Galataport Nerede, Nasıl Gidilir ?

İstanbul’un en gözde yerlerinden bir tanesi olan Galataport geçtiğimiz yıl açılışını yaparak İstanbul’un bir anda parlayan yıldızı oldu. Karaköy ile Fındıklı arasında kalan Galataport’un içerisinde kültür sanat, yeme, içme, müze, tarihi mekan ve yer altı limanı bulunmaktadır. Sosyal yaşam alanları arasında ilk sıralarda yer alan bu muhteşem konuma gitmek için kullanabileceğiniz birden fazla ulaşım aracı bulunmaktadır. İçeriğimizle birlikte sizlere Galataport hakkında detaylı bilgiler aynı zamanda Galataport’a nasıl gidebileceğini anlatacağız…

12. yüzyılda Cenovalılar tarafından kurulan Galata geçmiş yıllardan bu yana en gözde yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Neredeyse bütün uygarlıkların bir arada yaşadığı Galata bölgesinde Museviler, Cenevizliler, Rumlar, Romalılar, Fransızlar, Venedikliler ve Osmanlılar yaşamıştır. Galataport ise geçmişten günümüze kadar liman olarak kullanılmış daha sonrasında Ford Fabrikası’na çevrilmiştir.

Galata Port Nerede

İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı olan Karaköy semtinde yer alan Galataport, Karaköy Vapur iskelesi ile Fındıklı arasında kalıyor. Galataport’un en yakınında bulunan yer ise Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi’dir. 

Galataport’ta Otopark Var Mı?

Evet, Galataport’a özel olarak hizmet sunan 2400 araç kapasiteli otopark vardır. Bunun haricinde Karaköy’ün bir çok noktasında da ücretli / ücretsiz otoparklar mevcuttur.

Galataport Otopark Ücreti Ne Kadar?

Galataport’a geldiniz fakat aracınızı koyacak bir otopark arıyorsanız Galataport’un kendine özel otoparkını 30 dakika boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Eğer port içerisinde 150 TL ve üzerinde alışveriş yaparsanız bu süre 2 saate kadar ücretsiz oluyor. Ödemelerinizi otoparka kredi kartıyla yapabilirsiniz.

Galataport Giriş Ücreti Nedir?

Bir çeşit alışveriş merkezi olan Galataport’a girerken ödemeniz gereken herhangi bir ücret yoktur. Fakat çok sık olmasa da ara ara bu muhteşem konumda sergiler, etkinlikler düzenlenmektedir. Bu sergiler ve etkinliklere katılabilmek için ekstra ücret talep edilebilir. Galataport’da düzenlenecek olan yeni etkinliklere etkinlik sahiplerinin internet sitelerini kontrol ederek fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Galataport’a Nasıl Gidilir?

Galataport’a en kolay şekilde gitmekten yanaysanız araç kiralama yapabilirsiniz veya kendi özel aracınızı kullanarak bu konuma ulaşabilirsiniz. Fakat araç kiralama yapmak istemiyorsanız veya kendi aracınız bulunmuyorsa toplu taşıma araçlarını da kullanabilirsiniz. Nasıl gidilir diyorsanız aşağıdaki ulaşım araçları size yardımcı olacaktır.

  • Otobüsle gitmek için; 26B, 28, 30D, 62
  • Metro ile gitmek için; M2
  • Tramvayla gitmek için; T1

Yukarıda adı geçen toplu taşıma araçlarını kullanarak Galataport’a gidebilirsiniz. Bunun haricinde bu içeriğimizle birlikte sizlere Galataport’a nasıl gidilir aktarmış olduk. Şimdi aşağıda sizlere Galataport hakkında farklı bilgiler aktarmaktan yana olacağız…

Galataport Teknik Özellikleri

  • 1200 metrelik konveyör uzunluk
  • 5 farklı rampa
  • 15 bin bavul kapasitesi
  • Günlük bazda 3 gemi ve 15 bin yolcu taşıması
  • 176 farklı 3 metreyi bulan özel kapak sistemleri
  • 29.000 metrekarelik yer altı terminali

 

Bu makale Erkan tarafından 21 Jul 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler