Beğen

Geçtiğimiz iki yıl boyunca tüm dünya şartlarında çok büyük değişiklikler yaşandı. Koronavirüs tehditi milyonlarca insanın eve kapanmasına neden oldu. Bu sırada dijitalleşen dünyada çoğu sektör çalışanının laptop ve internet olan her yerde çalışarak işlerin yürüyebileceği gözler önüne serildi. Son yıllarda uzaktan çalışma modeli gittikçe popüler olduğu için özellikle iş dünyasına yeni giriş yapan genç insanlar gezerek çalışmayı daha çok tercih ediyor. Bu durumda hem yeni iş modelleri ortaya çıkarken hem de yeni bir tatil anlayışı ortaya çıktı.

image1

Kış aylarını Uludağ’da yaz aylarını ise Antalya’da geçirmek isteyen ofise gitmeden iş hayatını sürdüren büyük bir kesim ortaya çıktı. Yazın uğrak durakları olan Antalya, İzmir ve Bodrum gibi tatil noktalarında otelde kalarak veya ev kiralayarak vakit geçirenler yanlarında ofislerini de taşımaya başladı. Evden çalışmaya başlayanlar laptoplarını çoktan yenilerken bu düzene yeni geçecek olanlar ise hem kendi tatil rotalarına hem de bir taraftan laptop fiyatlarına bakmaya başladı.

Evinizde çalışmak için uygun bir iş ortamı oluşturmak çok kolay olabilir. Türkiye’nin hatta dünyanın tatil destinasyonlarını gezerek çalışmaya devam edenler tatil için ev kiralamadan önce o evde internet olup olmadığını, yazıcı ve monitör gibi elektronik ürünleri kontrol eder.

Bitmeyen Tatil…
Kahvaltınızı denize nazır bir manzaraya bakarak yaparken bir taraftan da maillerinizi kontrol etmek istemez misiniz? Çalışma temponuza göre gitmek istediğiniz yerleri planlayabilirsiniz. İzmir, Antalya, Fethiye gibi yılın her ayı gidebileceğiniz noktalar işlerinizi de sorunsuz bir şekilde devam ettirebileceğiniz bölgelerdir. İnternetiniz sorunsuz bir şekilde çalışır, ihtiyacınız olduğu durumlarda ise yazıcı ve ekstra monitör ihtiyacını kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

image3

Otelde kalacaksanız zaten internet sorunu yaşamamakla birlikte, talebiniz doğrultusunda odanıza ekstradan bir masa bile talep edebilirsiniz.

Konforu Atlamayın
Oturduğunuz yerde tüm gün çalışmanın sağlığınız açısından olumsuz zararlarını azaltmak için sürekli gezerek çalışmak size çok iyi gelecek. Çalışmadığınız günleri yeni yerleri keşfetmek için kullanabilirsiniz. Yaz aylarında ise kendinizi birkaç dakika içinde deniz veya havuz kenarına atabilirsiniz. Laptop’ınızı yanınızdan ayırmadığınız takdirde acil bir işiniz çıksa bile anında müdahale edebileceksiniz.

Bavulunuzu hazırlayıp, bilgisayarınızı yanınıza alarak gidebileceğiniz ve rahatlıkla hem işinizi yapıp hem de keyif sürebileceğiniz bazı rotaları sizler için derledik.

image2

OLİMPOS / ANTALYA

Yeşille mavinin iç içe olduğu Olimpos’ta huzurlu bir şekilde işlerinizi yapabilir, işten arta kalan zamanlarda ise bölgenin olağanüstü yerlerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

MARMARİS / MUĞLA

Hem merkezi bir konumda olması hem de her türlü ihtiyacınızı kolaylıkla giderebileceğiniz Marmaris’ten dönmek istemeyeceksiniz.

BODRUM / MUĞLA

Salgın döneminde büyük şehirlerden inanılmaz göç alan şehirlerden biri olan Muğla, yeni döneme ve misafirlerine hızla ayak uydurmuş durumda. İster otelde kalın isterseniz bütçenize uygun ev kiralayın… Bodrum’da hem konaklama hem de yeme içme konusunda sonsuz seçenekler mevcut.

BOZCAADA / ÇANAKKALE

Üzümün şaraba dönüşme hikayesine tanık olmak, birbirinden lezzetli üzümlerden şaraplardan tatmak, üzüm bağlarının ortasında, taş odalarda huzur dolu günler geçirerek uzaktan çalışmanın keyfine varmak için daha iyi bir destinasyon düşünülemez.

ÇEŞME / İZMİR

İzmir merkeze 45 dakika uzaklıkta olan Çeşme’de bahar aylarında harika vakit geçirebilirsiniz. Marinada deniz kenarında yapacağınız uzun yürüyüşler, havanın güzel olduğu zamanlarda Ilıca’da denize bile girebilirsiniz. Laptop’ı kapattığınız anda dışarıda harika vakit geçirebilirsiniz

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri