icon

Göcek 'in En Güzel 9 Koyu Sizlerle

Ege tatili dendiğinde akla ilk gelen yerlerden bir tanesi olan Fethiye’nin muhteşem beldesi Göcek, küçük yüzölçümüne inanılması güç seviyede doğal güzellik sığdırmayı başarmış. Özellikle sahip olduğu marina ile ön plana çıkan Göcek’in muhteşem koylarını gezip unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. İşte Göcek’in en güzel 9 koyu.

Göcek Adası

Göcek ve koy kelimeleri bir araya geldiğinde kesinlikle akla ilk gelen adres Göcek Adası. Göcek’in merkezine en yakın konumdaki bu ada yemyeşil doğası ve masmavi denizi ile birlikte tam anlamıyla bir doğa harikası. Koyda yüzdükten sonra adada yer alan işletme de dinlenebilir ve biraz enerji depolayabilirsiniz.

Bedri Rahmi Koyu

Bedri Rahmi Koyu Göcek bölgesinin en popüler koyu konumunda. Bu bölgede koyları ziyaret etmeye karar verip bu koyu gezmeyen bir insana rastlamak çok mümkün değil. Hem özel tekneler hem de 12 adalar turu ile bu koyda zaman geçirmek mümkün. Geçmişte Taşyaka olarak isimlendirilen bu muhteşem mekân Bedri Rahmi’nin bir kayaya önemli bir eser işlemesinin ardından Bedri Rahmi Koyu olarak anılmaya başlandı.

Kleopatra Hamamı Koyu

Ege şimdi olduğu gibi tarihin geçmiş dönemlerinde de popüler bir tatil bölgesiydi. Kleopatra da Göcek bölgesini ziyaret eden önemli isimlerden bir tanesi. Bu bölgeye geldiği sırada arkadaşlarıyla zaman geçirmek isteyen Kleopatra bir hamam yaptırmış ve sonrasında bu hamamı bölgeye hediye etmiştir. Koyda hamamın kalıntılarına rastlamak ve doğa harikalarının içerisinde yüzmeniz mümkün olacak.

Boynuzbükü Koyu

Koylarda yüzmenin en güzel yanlarından bir tanesi dalgaların olmamasıdır. Her zaman durgun sularda keyifli bir şekilde yüzmeyi başarabilirsiniz. Boynuzbükü Koyu ise bu konuda biraz daha ileri düzeyde. Sahip olduğu doğal dalgakıran ile birlikte son derece durgun bir suda yüzmenin keyfini sürebiliyorsunuz. Bölgedeki dev çam ağaçlarının arasında yüzmek unutulmaz bir tecrübe olacak.

Yavansu Koyu

Martı ya da Yavansu Koyu olarak isimlendirilen bu koy Göcek’in el değmemiş noktalarından bir tanesi. Dağdan gelen ve hayvanların da içtiği su koya karıştığı için koy Yavansu Koyu olarak isimlendirilmeye başlanmıştır. Eski ismi ise deniz kenarına işlenmiş olan martı figüründen gelmekte.

Göcek

Göbün Koyu

Bakir alanları seviyorsanız Göbün Koyu tam aradığınız bölge olabilir. İki yüksek tepenin arasında kalması sebebiyle insanların uzun süre tercih etmediği bu alan sıcacık suyu ve zeytin ağaçları ile birlikte tam bir doğa harikası. Koyda doğa yürüyüşü yapmak isterseniz bunun için de özel bir alan bulunuyor. Böylece tatilinizi daha unutulmaz bir hale getirebilirsiniz.

Killebükü Koyu

Killebükü Koyu, Boynuzbükü ve Bedri Rahmi Koyu arasında yer alır. Tekneler genellikle bu koyda demir almayı, mola vermeyi ve konaklamayı tercih ederler. Konumu itibariyle daha sakin bir yapıda olduğu için özel tekne ile yapılan gezilerin ilk tercihlerindendir. Harika bir günbatımı görüntüsü sunan bu koyun biraz serin olduğunu söylememiz gerekli.

Sıralıbük Koyu

Hem özel tekneler hem de tur tekneleri ile ziyaret edilebilecek koylardan bir tanesi olan Sıralıbük Koyu soğuk suyun denize karıştığı noktalardan bir tanesi. Bu özelliği sebebiyle diğer koylara göre biraz serin olabilir. Ancak yazın sıcağında sizi muhteşem bir şekilde serinleteceğiniz garantisini veriyoruz. Zaman zaman keçilerin su içmek için geldiği bu koyda zaman geçirmek son derece keyifli olacak.

Akvaryum Koyu

Birçok bölgede olduğu gibi Göcek bölgesinde de Akvaryum Koyu olarak isimlendirilen bir bölge bulunmaktadır. Denizin dibini çok rahat bir şekilde görebileceğiniz bu koyda unutulmaz saatler geçirebilirsiniz.


 

Yorumlar