Beğen

Muğla ilinin şüphesiz en mükemmel yeri ve hatta Muğla şehrini bütün Dünyaya Bodrum tanıttı desek yanlış bir şey söylemiş olmayız çünkü gerçekten de bu durum tam olarak öyle. Bodrum aslında bir ilçedir ve bu ilçe o kadar da fazla bir nüfusa sahip değildir fakat kendisini ülkemize ve bütün dünyaya bir tatil cenneti olması ile tanıtmıştır. Birçok ünlü kişiler tarafından yaz aylarında mükemmel bir yaz tatili için tercih edilen yer olan Bodrum bu şekilde ününe ün kattı ve kısa zamanda yaz aylarında milyon nüfuslara ulaşan bir tatil cenneti halini aldı. Bu şekilde de yaz tatili deyince aklımıza gelen ilk şehir Bodrum oldu.

MİLTA BODRUM MARİNA

Eğer Bodrum’u en iyi şekilde tanımak istiyorsak mutlaka onun en önemli yerlerine bakmalıyız ve bunlardan bir tanesi de Milta Bodrum Marina olmaktadır. Bu yer oldukça lüks tekne ve yatların bulunduğu ve her zaman aktif bir şekilde kullanılan bir Marinadır ve bu marina özellikle ünlüler tarafından da sık sık kullanılmaktadır.

ZEKİ MÜREN SANAT MÜZESİ

Birçok sanatçının Bodrum’da evi bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de sanat güneşimiz Zeki Müren’dir. Zeki Müren aramızdan ayrıldıktan sonra onun Bodrum ilçesindeki evi onun anısına müze haline getirildi ve bu ev artık Bodrum ilçesini simgeleyen yerlerden birisi olarak yerini aldı, eğer Zeki Müren’i yakından tanımak isterseniz bu evi ziyaret edebilirsiniz.

BODRUM PLAJI

Bodrum tatil cennetinde birçok plaj bulunmakta ama bu plajlardan Bodrum Plajı oldukça meşhur olmakla birlikte her zaman kalabalıktır. Oldukça geniş ve uzun olan bu plaj, Bodrumda tatil yapanlar için vazgeçilmez bir alan olmaktadır, özellikle eğlenceleri ile tanınan bu plaj yaz geceleri için vazgeçilmez bir plajdır.

BODRUM KALESİ

Her liman kenti gibi Bodrum ilçesinde de oldukça meşhur bir Bodrum kalesi bulunmakta ve bu kale Bodrum’u tanıtan bir yer olmasından dolayı ilçenin sembollerinden olan bir yer haline gelmiştir. Bodrum ilçesinde yaşayan herkese bu kaleyi sorabilir ve hakkında dilediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri