icon

Bodrum Tatiline Mola Vermek İsteyenlere Bitez Plajı

Yaz tatili için Bodrum 'un tercih edildiğinde hareketli ve yoğun bir tatil sizleri bekler. Bodrum 'un muhteşem denizinde serinlemek için sürekli olarak eğlenceler düzenlenen kumsalları ya da kulüpleri tercih edersiniz. Ancak her günün hareketli ve bol eğlenceli geçmesi sizi zorlamaya başlayabilir. Tatilinizin bir kısmında dinlenmek isteyebilirsiniz. Bodrum 'da konaklıyorsanız ve bir günününüz bu hareketli yaşamdan uzaklaştırmak isterseniz Bitez Plajı 'nı tercih edebilirsiniz. Her zaman sakin bir yapısı olan plaj mavi bayraklı ve bunun hakkını sonuna kadar veriyor. Bodrum 'a yalnızca 8 kilometre uzaklıkta olduğu için kolayca plaja ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu hatta yer alan dolmuşlar da bu aşamada kullanışlı olabilir.

Sakin Bir Plajda Eşsiz Mavinin Tadını Çıkarın

Bitez Plajı 'na ulaştığınız anda sizi muhteşem rengiyle harika bir deniz karşılayacak. Hali hazırda Bodrum 'dan bu plaja ulaşıyorsanız denize alışkınsınız demektir. Bodrum 'da denize girilen plajların sunduğu imkanlar neyse burada da o imkanları bulabilirsiniz. Altın rengi kumsalı bu bölgedeki her noktada ulaşamayacağınız kadar güzel. Güneşlenmeyi seven kişiler için muhteşem bir seçenek olacak. Denizinin ne kadar muhteşem olduğundan çok fazla bahsetmemize gerek yok. Bodrum 'un en çok tercih edilen plajlarından bir tanesi olması denizinin ne kadar harika olduğunu kanıtlar nitelikte. Suyunun biraz hızlı derinleştiğini söylememiz gerekli. Acemi yüzücüler için çok uygun bir alan olmayabilir. Ancak denizin keyfini sürecekseniz kesinlikle bu adres sizin için doğru olacak.

Mandalina Ağaçları Arasında Sağlıklı Bir Yürüyüş Zamanı

Bitez Plajı 'nın en önemli özelliklerinden bir tanesi de mandalina bahçeleri ile çevrili olmasıdır. Sahil bölgesinden iç kesimlere doğru ilerledikçe mandalina ağaçlarının sayısı artmaya ve kokusu etrafa yayılmaya başlar. Denizde geçirilen vaktin ardından kısa bir yürüyüş yapmak isterseniz deniz kenarında yürümek yerine mandalina bahçelerine doğru yürüyebilirsiniz. Bahçelerin olduğu kısımda yapacağınız yürüyüşlerde muhteşem mandalina ağacı kokusu her yanınızı saracak. Tatilinizde huzuru hissetmek istediğiniz her anda bu bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Ege 'nin doğallığının en güzel şekilde tecrübe edildiği bu alanı kaçırmayın. Yapacağınız kısa yürüyüşler dahi tatilinizi daha güzel bir hale getirecek. Bitez Plajı

Bisikletinizi Kapıp Yollara Çıkın

Yaz tatili yapmak istediğinizde çantanızı ve bisikletinizi alarak yollara düşmeniz çok mümkün değil. Yanınızda taşımanız gereken ürünlerin fazlalığı ve tatil beldelerinin uzak oluşu bunu engelliyor. Bu sebeple de çoğu kez tatil beldelerinde bisiklet süren insanları iç çekerek izlemek zorunda kalıyorsunuz. Bitez Plajı 'nın bulunduğu bölgede bisiklet kiralayabileceğiniz bazı noktalar var. Bu noktalara gidip bisikletlerinizi kiraladığınızda muhteşem bir bisiklet turuna çıkabilirsiniz. Bölgede bisiklet çok popüler bir ulaşım aracı olduğundan bisikletler ile keyifli yolculukların yapılabileceği özel yollar bulunuyor. Doğanın içinde sağlıklı ve huzurlu bir bisiklet gezisi yaparak tatilinizin çok farklı bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Günün Tamamını Bitez 'e Ayırın

Bodrum tatilinizde Bitez Plajı 'na gitmeyi düşünüyorsanız 1 gününüzü bu harika bölgeye ayırmanızı öneriyoruz. Sabahın erken saatlerinde plajın bulunduğu bölgeye gidip burada muhteşem bir kahvaltı yapabilirsiniz. Hazırlanan geleneksel kahvaltılar deniz manzarası eşliğinde sizi güne en iyi şekilde hazırlayacaktır. Öğle saatlerinde plajda geçirebilir ve kısa yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Bütün bu süreç tamamlandıktan sonra Ege mutfağının muhteşem örneklerini göreceğiniz restoranlar sizi karşılıyor olacak. Bu restoranlarda günü kapatıp muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz. Ege tatilinizin her yönden unutulmaz olmasını istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden tatil programınıza Bitez Plajı 'nı da ekleyin. Bölgede geçirdiğiniz her dakika sizi daha huzurlu ve enerjik bir hale getirecektir. Tatil sonrası döneme en iyi şekilde hazırlanacaksınız.

Yorumlar