Fethiye Plajları Güncel Liste

Türkiye’de oldukça önemli bir yere sahip bir turizm bölgesi olan Fethiye Plajları , son yıllarda da bütün dünyadan ziyaretçi akınına uğrayan, adeta bir cennet köşesi haline gelmiş bulunmakta. Yalnızca kısa bir süreliğine bile olsa, giden herkesin hemen ilk fırsatta yeniden gelmek ve gezmek istediği bu güzellikleri daha da fazla keşfetme isteğinde bulunuyor. Fethiye doğal yapısı sebebiyle insanı kendine fazlasıyla hayran bırakacak her biri birbirinden güzel koylara ve plajlara sahip bir tatil cenneti aynı zamanda. Hatta Fethiye plaj ve koy konusunda daha fazla biliniyor ve seviliyor desek yalan olmaz. Fethiye’de bulunan bazı koylar plaj haline dönüştürülmüş olsa bile, kalan bir kısmına yalnızca tekne turları ile ulaşım sağlamanız mümkün.

Fethiye Plajları

Fethiye plajları ve koy konusunda, aklınızın karışması oldukça normal bir durum zira Fethiye’nin adeta her köşesi birbirinden güzel o kadar fazla koy ve plaj ile dolu ki, hangisine gitmeniz gerektiği konusunda zorluk çekecek olabilirsiniz. Bu sebeple bizler de sizin için Fethiye’nin en güzel plajlarını bir liste haline getirdik. Bakın, inceleyin ve hangisine gitmek istediğinize karar verin. İşte Fethiye gezilecek yerler ve Fethiye’nin en güzel plajları;

oludeniz

ÖLÜDENİZ

Yalnızca Fethiye’nin değil Türkiye’nin de ve hatta bütün dünyanın da en özel ve en güzel plajları arasında yerini alıyor Fethiye Ölüdeniz… Dünyanın hemen hemen pek çok dergisinde ve seyahat sitesinde sıklıkla burası ile ilgili övgü sözleri bulunmaktadır. Ölüdeniz fazlasıyla sakin, dalgasız ve tertemiz denizi ile her yıl ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Giriş Ücreti : Yok
Şezlong ve Şemsiye : 40 TL
Puan : 5 Üzerinden 4.8
Adres : Ölüdeniz/Fethiye/Muğla

Kelebekler Vadisi

KELEBEKLER VADİSİ

Hiç şüphesiz Fethiye gezilecek yerler denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden biri Kelebekler Vadisidir. 1995 yılında 1.dereceden sit alanı ilan edilmiş olan ve binlerce kelebeğin vadiyi süsleyerek adeta görsel bir şölen sunması sebebi ile ismi “Kelebekler Vadisi” olarak adlandırılmış olan bu koya ulaşmak biraz zor bir yolculuk istiyor. Bu zor ve yorucu yolculuğun ardından ise sizi karşılayacak olan görüntü, bütün yorgunluğa değecek…

Giriş Ücreti : Yok
Şezlong ve Şemsiye : Yok
Puan : 5 Üzerinden 4.9
Adres : Kelebekler Vadisi/Ölüdeniz/Fethiye/Muğla

kabak koyu

KABAK KOYU

Her ne kadar “Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi” kadar tanınmamış bir koy olsa da, Kabak koyunun görüntü açısından hiçbir şekilde onlardan aşağıda kalır bir tarafı yok. İki tepe arasında bulunmakta olan bir vadide yerini alan Kabak Koyu, çakıllı plaja sahip ve denizi de biraz dalgalı ancak doğal görüntüsünün sahip olduğu güzellik, ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

Giriş Ücreti : Yok
Şezlong ve Şemsiye :
Puan : 5 Üzerinden 4.7
Adres : Uzunyurt, 48300 Uzunyurt Köyü Fethiye/Fethiye/Muğla

Kıdrak-Koyu-Plajı

KIDRAK KOYU

Günübirlik yapılan bir ziyaret için fazlasıyla güzel plajlardan bir tanesi de Kıdrak Koyu olacaktır. Plaj, Ölüdeniz’e 4 km mesafede yer alıyor ve gün içinde gerçekten fazlasıyla yoğun bir ziyaretçiyi bünyesinde barındırıyor. Plajı çakıllı olduğundan olayı biraz eleştirilse bile, turkuvaz rengindeki serin denizi ile ziyaretçilerin tercih ettiği plajların başında yer alıyor.

Giriş Ücreti: 15 TL
Şezlong ve Şemsiye :
Puan : 5 Üzerinden 4.8
Adres : Ölüdeniz, 48340 Fethiye/Muğla

help plajı

HELP PLAJI

Fethiye’nin merkezine oldukça yakın bir noktada bulunmakta olan Help plajı; işletmesinin kalitesi, plajın sahip olduğu düzen ve berrak, sakin denizi ile huzur içinde bir tatil yapmak ve dinlenmek isteyenlerin çok sevecekleri bir plaj olacaktır. İki tepenin arasında yer almakta olan bir koy içerisinde bulunan plajın manzarası da hayran kalınacak türden.

Giriş Ücreti: Yok
Şezlong ve Şemsiye : 40 TL
Puan : 5 Üzerinden 4.4
Adres :Küçük Boncuklu Koyu, Fethiye/Muğla

gunlukluplaji

GÜNLÜKLÜ KOYU

Fethiye merkeze neredeyse 15 km uzaklıkta olan bir plajdır Günlüklü plajı. Mesire alanı içerisinde bunduğundan dolayı bir giriş ücreti de ödemeniz gereken Günlüklü plajı, doğanın tam içinde, resmen bir huzur ortamına ev sahipliği yapıyor…

Giriş Ücreti: 40 TL
Şezlong ve Şemsiye : 40 TL
Puan : 5 Üzerinden 4.1
Adres : Günlüklü Koyu, Katrancı Mesire Yolu, 48308, Fethiye/Muğla

calis-plaji

ÇALIŞ PLAJI

Fethiye merkeze neredeyse 5 km mesafede bulunan ve ulaşımı fazlasıyla kolay olan bir plajdır Çalış Plajı. Çevresinde birçok otelin ve tatil mekanının bulunduğu, oldukça uzun bir sahil şeridi olan plaj, Fethiye’de fazlasıyla bilinen yerlerin en başında geliyor.
Giriş Ücreti : Yok
Şezlong ve Şemsiye : 30 TL
Puan : 5 Üzerinden 4.5
Adres : Çalış Plajı/Fethiye/Muğla

Listeye eklenmesini istediğiniz Fethiye Plajlarını lütfen yorum yazarak bize iletin. İyi Tatiller ????

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

Kıvılcım ERGÜN
YEREL REHBER - 2022-06-16 06:11:44
Help plajı giriş 200 tl yanlış bilgi vermişsiniz.. Bunun karşılığında 1 şezlong ve şemsiye veriyorlar.. Yoksa içeriye almıyorlar...
Kıvılcım ERGÜN
YEREL REHBER - 2022-06-24 15:06:48
Buradaki bilgilere güvenip giderseniz, çok büyük şok olursunuz fiyatlar karşısında. Misal ölüdeniz giriş ücreti yok yazıyor, bunun gibi birçok plajda giriş ücretli ayrıca 2 şezlong +1 şemsiye ortalama = 120 TL civarında hesabınızı buna göre yapın bence.

İlgili Makaleler