Beğen

Küçük iskelesi, korunaklı ve hiçbir şekilde bozulmamış olan yapısı, insana huzur veren suları ile Muğla’nın Dalaman ilçesine yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklığında yer almakta olan bir koy Sarsala Koyu. Güzelliğini koruyan doğası ve masmavi denizi ile gerçekten cenneti andıran bir görüntüye sahip bu koy. İlk görüldüğü anda güzelliği ile büyüleyen bu muazzam koyun berrak, dupduru sularına dalıp yüzmek gerçekten çok keyifli.

Sarsala Koyu

Ege Bölgesi’ndeki en güzel koylara ve plajlara ev sahipliği yapan, ülkemizin yerleşim yerlerinden bir tanesi olan Muğla’nın, Dalaman ilçesine bağlı Kapukargın isimli köyün sınırlarında yer alan Sarsala Koyu, oldukça fazla olan virajlı tepelerinin arkasında muhteşem bir doğayı gizlemekte. Sarsala’ya ulaşanlar, karşılaşmış oldukları bu eşsiz manzara karşısında hayranlıklarını gizleyemiyor. Sakin ve oldukça huzurlu denizi ile teknelerin, yatların da bir sığınma noktası olan Sarsala Koyu’nun kendi ismini taşıyan plajı ise, biraz taşlı olsa da dalgasız denizi sayesinde korkmadan yüzmenin tadına varabileceğiniz bir yer. Hem yerli ve hem de yabancı turistlerin yanı sıra, yöre halkının da fazlasıyla rağbet göstermekte olduğu bir plaj.

Suyu soğuk olmadığından dolayı, havaların ısınması ile birlikte bahar aylarında da denize girilmesi mümkün olan Sarsala’nın mavi ve berrak sularında yüzdükten sonra plajın çevresinde yer alan kayalık alanlardaki patikaları takip ederek, bölgeyi ve Sarsala’nın muazzam doğasını da keşfe çıkmanız mümkün. Bunun yanı sıra, kayalıkların yer aldığı bölgede, tarihi bir değeri bulunan eski gümrük depo binasını da göreceksiniz.

Tanıtım Videosu


Video : https://www.youtube.com/embed/LGxHn2HGYog

Plaj voleybolu, muz ya da benzeri çeşitli eğlence aktivitelerinden faydalanabilme şansınızın da olduğu Sarsala Plajına girmek için belli bir miktar ücret ödemeniz gerekmekte. Ancak bu miktar gerçekten çok düşük. Cankurtaranların verdiği hizmet, tuvalet ve duş imkanını da bulabileceğiniz bu plajda yer almakta olan kafelerin yiyecekleri de fazlasıyla lezzetli ve uygun bir fiyatta.

Misafirlerine oldukça renkli manzaralar sunmakta olan Sarsala, Dalaman’da karadan ulaşılabilmekte olan tek koy olduğundan dolayı, bu bölgede özellikle de yaz aylarında gerçekten çok yoğun bir insan kalabalığı oluyor. Bu sebeple de hafta sonlarını tercih etmek yerine hafta içi günlerde veya sezonun çok daha sakin olduğu;  mayıs ve eylül ayları gibi dönemlerde burayı ziyaret etmek, hem tatilinizi hem de Sarsala’nın muazzam doğasını keşfetmeyi çok daha keyifli bir hale dönüştürecektir.

sarsala koyu

Genel olarak, lüks yatlar ile koya yanaşan kişilerin ilçe merkezine ya da havalimanına bir  ulaşım için kullanmakta olduğu taksi durağının da yer aldığı Sarsala’da, otopark için ayrılan alan ise, ne yazık ki koyun bu muazzam güzelliğinin yanında fazlasıyla bakımsız bir görüntüye sebep oluyor.

Sarsala Koyuna Ulaşım

Sarsala Koyuna en yakın ulaşım sağlayabileceğiniz havalimanı Dalaman’da yer alıyor. Kış aylarında sefer sayısı her ne kadar daha az olsa da, yaz dönemine girilmesi ile birlikte neredeyse her saat Dalaman’a uçak bileti alabilmek mümkün. havayolu kullanmak istemiyorsanız Dalaman otobüs saatlerine göz atabilirsiniz.

Dalaman Şehiriçi Belediye Durağından her gün sabah 10:00 ‘da gidiş, 18:00 ‘da ise dönüş dolmuşları mevcuttur.

Dalaman hakkında daha fazla bilgi için : https://www.yerelnet.org.tr/il/mugla/dalaman/

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri