Florya Gezilecek Yerler

Florya İstanbul’da bulunan Bakırköy ilçesinin turistik mahallelerinden bir tanesi. Şenlikköy olarak da bilinen Florya’da havuzlu, geniş bahçeli ve balkonlu evler hem İstanbul’da hem de Türkiye’de oldukça ünlü. Semtin güney sınırları Marmara Denizi ile çevrili olduğundan muhteşem bir deniz manzarası bulunuyor. Ancak bütün bunlara ek olarak Florya gezilecek yerler listemizde olmayı hak eden çok sayıda mekân bulunmakta. Gelin hep birlikte bu harika listeyi inceleyim. 

İstanbul Akvaryum

Florya dendiğinde akla gelen ilk noktalardan bir tanesi İstanbul Akvaryum. Sahip olduğu balık çeşitliliği ve içerisinde sunulan aktiviteler düşünüldüğünde dünyanın sayılı akvaryumlarından bir tanesi olan bu mekânı ziyaret etmeden Florya’dan ayrılmamanızı öneriyoruz. Akvaryum alanına girdiğinizde tek yapabileceğiniz şey balıkları izlemek değil. Bunun yanında dalış eğitimleri alabilir, köpek balıkları ile dalabilir ya da balıkları besleyebilirsiniz. Burada çekeceğiniz harika fotoğraflar gününüzü unutulma kılacak. 

Florya Sosyal Tesisleri

Hafta sonunuzu tertemiz oksijeni içinize çekerek, lale bahçelerinin içerisinde yürüyüş yaparak ve denizin kıyısında yemeğinizi yudumlayarak geçirmek istiyorsanız Florya gezilecek yerler listemizin içerisinde yer alan Florya Sosyal Tesisleri’ni ziyaret edebilirsiniz. Oldukça geniş bir alan üzerine kurulmuş olan sosyal tesislerin içerisinde çok sayıda farklı işletme bulunuyor. Ailenizle birlikte zaman geçirebileceğiniz bu harika noktayı kaçırmamanızı öneriyoruz. 

Florya Atatürk Ormanı

Toprak kayması, rüzgâr ve fırtınadan bölgenin korunması adına Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle oluşturulmuş olan Florya Atatürk Ormanı gezip görmeniz gereken bir diğer nokta olarak gösterilebilir. Ulaşım bakımından hiç yorucu olmayan bir güzergâhta bulunan ormanı ziyaret ederek yemyeşil doğaya karşı olan açlığınızı giderebilirsiniz. İçerisinde çocuklar için oyun alanları, kahvaltı mekânları ve mangal yerleri bulunan bu ormanda gününüzün tamamını geçirebileceksiniz. 

Atatürk Deniz Köşkü 

Florya dendiğinde akla gelen bir diğer mekân Atatürk Deniz Köşkü. Florya’nın Marmara Denizi’ne olan sınırında yer alan bu başkanlık köşkü tarihi açıdan son derece önemli bir yer. 1915 senesinde yapılmış olan bu köşk Atatürk’ün İstanbul ziyaretleri sırasında sürekli olarak konakladığı mekânlardan bir tanesi. Florya gezilecek yerler arasında kendisine yer bulan bu köşkü ziyaret edebilir ve tarih boyunca önemli toplantıların yaşandığı bu yerde tarihi soluyabilirsiniz. 

Bakırköy Özgürlük Meydanı 

Florya’nın bağlı olduğu Bakırköy ilçesinin merkezi olarak kabul edilen Özgürlük Meydanı ziyaret etmeniz gereken bir başka durak olacak. İnsanların eski dönemde buluşma noktası olan bu meydanda yer alan işletmelerde zaman geçirebileceksiniz. Arkadaşlarınızla buluşmak ve kaliteli vakit geçirmek istiyorsanız bu alan sizin için doğru bir adres olacak. 

Yeşilköy Feneri 

Deniz fenerleri her zaman mimari açıdan ilgi çekici yapılardır. Bambaşka mimarileri ile insanları karşılayan fenerler her zaman ziyaret edilmesi gereken yerler arasında gösteriliyor. Bizim de Florya gezilecek yerler listemizde bulunan Yeşilköy Feneri İstanbul Boğazı’na giriş yapan gemileri karşılayan ilk durak olma özelliğine sahip. 23 metre uzunluğunda olan feneri ziyaret ettiğinizde muhteşem bir boğaz manzarası sizleri karşılıyor olacak. 

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi

Türk Hava Kuvvetleri tarihi boyunca binlerce farklı uçağı kullanmış durumda. Bu uçaklardan bazıları kullanılmaya devam ederken bazıları çeşitli sebeplerden dolayı emekli edilmiş durumda. Emekliye ayrılmış olan muhteşem uçaklardan bazıları İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi’nde sergileniyor. Harika bir düzen içerisinde sergilenen uçakları yakından inceleyerek gökyüzünde yaşanan muhteşem mücadeleye tanıklık edebilirsiniz. Florya gezilecek yerler arasında atlanmaması gereken bir durak olduğunu söylemek hiç zor değil. 

Florya Sahil Parkı

Size önerebileceğimiz son mekân ise Florya Sahil Parkı olacak. Sahil kenarında yürüyüş yapmak, sohbet etmek ve temiz havayı ciğerlerinize çekmek istiyorsanız burası harika bir adres. 

Florya Nakliyat

Son zamanlar' da İstanbul'un Florya bölgesi oldukça fazla göç almaktadır. Sizlerde Florya Nakliyat konusunda bilgi ve hizmet almak isterseniz Sem Yuvam Nakliyatı tercih edebilirsiniz.  Daha fazl bilgi için : https://senyuvamnakliyat.com/ sayfasını ziyaret edin.

Bu makale Erkan tarafından 29 Jun 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler