Uludağ Beyaz Cennet Kış Tatili İçin Sizleri Bekliyor

Türkiye 'nin üç tarafının denizlerle çevrili olması ve sahip olduğu iklim özellikleri yaz turizminde tüm dünyada söz sahibi olmasını sağlıyor. Bu durum tatil dendiğinde ilk olarak akla yaz aylarının, denizin ve güneşin gelmesine sebep olmakta. Ancak öyle bir yer var ki artık kış aylarında da tatilleri olmazsa olmaz bir hale getirmiş durumda. Beyaz Cennet lakaplı Uludağ 'dan bahsediyoruz. Görkemli bir dağın eteklerinde süzülmek, mangal ve sucuk ikilisini bir araya getirmek, dondurucu kar soğuğunda sıcak şarap yudumlamak, karla kaplı bir manzaraya karşı serpme kahvaltının keyfini sürmek ve maceralarla dolu kayak aktivitelerine katılmak için Uludağ sizleri bekliyor.

Herkes İçin Uygun Muhteşem Kayak Pistleri

Uludağ en önemli kayak merkezimiz olduğundan bölge hakkında sunacağımız bilgilere pistler ile başlıyoruz. Uludağ 'ın çok popüler olması sizde pistlerin doluluk oranı hakkında endişe yaratabilir. Ancak 20 adet pisti bulunan Uludağ 'ın kapasitesi oldukça yüksek. Ziyaretçilerin kayak için tercih ettikleri saat aralıkları da farklı olduğundan rahatlıkla pistleri kullanabilirsiniz. Uludağ 'da yer alan pistler diğer kayak merkezlerinde olduğu gibi zorluk seviyelerine göre ayrılmış durumda. Kayak tecrübeniz göre bu pistlerde zaman geçirmeye başlayabilirsiniz. Kayak son derece adrenalin içeren ciddi bir spor olduğundan pistlerin zorluk seviyelerine hafife almamanız gerekiyor. Düşük seviye pistlerde uzmanlaşmadan bir üst seviyeye geçmemeniz gerekli. Bölge pist konusunda ikiye ayrılmış durumda. 1. ve 2. bölge olarak isimlendirilen bölgeleri tercih ederken genellikle konumunuza göre tercih yapabilirsiniz. Konaklama alanınız hangi bölgedeyse tercihiniz de o bölgeden yana olacaktır. Her iki bölgede de farklı zorluk seviyelerinde pistler mevcut. Eğer zorlu pistleri tercih edecekseniz bu pistlerin 2. bölgede daha yoğun olduğunu da söyleyelim.

Kaymayı Bilmemeniz Sorun Olmayacak

Kış dönemlerinde kayak merkezlerine yönelim göstermeyen kişilerin büyük bir kısmı kayak sporuna ilgi duymadığından ya da bu sporu yapamadıklarından dolayı ilgi göstermiyorlar. Ancak Uludağ harika bir kayak merkezi olma özelliğine kayak eğitimine verdiği değer ile kazanıyor. Uludağ 'da kayak eğitimlerine katılabilir ve temel kayak eğitiminizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz bireysel olarak dilerseniz de grup halinde bu eğitimlere katılabilirsiniz. Kayak malzemelerinin tamamını kiralama şansınız da olacak. Uludağ

Uludağ Kayaktan İbaret Değil

Uludağ 'a gittiğinizde bütün zamanınızı kayak sporu için ayırmanız şart değil. Bölgede ziyaret etmeniz gereken çok özel yerler de bulunuyor. Bunların ilk sırasında da Softboğan Şelalesi var. Bursa Ovası 'nın en görkemli şelalelerinden bir tanesi olan Softboğan muhteşem güzelliği ile sizleri etkilemeyi başaracak. Saitabat Şelalesi ve Aras Şelalesi de bölgede görmeniz gerek diğer şelaleler olacak. Şelalelerin dışında göller de bölgede görülmesi gereken diğer alanları oluşturuyor. Aynalı Göl, Buzlu Göl ve Kilimli Göl ziyaretleri ile doğaya doyabilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak Uludağ Milli Parkı ziyaret için muhteşem bir adres olacak. Özellikle kamp alanı arıyorsanız hiç kuşkusuz milli park ilk adresiniz olmalı.

Geç Saatlerde Uludağ 'ı Eritmeye Hazır Olun

Akşam saatleri gelip hava kararmaya başladığında kayak yapmak mümkün değil. Bu dönemde Uludağ 'da parti dönemi başlıyor. Gece geç saatlere kadar devam edecek partiler, konserler ve DJ performansları ile birlikte kış tatilinin ne demek olduğunu tam olarak göreceksiniz. Ülkemizin ünlü sanatçılarının vereceği konserlerde dans edip soğuk havayı hissetmemeye başlayabilirsiniz. Uludağ 'da herkesin akşam saatlerini ayırdığı bu eğlence merkezleri sizlere unutulmaz şovlar sunmaya çoktan hazır. Günün her saatini aktif bir şekilde değerlendireceğiniz bir tatil için Uludağ 'ı tercih edebilir ve harika vakit geçirebilirsiniz.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler