icon
Yükleniyor..

Dalaman Sarsala Koyu

Küçük iskelesi, korunaklı ve hiçbir şekilde bozulmamış olan yapısı, insana huzur veren suları ile Muğla 'nın Dalaman ilçesine yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklığında yer alan sarsala koyu ve sarsala plajında; Plaj voleybolu, Orman Yürüyüşü, Güneş, Kitap, Deniz ya da benzeri çeşitli eğlence aktivitelerinden faydalanabilme şansınız bulunmaktadır. Sarsala Plajına girmek için belli bir miktar ücret ödemeniz gerekmektedir. Ancak bu miktar gerçekten çok düşük. Cankurtaranların verdiği hizmet, tuvalet ve duş imkanını da bulabileceğiniz bu plajda yer almakta olan kafelerin yiyecekleri de fazlasıyla lezzetli ve uygun bir fiyatta.

Dalaman Sarsala Koyu

Misafirlerine oldukça renkli manzaralar sunmakta olan Sarsala Koyu, Dalaman’da karadan ulaşılabilmekte olan tek koy olduğundan dolayı, bu bölgede özellikle de yaz aylarında gerçekten çok yoğun bir insan kalabalığı oluyor. Bu sebeple de hafta sonlarını tercih etmek yerine hafta içi günlerde veya sezonun çok daha sakin olduğu;  mayıs ve eylül ayları gibi dönemlerde burayı ziyaret etmek, hem tatilinizi hem de Sarsala’nın muazzam doğasını keşfetmeyi çok daha keyifli bir hale dönüştürecektir.

sarsala koyu

Genel olarak, lüks yatlar ile koya yanaşan kişilerin ilçe merkezine ya da havalimanına bir  ulaşım için kullanmakta olduğu taksi durağının da yer aldığı Sarsala’da, otopark için ayrılan alan ise, ne yazık ki koyun bu muazzam güzelliğinin yanında fazlasıyla bakımsız bir görüntüye sebep oluyor.

Sarsala Koyuna Ulaşım

Sarsala Koyuna en yakın ulaşım sağlayabileceğiniz havalimanı Dalaman’da yer alıyor. Kış aylarında sefer sayısı her ne kadar daha az olsa da, yaz dönemine girilmesi ile birlikte neredeyse her saat Dalaman’a uçak bileti alabilmek mümkün. havayolu kullanmak istemiyorsanız Dalaman otobüs saatlerine göz atabilirsiniz.

Dalaman Şehiriçi Belediye Durağından her gün sabah 10:00 ‘da gidiş, 18:00 ‘da ise dönüş dolmuşları mevcuttur.

Sarsala Koyu ve Plajı Giriş Ücreti ?

Sarsala Koyu’nun Dalaman belediyesi işletmekte olup giriş ücreti oldukça uygundur. 2022 yılı için kişi başı 10 TL ödeyerek Sarsala Koyu ve Plaja giriş yapabilirsiniz. Giriş ücretine Şezlong + şemsiye dahil değil. Ancak endişelenmeyin şezlong ve şemsiyelerde oldukça uygun. 

Sarsala Koyu girişinde küçük bir otopark yeri mevcut. Yazı burası yeterli kalmadığı için araçlar gelişi güzel park etmektedirler. Bu yüzden yazın hafta sonu gidecekseniz erken gitmenizde tavsiye ederim.

Sarsala Koyu Nerede ?

Sarsala Koyu Muğla İlinin Dalaman ilçesinde bulunan bir koy/plajdır. Dalaman ilçesinin Kapukargın mahallesine bağlıdır. Kapukargın Mahallesinden Sarsala tabelelarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Hazır Gelmişken

Dalaman Sarsala koyuna gelmişken günlük tekne turları ile Hamam Koyuna veya Göcek Koylarına gidebilirsiniz. Göcek, Dalaman Merkezine 20 dakika uzaklıktadır.

Yorumlar