icon
Yükleniyor..

Fethiye Gezilecek Yerler

Fethiye Ege bölgesinde yer alan oldukça ünlü bir yerdir. Her yıl binlerce turist buraya akın etmektedir. Fethiyeye geldiğiniz zaman hem deniz tatili yapabilir hem de tarihi bir gezi planlayabilirsiniz. Fethiye’de oldukça temiz plajlar ve tarihi turistik yerler yer almaktadır. Buraya geldiğiniz zaman temiz denizinden yararlanarak denize girebilir ve güzel bir şekilde tatil yapabilirsiniz. Ancak gezmek için geliyorsanız eğer tarihi bir plan çıkartıp tarihi yerleri gezmenizde mümkün. Fethiye tatil için mutlaka önceden rezervasyon yaptırmak gerekir. 

Fethiyeye ulaşım oldukça kolaydır. Yurtdışından gelmek isteyen çoğu yabancı turistler uçak ile direkt olarak ulaşım sağlayabilir. Ancak yurt içinden gelecek olan kişiler kendi arabalarıyla da gelebilirler. Ancak arabayla geldiğiniz zaman yol biraz daha uzayabilir. Bu nedenle uçakl gelmek daha doğru olacaktır. Uçakla geldiğiniz zaman havaalanından gitmek istediğiniz bölgeye kolay bir şekilde ulaşım sağlamanız da mümkün. Bu nedenle Fethiye bölgesinde ulaşımda oldukça gelişmektedir.

Fethiye Tarihi Yerler

Fethiyeye geldiğiniz zaman görmeniz gereken bir çok tarihi mekan bulunur. Amintas kral mezarlığı geldiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken bir yerdir. Burada antik kentten kalan mezarlıkları ve tiyatro bölümlerini görmeniz mümkün. Bu nedenle bir çok turist bu gibi tarihi mekanları görmek için her yıl gelmektedir. Telmessos anfi tiyatro ilk yerleşim yeri olarak bilinen tarihi bir kenttir. Bu tarihi mekana geldiğiniz zaman harika fotoğraflar çekebilir ve tarihi hakkında bilgi de alabilirsiniz. Kral mezarlıkları ve anfi tiyatrolar şehirde oldukça fazla bulunmaktadır. Eski dönemlerde bulunan ilk yerleşim yerleri bu bölgede yer aldığı için bir çok tarihi mekan burada bulunmaktadır.

Fethiye Plaj ve Sahilleri

Ege bölgesinin incisi olarak bilinen fethiye sahilleri ve plajları ile oldukça ünlüdür. Denizinin temiz olması nedeniyle bir çok yerli ve yabancı turistler her yıl buraya akın etmektedir. Kelebekler vadisi özellikle kamp kurmak isteyenlerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır. Temiz bir şekilde denize girmek ve kafamızı dinlemek için kelebekler vadisini tercih edebilirsiniz. Saklıkent de Fethiye de yer alır. Saklıkent fethiye‘de oldukça tercih edilen bir büyük kanyondur. Ahşap köprülerin olması nedeniyle burası çok sık tercih edilmekte ve çok fazla fotoğraf çekinmektedir. Çalış plajı fethiye de en berrak suya sahip olan plajdır. Oldukça merkezi bir yerde olduğu için bir çok kişi buraya gelmeyi tercih eder. Fethiyeye geldiğiniz zaman güzel bir şekilde tatil yapmak için en iyi plajları tercih etmek daha doğru olacaktır. Böylelikle fethiye tatil için oldukça iyi yerleri gezmiş olursunuz. 

Fethiyeye Ne Zaman Gelinir?

Genellikle fethiyeye yaz dönemlerinde daha çok kişi gelir. Çünkü yazın denize girildiği için çoğu insan plajları tercih etmek ister. Ancak tarihi bir tatil yapmak istiyorsanız da bahar döneminde buraya gelmeniz mümkün. Yaz döneminde geldiğiniz zaman Plajlarını ziyaret ederek denizlerinde girmeniz mümkün. Genellikle çoğu insan denizi temiz olduğu için her yıl gelmeyi tercih eder. Ancak fetiye oldukça sakin bir bölge olduğu için kış aylarında da tercih eden çok fazla insan bulunmaktadır. Bu nedenle fethiye tatil için oldukça fazla tercih edilen bir bölgedir. 

Fethiye bölgesi hemen hemen her mevsimde tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle gezilecek yerler açısından da oldukça zengin bir bölgedir. Buraya geldiğiniz zaman hemen hemen her noktayı gezebilir ve denizine de girmeniz mümkün. Böylelikle farklı yerleri görerek daha iyi bir şekilde vakit geçirmiş olursunuz.

Fethiye Gezilecek Yerler Sayfasına ulaşmak için bağlantıyı ziyaret edin.

Yorumlar