilirsiniz.

Gezmeyi düşündüğünüz şehirleri belirledikten sonra bir sıraya sokmanız gerekli. Hangi şehirden hangi şehre geçeceğinize karar verdikten sonra gezmek istediğiniz yerleri de araştırmanız gerekiyor. Bu aşamada tarihi yerler, harika plajlar, müzeler ya da çeşitli aktiviteler için uygun alanları incelemeniz gerekli.

Yüzlerce yıl öncesinden günümüze ulaşan tarihi kalıntılar, tarihe ışık tutan müzeler, deniz ve kumun tadını çıkarabileceğiniz harika plajlar, tekne turu ya da dalış gibi aktiviteleri yapabileceğiniz noktaları iyi araştırmalısınız. Bunlardan karma bir plan ortaya çıkarmanız gerekiyor.

Ege Turu

Konaklamak Son Derece Önemli

Gezi rotanızın çok hareketli olması konaklamayı çok daha önemli bir hale getiriyor. İyi bir şekilde uyumadan yeni ve hareketli bir güne hazır olmanız mümkün değil. Araçla Ege turu yaparken arabanızda uyuyacağınızı düşünmeyin. Sıcak yaz günlerinde bu çok mümkün değil.

Gideceğiniz şehirlerdeki otelleri incelemeniz çok önemli. Bütçenize uygun bir biçimde otel tercihlerinizi yapıp rezervasyonlarınızı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Otellerde yalnızca uyuyacağınız için çok lüks adresleri tercih etmenizi önermiyoruz. Konforlu bir uyku sunabilen otellerin tamamı tercih edilebilir.

Kahvaltıyı şehrin özel yerlerinde yapmaya gerek duymuyorsanız kahvaltı içeren seçenekler de doğru bir tercih olacaktır.

Yerel Lezzetleri Denemeden Şehrinize Dönmeyin

Ülke mutfağımız dünyanın en özel mutfaklarından bir tanesi. Ege de bu mutfağın önemli bir kısmını oluşturuyor. Ege dendiğinde akla ilk olarak zeytinyağlı yemekler geliyor. Lezzeti ile sizi baştan çıkaracak olan yemekler, gecenizi harika bir hale getirecek olan mezeler ve muhteşem balıklar ile birlikte karnınızı hem sağlıklı hem de lezzetli ürünler ile doldurabilirsiniz.

Her gün ne yiyeceğinizi ve nerede yiyeceğinizi not almalısınız. Rotanız çok ters bir noktaya sizi götürürse istediğiniz kalitede yemek bulmakta zorlanabilirsiniz. Yerel lezzetlerden uzak kalınması sebebiyle fast food tarzı beslenmek de yapılan en büyük hatalardan bir tanesi olarak gösterilebilir.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri