Beğen

Dalaman ve Fethiye arasında yer alan Göcek her geçen gün daha popüler bir tatil noktası olmaya başladı. Sakin ve huzurlu bir tatil imkanı sunuyor olması geçmiş dönemde çok popüler olmasını engellese de artık birçok kişi tatilini Göcek’te geçirmek istiyor.

Kendi nüfusu yalnızca 5 bin civarında olan bu şirin beldede tatil yaparken nasıl bir ortam ile karşılaşacağınızı iyi bilmeniz gerekiyor. Tatilinizde gece hayatını arayan ve gündüzleri dahi beach clublarda eğlenen bir yapıya bürünüyorsanız Göcek sizin için uygun bir adres olmayabilir. Ancak iş ve şehir hayatının yorgunluğundan kurtulmak için bir bölge arıyorsanız Göcek sizin için 1 numaralı adres olacak.

Ulaşımı Dert Etmenize Gerek Yok

Muğla bölgesinde çok sayıda farklı tatil beldesi yer alıyor olsa da ulaşımda bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Muğla’nın kendi coğrafi yapısı gelişmiş ulaşım sistemleri kurmaya uygun olmadığından standart ulaşım seçeneklerinin değerlendirilmesi gerekli. Göcek gibi küçük beldelere ulaşım bu sebeple daha zor bir hal alabiliyor.

Muğla’da hala nüfusunu düşük seviyelerde tutmayı başaran beldelerin büyük bir kısmı ulaşım zorluğundan bunu sağlayabilmekte. Göcek ise biraz bunun dışında kalıyor. Göcek, Dalaman Havalimanı’na yalnızca 18 km. uzaklıkta. Bu sebeple de havalimanına iniş yaptıktan sonra beldeye çok kolay bir biçimde geçebilirsiniz. Taksiler ya da araç kiralama seçenekleri sizi rahatlıkla bu harika beldeye ulaştıracak.

Harika Plajlar İçin Göcek Doğru Bir Adres Olmayabilir

Yaz aylarında kendinizi serin sulara bırakmanın hayaline çok önceden başladıysanız Göcek tatilinizde nereden denize gireceğinizi de merak ediyorsunuzdur. Altın kumlardan sığ denizlere girme hayaliniz varsa Göcek sizin için çok uygun bir yer değil. Bölgede İnlice Halk Plajı, Günlüklü ve Katrancı Plajları yer alıyor. Ancak bu plajların çok harika özelliklerinin olduğunu söyleyemiyoruz.

Göcek’in bu kadar çok övülmesine rağmen plajları yoksa denize nereden giriliyor? İşte bu sorunun cevabı aslında Göcek’in neden bu kadar değerli bir yer olduğunu göstermekte. Göcek tam bir koy diyarı. Denize yemyeşil ağaçların arasından dalabileceğiniz, açılsanız dahi denizin dibini rahatlıkla görebileceğiniz, dalgasız ve muhteşem denizler sizleri bekliyor.

Göcek

Hangi Koyu İsterseniz Orada Denize Girin

Göcek ve etrafında o kadar çok koy var ki dilediğiniz koyda özgürce denize girebilirsiniz. Bölgede yer alan koylar;

  • Göbün Koyu,
  • Hamam Koyu,
  • Kille Bükü,
  • Domuz Adası,
  • Bedri Rahmi Koyu,
  • Sarsala Koyu,
  • Tersane Adası,
  • Yavansu Koyu,
  • Martı Koyu,
  • Yassıcalar, şeklinde sıralanmaktadır.

Koyların her birinin konumunu haritadan görebilirsiniz. Dilerseniz size en yakın olan koylara gidebilir, dilerseniz de bu koylar arasında en iyisi olarak gösterilen koyları ziyaret edebilirsiniz. Koylarda denize girerken şezlong ya da şemsiye ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz adresler bulunmuyor. Bu sebeple de biraz tedarikli gitmenizde fayda var.

Koyları Tekne Turu İle Keşfedin

Göcek tatili yapıp da tekne turuna katılmamak mümkün değil. Bölgede yer alan koyların tamamı tekne turlarının uğrak noktaları arasında yer alıyor. Bu sebeple de tatilinizde en az 1 defa tekne turuna katılmanızı öneriyoruz.

Tekne turlarına katılım tarihinizi olabildiğince erkene çekmeniz çok önemli. Tatilinizin ilk gününde tekne turu tercih ederek tatilinize başlayabilirsiniz. Böylece bölgede yer alan koyların tamamını gezdiğiniz ve hepsinde denize girdiğiniz bir aktiviteye katılacaksınız.

Katılacağınız tekne turları sonraki süreçte hangi koyda denize girmek istediğinizi belirleyebilir. Koyların hepsinde doya doya yüzerek tatilinizi hangisinde geçireceğinize karar verin. Sonrasında gün içerisinde denize girip sonrasında beldenin şirin mekanlarında gününüzü tamamlayabilirsiniz.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri