Gemile Koyu

Muğla 'nın Fethiye ilçesinde gezilecek yerlerden birisi de Gemile Koyu olarak karşımıza çıkıyor. Bu koyda gezilecek pek çok yer bulunuyor.

Türkiye, tarihi ve kültürel zenginliği ile bilinen bir ülke olarak karşımıza çıkıyor. Bu ülkede gezilecek o kadar çok şey var ki turistler tatil döneminde Türkiye 'nin pek çok yerini gezmeye çalışsa da, hatta diğer tatil dönemlerinde de gezintiye çıksa da ülkemizin her yerindeki bu güzellikleri gezmeyi bitiremezler. Çünkü ülkemiz hem yeni keşfedilen bölgeleriyle hem de çeşitli kültürel zenginlikleri ile ön plana çıkıyor. Bu güzelliklerden birisi de Gemile Koyu olarak karşımıza çıkmakta. Bu bölge hakkında bilinmesi gereken birçok şey var.

Gemile Koyu 'nda gezilecek yerler

Gemile Koyu, Muğla 'nın Fethiye ilçesinde yer alan bir ada olmakta. Bu ada, jeolojik bir oluşum sonrasında ortaya çıktı. Her yıl bol bol turist çeken bu bölge yalnızca plajıyla değil bir doğa harikası olmasıyla da öne çıkıyor. Bu bölge her ne kadar güzel bir doğaya sahip olsa da insanların en çok eleştirdiği kısım fiyatlar olmakta. Buraya gelirken özellikle büfe ve kafe gibi alanlardan yararlanırken fiyatların yüksek olduğunu da bilmek gerekiyor.

Gemile Koyu

Bu koya gelirken gidilmesi gereken yerlerden birisi plajı olarak yer alıyor. Koyun en aktif yerlerinden birisi olan plaj, hem yüzmek için tertemiz bir suya sahip hem de doğasıyla birlikte insanı kendine hayran bırakan bir görüntüye sahip. Plaj alanı oldukça dar olmasına rağmen insana sanki bir ada hayatı yaşıyormuş hissi vermeyi başarıyor. Plajın arka tarafında bulunan orman, güzel doğallığı çevreye yayıyor.

Şezlong ve şemsiye imkanının da bulunduğu plajın yanı sıra bu koyda gezilecek pek çok güzellik var. Gemile Koyu 'nun doğasında kaybolmak, yeni yerler keşfetmek hem insana güzel bir his katar hem de doğayla iç içe anlar yaşanması mümkün olur. Bu bölgede gezilecek bir diğer yer Karaköy gezisi olarak karşımıza çıkıyor. Burada yapılacak gezinin yanı sıra tekne gezisi de tercih edilen bir gezi türü olmakta.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler