icon
Yükleniyor..

Beton Görmeden Tatil Yapmak İçin Adres Kabak Koyu

Çoğumuz tatilimizi otellerde geçirmekten sıkıldık. Artık el değmemiş doğal güzelliklere ulaşmak ve tatili bu huzurlu yerlerde geçirmek istiyoruz. Maalesef beton bir yapıya çok uzak kalarak tatilimizi yapabileceğimiz bir alan yok. Kabak Koyu bu hayallere en yakın bölgelerin başında geliyor. Sürekli olarak Kabak Koyu 'nda kalamayacağınız için betona dönmeniz gerekse de bu koyda kaldığınız süre boyunca muhteşem bir tatil gerçekleştirebilirsiniz. Muğla ile sınırları içerisinde yer alan Kabak Koyu tamamen el değmemiş bir alanda bulunuyor. Kara yolundan bu koya ulaşmak mümkün değil. Koya en yakın yer yarım saatlik bir yolculuk ile ulaşılan Faralya Köyü. Köy ile koy arasındaki yolculuk da yalnızca deniz üzerinden sağlanabiliyor. Bütün bu etmenler huzurlu bir tatil arayan kişiler için muhteşem bir alanın ortaya çıkmasını sağlamakta.

Kabak Koyu Ziyaretinde Farklı Konaklama Seçenekleri

Tatiliniz boyunca bu koyda denize girmek isterseniz koydan çok uzaklaşmamanız gerekli. Koyun etrafında bir yapılaşma söz konusu olmadığından bunu başarmak çok kolay değil. Bu aşamada kamp alanları tercih edilebilir. Kabak Koyu 'na yakın 5 farklı kamp yer alıyor. Bu kamplarda elektrik ve su ihtiyaçları en iyi şekilde karşılandığından kusursuz bir kamp dönemi geçirilebilir. Kamplara alternatif olarak Faralya Köyü 'nde yer alan pansiyonlar da tercih edilebilir. Konaklayacağınız alanları yalnızca eşyalarınızı bulundurmak, uyumak ve duş almak için kullanmayı düşünüyorsanız bu pansiyonlar size muhteşem bir hizmet sunacak. Günün her saatinde pansiyonlardan Kabak Koyu 'na ulaşım sağlayabilirsiniz. Kabak Koyu

Altın Rengi Kumsalın ve Turkuaz Denizin Tadını Çıkarın

Muğla bölgesinde tatil yapmayı düşünen kişiler en az bir gününü Kabak Koyu 'nda geçirmek istiyor. Tüm tatilini burada geçirmeye karar veren kişiler de oldukça fazla. Bunun başlıca sebepleri ise altın rengi bir kumsal ve turkuaz rengi bir deniz. Koya gelen ziyaretçilere sunulan bu iki harika yapı adeta tatili tek başına anlamlı kılıyor. Altın rengi kumlarda sere serpe uzanıp güneşlenebilirken turkuaz renkli, berrak ve serinletici denizlerde keyif sürebilirsiniz. Bir tatilden beklentilerinizi tamamen karşılamayı başaracak olan bu koyu ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yüzerek Mavi Mağara Ziyareti

Kabak Koyu 'nun yer aldığı bölgede doğal güzellikler farklı formlarda yer alıyor. Kabak Koyu gibi Mavi Mağara da doğal yollarla oluşan ve insanların bu güne kadar zarar vermediği alanlardan bir tanesi. Koyda denize giren bir kişinin Mavi Mağara 'yı ziyaret etmeden dönemi çok büyük bir kayıp olabilir. Ziyaretlerin gerçekleşmesi için denizden ulaşım sağlayabilirsiniz. Kolayca görülebilen bu mağaraya yüzerek ulaşmanız mümkün. Ancak denizin dalgalı olduğu günlerde ya da yüzücülerin biraz acemi kaldığı anlarda mağaraya ulaşmak zor olabilir. Böyle bir durumda karan mağaraya ulaşılması doğru olacaktır. Çam ağaçlarının arasında yürünerek mağaraya ulaşılabilir ve harika bir doğal yapı daha görülmüş olur.

Kelebek Vadisi 'ne Kısa Geziler

Kabak Koyu 'nun bölgedeki tek doğal güzellik olmadığından bahsetmiştik. Güneşin tepede olduğu kavurucu anlarda koyda yüzmek yerine kısa geziler gerçekleştirebilirsiniz. Muğla 'nın en ünlü noktalarından bir tanesi olan Kelebek Vadisi bu koya yalnızca 4 kilometre uzaklıkta. Araçlarla yapılacak olan yolculuklar sonrasında bu harika bölgeye ulaşım sağlanabilir. 1985 senesinde doğal sit alanı olarak ilan edilen Kelebek Vadisi gittiğinizde sizi pişman etmeyecek noktalardan bir tanesi. Çok yükseklerden harika manzarayı izlemek için muhteşem bir nokta. Günün bir kısmını vadiye ayırıp kalan kısmı yine koylarda geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Tamamen doğal güzelliklerin içerisinde muhteşem bir tatil sizleri bekliyor.

Yorumlar