icon

Bostanlı Sahili

Bostanlı Sahili İzmir 'in meşhur sahillerinden birisi olarak yer alıyor. Bu bölge yerlilerinin yanı sıra turistler tarafından da yoğun ilgiyle karşılanıyor.

Ülkemizde pek çok bölge bulunuyor. Bu bölgeler arasında sahiller de yer alıyor. Birçok şehrin kendine özgü ünlü sahilleri bulunabilir. Sahilde bir gezintiye çıkmak, güzel bir gün geçirmek ve o günü en iyi şekilde değerlendirmek isteyen bir insan hemen yola koyularak sahilde tur atabilir. Popüler sahillerden birisi de Bostanlı Sahili olarak yer alıyor. Bostanlı Sahili, İzmir 'in Karşıyaka ilçesinde bulunan bir park olmakta. Bu parkta gezilmesi gereken ve park hakkında bilinmesi gereken birçok şey var.

Bostanlı Sahili Gezilecek Yerler

İzmir 'in Karşıyaka ilçesinde yer alan Bostanlı Sahili, hem İzmirlilerin hem de turistlerin severek gezdiği bir park olarak yer alıyor. Oldukça geniş bir yüzölçümüne sahip bu park, uzunluğu ve tarzıyla diğer sahillerden farkını ortaya koyuyor. Özellikle gençler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanan bu bölgede yapılabilecek pek çok aktivite bulunuyor, pek çok alan yer alıyor. Son zamanlarda yapılan çalışmalar ile birlikte daha iyi hale getirilen Bostanlı Sahili, insanların daha çok ilgisini çekmeye başladı.

post thumb

Seyir Terası

Bostanlı Sahili 'ne giden bir kişinin görmesi gerektiği yerler arasında seyir terası yer alıyor. Bir tarafı denize bakan bir tarafı şehre bakan bu teras, fotoğraf çekmek ve burada temiz hava almak isteyenler için tercih edilen bir nokta haline geldi. Teras, bir köprü içerisinde yer alıyor ve geniş oturma alanlarına sahip. Uzun olmasıyla birlikte isteyen insanlar buraya yatarak keyifli vakitler de geçirebiliyor.

Bu sahile giden bir kişinin yapabileceği aktivitelerden birisi de denize karşı bir tur atmak olacak. Sahilde gezintiye çıkarken denizi yanına alarak sahilde turlamak, harika bir etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Sahilde gezmek hem kişinin kendisini daha mutlu hissetmesini sağlar hem de insana görsel bir şölen yaşatır.

Sahili gezen bir kişinin göreceği yerlerden birisi de denize doğru açılan tahtaların olduğu kısım. Bu tahtaların üzerine çıkarak oturmak, denize karşı otururken güzel bir görüntü eşliğinde keyifli bir gün geçirmek insanı mutlu edebilir.

Bostanlı Sahili Nerede ?

Bostanlı Sahili, İzmir İlinin Karşıyaka ilçesi Bostanlı Vapur İskelesinin hemen yanında Sahil şeriti boyunca uzanan yerdir. Bostanlı Sahiline Vapur ve Toplu taşımalar ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Hazır Gelmişken

Buralara kadar gelmişken İzmir 'de gezilecek diğer yerler keşfetmeye ne dersin ? Sitemizde bulunan İzmir Gezilecek Yerler sayfasını ziyaret ederek yeni rotalar keşfedebilirsin.

 

Yorumlar