Caddebostan Sahili

İstanbul Anadolu Yakası 'nın en görülmesi gereken noktaları arasında yer alan Caddebostan Sahili; uzun mesafeye sahip yürüyüş yoluyla da dikkat çekiyor. Bu sahilden Avrupa Yakası 'nı da rahatlıkla takip edebilmek ve İstanbul Boğazı 'nın keyfini sürebilmek de mümkün olabiliyor. İstanbul 'un en şık mekanlarının yer aldığı Caddebostan Sahili, oldukça ilgi çeken yerler arasında bulunmaktadır. Kadıköy civarında oturan herkesin de ilgisini çeken bu alanın son derecede ideal bir zaman geçirme noktası olduğu da bilinmektedir. İstanbul 'u gezmeye gelen ve Anadolu Yakası 'nda zaman geçirecek olan herkesin mutlaka bu konumdaki yerlere uğraması gerektiği de ifade edilen bir husus olarak tabir edilmektedir. Bu doğrultuda da tamamen aranılanların bulunacağı bir yerde de kendini göstermektedir.

Caddebostan Sahili Mekanları

Kadıköy 'deki Caddebostan Sahili, sürekli olarak etkin bir yerde bulunmaktadır. bu sahil boyunca mekanlar da fazlasıyla ilgi çeken bir konumdadır. Herkesin ilgisini gösterebileceği ve eğlence anlayışına uygun noktalara ulaşmaları bir hayli kolay olacaktır. Mekan konusundaki çeşitlilik de buranın tam bir eğlence ve buluşma merkezi olduğunun en büyük kanıtları arasında yer almaktadır. Kişilerin rahatlıkla gezecekleri ve aradıklarını bulacakları bir eğlence alanı olarak da tabir edilmektedir. Gezilip görüldükçe daha farklı keşifler yaşanmasında ve daha değişik deneyimlerin ortaya konulmasında da önemli bir yer tutmaktadır. Bu sayede de tamamen verimli bir İstanbul gezisinin olmazsa olmazları arasında da yer almaktadır.

Görsel

Caddebostan Sahili

Caddebostan Sahili 'ne Nasıl Gidilir?

Caddebostan Sahili 'ne Anadolu Yakası 'ndan gidecek olan kişilerin oldukça rahat bir ulaşım durumu söz konusu olabilecektir. Kadıköy 'de yer alan bu eğlence alanına gitmek için toplu taşıma yerinde bir karar olacaktır. Bu aşamada da Marmaray ve herhangi bir otobüs bu noktaya ulaşmak adına yeterli bir konumda olacaktır. Caddebostan Sahili 'ne gidecek olan kişilerin Avrupa Yakası 'nda bulunmaları halinde de bu sürenin daha fazla uzayacağı unutulmamalıdır. Ancak daha farklı alternatiflerle karşı karşıya kaldıkları da bilinmektedir. Marmaray 'ın yanı sıra metrobüs ve metro bunun için en uygun seçenekler arasında da sayılabilecektir. Raylı sistemi içeren toplu taşımalar sayesinde de trafiğe takılmadan en kısa sürede erişmek mümkün olacaktır.

Hazır Gelmişken

Caddebostan Sahilini gezmeye gelmişken İstanbul Anadolu yakasında gezilecek bir çok tarihi mekan ve müzeleride ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde bulunan İstanbul Müzeleri sayfasını ziyaret ederek gezilecek daha çok tarihi yer ve müze keşfedebilirsiniz.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler