Beğen

Tatil planlarından bahsedilirken Bodrum kelimesi kullanıldığı anda akıllara ilk olarak aktif gece hayatı gelir. Harika plajları, muhteşem denizi ve tarihi yapılarından çok hareketliliği ve gece hayatı ön planda olan bir tatil beldesidir.

Hareketliliği ile bu kadar nam salmış olan bir belde de sakinliği ve doğallığı ile ön plana çıkan köyler var. Bodrum’da huzurlu bir gün geçirmek ya da tatilinizi tamamen bu köylere göre organize etmek istiyorsanız sizin için en güzel köyleri bir araya getirdik. Bodrum ve 7 doğa harikası köyü sizlerle.

Çömlekçi Köyü

Muğla merkeze 61, Bodrum merkeze ise 26 kilometre uzaklıkta olan Çömlekçi Köyü size sunabileceğimiz ilk adres. Geçmiş yıllarda köy halkının en önemli geçim kaynaklarından bir tanesi çömlekçilik olduğundan köye bu isim verilmiştir.

Köyde hala bu mesleği yapan kişiler bulunmakta. Bu doğa harikası köyü ziyaret ettiğinizde çömleklerden satın alabilirsiniz. Eğer Mayıs ayının sonunda bu köye giderseniz her yıl düzenlenen yağlı güreşleri de izleme fırsatını bulacaksınız.

Müsgebi Köyü

Müsgebi Köyü ya da yeni adıyla Ortakent bölgenin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi. Eski Rum evlerinin harika bir görüntü ortaya çıkardığı bu köyün eski ismi de Rumcadan geliyor. Evlerin tamamı üç katlı olarak inşa edilmiş ve girişleri her zaman ikinci kattan yapılıyor. Bunun yanı sıra evler denizden korunabilmek için sahile olabildiğince uzakta inşa edilmiş. Kendine özgü özellikleri ile sizi şaşırtacak Rum evlerini kesinlikle ziyaret edin.

Akyarlar Köyü

Bodrum’daki köy yaşantısını merak ediyorsanız hiç düşünmeden tercih edebileceğiniz köylerden bir diğeri Akyarlar Köyü. Bodrum merkezden 20 kilometre uzaklıkta olan bu köy özellikle dalgıçların uğrak noktalarından bir tanesi. Deniz suyunun inanılmaz derecede berrak oluşu hem yüzücülerin hem de dalgıçların çok keyifli bir şekilde vakit geçirmesini sağlıyor.

Gündoğan Köyü

Rumcada “Güneşin Doğuşu” anlamına gelen Farilya ismiyle anılan köy 1961 senesinden itibaren Gündoğan olarak isimlendiriliyor. Zamanında korsanlara ev sahipliği yapan bu köyde ne kadar önemli kalıntıların olduğunu söylememize gerek yok. Hala tam anlamıyla keşfedilmemiş olan bu köyde antik kral mezarları, kiliseler ve Osmanlı Kulesi yer alıyor. Böylesine özel bir alana ayırdığınız zaman kesinlikle boşa gitmeyecek.

Bodrum

Karakaya Köyü

Geçmiş yıllarda korsan saldırılarından korunmak için insanlar daha kuytu noktaları yerleşim alanı yaparlardı. Karakaya Köyü de bu bölgelerden bir tanesi. Çok eski dönemlerde rahatlıkla gizlenebilmek adına bu konuma kurulan köye günümüzde ulaşım da oldukça zor. Bu durum köyün hala keşfedilmemiş onlarca noktasının olmasına sebep oluyor. Macerayı seviyorsanız düşünmeden tercih edebileceğiniz köylerden bir tanesi.

Etrim Köyü

Köy hayatını doyasıya yaşamak istiyorsanız Etrim Köyü gidebileceğiniz en doğru adreslerin başında geliyor. Köyde halıcılık faaliyetleri hala devam ettiğinden her yerde göremeyeceğiniz manzaralar ile karşılaşabilirsiniz. El yapımı halıları almak isterseniz başka hiçbir yerde olmayan modelleri satın alma imkânınız olacak. Bunun yanı sıra sizlere harika bir kahvaltı sunulacağını da garanti ediyoruz. Köyde kahvaltı için nereye giderseniz gidin sizlere oldukça tatmin edici bir sofra kurulacaktır.

Sandima Köyü

Sandima Köyü listemizin son sırasında sizlere sunabileceğimiz bir adres. Bodrum Yalıkavak mevkiinde bulunan bu köy yıllar öncesinde Türkmen’ler tarafından terk edilmiş. Köylülerin tamamı sahil bölgesine doğru göç etmişler. Ancak sonrasında bir sanatçı çift bu harika alanı keşfetmiş. Buraya bir sanat evi kurmuşlar ve ismini de Nuris Sanat Evi olarak belirlemişlerdir. Bu tarihi köyü görmek ve sanat evinizi ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri