icon
Yükleniyor..

Düden Parkı

Düden Parkı, Antalya 'ya uğrayanların gezmesi gerektiği bir park olarak karşımıza çıkıyor. Bu park ile ilgili pek çok şeyin bilinmesi gerekiyor. Antalya, günümüzün en büyük turizm merkezlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Alanya, otelleri ve plajları ile bu konuda daha çok gelişirken bu özelliğiyle beraber çevreye de katkı sunmuş durumda. Antalya 'da bulunan pek çok tarihi ve doğal güzellik var. Bunlardan birisi de Muratpaşa 'da yer alan Düden Park olmakta. Şehrin içinde sıcaktan bunalanların tercih edebileceği bu nokta serinlemek ve hava almak için birebir yer olarak bulunuyor. Düden Park yalnızca park olarak karşımıza çıkmıyor, aynı zamanda şelalesi ile de ön plana çıkan bir park olmakta.

Düden Parkı Hakkında Bilgi

Düden Park, Antalya 'ya uğrayan birçok turistin ziyaret ettiği güzel ve doğallığı ile bilinen bir nokta olmakta. Düden Park ismini görünce buranın yalnızca bir park olduğu düşünülebilir fakat burası yalnızca park değil aynı zamanda Düden Şelalesi 'nin bulunduğu bir yer. Bu özelliği ile beraber sıradan park olma özelliğini kaybeden bu yer, özel bir değer kazanmış oluyor. Düden Park, sunmuş olduğu geniş parkıyla ön plana çıkıyor. 

Genel olarak ferah bir ortam sunan bu bölge, zaman zaman kalabalık bir yer haline dönüşse de genellikle sakin bir bölge olarak önümüze çıkıyor. Bölgenin kalabalık olduğu zamanlar genellikle insanların sıklıkla tatile gittiği dönemler olmakta. Bu dönemlerde yoğun ziyaretçi akınına uğrayan Düden Parkı, ziyaretçilerin oldukça ilgisini çeken bir bölge olmakta. Düden Park çoğunlukla geniş yeşil alanlara sahip bir bölge. Bu bölgede yer alan çocuk parkları ve oturma alanları insanların hem oturabileceği hem de eğlenebileceği alanı mümkün kılıyor. Parkta yer alan bir tesis dahi bulunuyor. Bu tesis, Düden Park 'ta gezenlerin ihtiyaçlarını karşılamak adına kurulmuş durumda. 

Düden Parkı

Düden Parkının Sunduğu Özellikler

Düden Parkı 'yla ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey burada parkı ikiye bölen bir derenin yer alıyor oluşu. Bu dere, parktan geçerek denize doğru akıyor. Dere yüksek bir konumda bulunduğu için su denize akarken görsel şölene dönüşüyor. Dere ile denizin buluştuğu noktada bulunan Düden Şelalesi, ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken bir bölge olmakta. Şelalenin aktığı yerde çeşitli bitkilerin bulunması burayı daha farklı bir görünüme kavuşturuyor. İnsanların denize doğru düşmemesi için korkuluk dahi örülmüş durumda. Düden Parkı, Düden Şelalesi ile birlikte oldukça popüler bir yer haline gelirken burada yer alan dere ise güçlü bir şekilde akışı ile insanları kendine çekiyor. Geniş yeşil alana sahip olan bu bölge, yeşil ile maviyi bir araya getirerek insanlara güzel bir alan sunuyor. Doğal güzelliğe sahip olan bu yer, şehir merkezine oldukça yakın olmasıyla kolaylıkla ulaşılabilir bir bölgede. Zaten parkın yanında şehir bulunuyor. 

Bu bölgenin en büyük avantajlarından birisi toplu taşıma ile birlikte ulaşılabiliyor olması. Parkın şehir içinde bulunuyor olması toplu taşıma ile buraya gelişi kolaylaştıran bir durum olmakta. Bu bölgenin bir diğer özelliği yeşil ile iç içe bir yerde olması. Mavi ile yeşilin bir arada bulunduğu Düden Park, kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor. Bölgedeki önemli ayrıcalıklar arasında yürüyüş yollarının bulunuyor olması yer alıyor. Yürüyüş yolları sayesinde insanlar burada yürüyüş yaparak bu anın tadını en iyi şekilde çıkarabiliyor olacak. Ayrıca korkuluklarla kaplı uçurumlar sayesinde insanların güvenliği de en iyi şekilde sağlanmış durumda. Antalya 'ya tatile gelenler bu bölgeyi gezerek güzel deneyimler elde edebilir.

Detaylı bilgi için https://www.yerelnet.org.tr/kesfet/gezilecek-yerler/duden-parki bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar