Dalaman Kayacık Plajı

Muğla 'da yer alan Dalaman Kayacık Plajı, Dalaman ilçesinde yer alan ve son zamanlarda popülerliğe kavuşan bir plaj olarak karşımıza çıkıyor.

Ülkemizde büyük bir öneme sahip olan plajlar, son zamanlarda salgın sebebiyle biraz düşüşe geçse de buna rağmen halen büyük bir ilgi yaşanıyor. Yabancıların yanı sıra yerli turistlerin de tercih ettiği plajlar, denizlerle çevrili ülkemizde yoğun bir ilgiyle kullanılıyor. Bu plajlardan birisi olan Kayacık Plajı hakkında bilinmesi gereken pek çok şey yer alıyor.

Dalaman Kayacık Plajı ile yapılabilecek aktiviteler

Muğla 'nın Dalaman ilçesinde yer alan bu plaj, sakin görünümüyle ve doğayla iç içe olmasıyla hem yerliler hem de turistler tarafından ilgiyle karşılanıyor. Çok geniş bir araziye yayılmasıyla birçok kişinin rahatlıkla gidip güzel vakit geçirebileceği bu alanda insanlar bir taraftan denize girip diğer taraftan doğanın sunduğu manzaraya hayran kalacak.

Dalaman Kayacık Plajı

Sıcak yaz günlerinde serin sulara atlamanın verdiği o hazzın yanı sıra bu plaj hakkında bilinmesi gereken bazı şeyler bulunuyor. Plajda duş alma yeri ve tuvalet alanları bulunuyor. Ayrıca giyinme kabinine ev sahipliği yapan bu yerde restoran dahi yer alıyor. İnsanlar istediği zaman restorana giderek yemek yiyebiliyor, karnını doyurabiliyor.

Kafa dinlemek için güzel bir tercih olan Dalaman Kayacık Plajı, sakinlik ile beraber verdiği huzuru ile insanları mutlu etmeyi başarıyor. Şezlong ve masaların da bulunduğu tatil yeri çok kalabalık olmamasıyla da insanların ilgisini çekiyor. Bu plaja gelip yapılabilecek aktivitelerden birisi geniş arazisi olması sebebiyle voleybol oynamak veya deniz topu ile güzel bir aktivite yapmak.

Kayacık Plajı 'nda yapılabilecek bir diğer aktivite şezlongda veya yerde uzanarak bir taraftan denizin dalgalarının sesini dinleyerek manzaranın tadını çıkarmak. Bu da buraya gelen pek çok kişinin tercih ettiği bir etkinlik olmakta. Bunun yanı sıra plaj içerisinde yapılabilecek aktivitelerden birisi kumlu olması sebebiyle kumdan kale veya bunun gibi yapıların yapılabiliyor olması. Bu da eğlenmek isteyenler için güzel bir tercih olabiliyor.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler