Dalaman Sarsala Koyu

Plaj voleybolu, muz ya da benzeri çeşitli eğlence aktivitelerinden faydalanabilme şansınızın da olduğu Sarsala Plajına girmek için belli bir miktar ücret ödemeniz gerekmekte. Ancak bu miktar gerçekten çok düşük. Cankurtaranların verdiği hizmet, tuvalet ve duş imkanını da bulabileceğiniz bu plajda yer almakta olan kafelerin yiyecekleri de fazlasıyla lezzetli ve uygun bir fiyatta.

Misafirlerine oldukça renkli manzaralar sunmakta olan Sarsala, Dalaman’da karadan ulaşılabilmekte olan tek koy olduğundan dolayı, bu bölgede özellikle de yaz aylarında gerçekten çok yoğun bir insan kalabalığı oluyor. Bu sebeple de hafta sonlarını tercih etmek yerine hafta içi günlerde veya sezonun çok daha sakin olduğu;  mayıs ve eylül ayları gibi dönemlerde burayı ziyaret etmek, hem tatilinizi hem de Sarsala’nın muazzam doğasını keşfetmeyi çok daha keyifli bir hale dönüştürecektir.

sarsala koyu

Genel olarak, lüks yatlar ile koya yanaşan kişilerin ilçe merkezine ya da havalimanına bir  ulaşım için kullanmakta olduğu taksi durağının da yer aldığı Sarsala’da, otopark için ayrılan alan ise, ne yazık ki koyun bu muazzam güzelliğinin yanında fazlasıyla bakımsız bir görüntüye sebep oluyor.

Sarsala Koyuna Ulaşım

Sarsala Koyuna en yakın ulaşım sağlayabileceğiniz havalimanı Dalaman’da yer alıyor. Kış aylarında sefer sayısı her ne kadar daha az olsa da, yaz dönemine girilmesi ile birlikte neredeyse her saat Dalaman’a uçak bileti alabilmek mümkün. havayolu kullanmak istemiyorsanız Dalaman otobüs saatlerine göz atabilirsiniz.

Dalaman Şehiriçi Belediye Durağından her gün sabah 10:00 ‘da gidiş, 18:00 ‘da ise dönüş dolmuşları mevcuttur.


 

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler