Beğen
İnceboğaz Halk Plajı

İnceboğaz Halk Plajı

İnceboğaz Halk Plajı

Antalya/Kaş bölgesinin en güzel plajları arasında ilk  sıralarda İnceboğaz Halk Plajı yer alıyor. Çukurbağ yarımadasında yer alan bu plaj aslında iki farklı parçadan oluşmakta. Plajlardan bir tanesi koya bakarken diğer açık denize bakıyor. Açık deniz tarafının biraz daha dalgalı ve rüzgârlı olduğunu söylememiz gerekli.

Ancak diğer kısım son derece son derece sığ ve ılık bir yapıda. Burası sığ denizinden dolayı özellikle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. İnceboğaz’a merkezden kalkan şehiriçi minibüsler ya da taksi ile kolayca ulaşmak mümkün.

İnceboğaz ise yarımadaya girerken yolun en inceldiği, sağ ve sol’un plaj olduğu, Çınarlar İnceboğaz Plajının olduğu yerdir. Kaş belediyesi Halk Plajı’da ince boğaz mevkiinde, ancak orası için Halk plajı diye yorum yaptık.

Dolayısıyla aynı yer değil. Haritada iki yer üst üste verilmiş .Mantıklısı ise 19.sırada olan gerçek İnceboğaz Çınarlar Plajı olması gerek. Halk plajı gerçekten çok güzel ve 1.sırada olması gerekir. Herşeyi tam ve eksiksiz. İnceboğaz Plajına gelince, yolun sağ kısmı kayalık genelde sol kısmı ise daha plaj havasında ve çakıl.Tüm Kaş plajları gibi.Tercih yapılırsa Halk plajı derim. İnceboğaz Çakırlar Plajı ise kolay erişimi ile güzel.

İnceboğaz’da işletmeci olan Çınar Beach’de şezlong için 10 TL ödeniyor, şemsiye ücretsiz. Önce gelen yerini alıyor, rezervasyon yapılmıyor. Gün boyuca yemek yiyebileceğiniz restoranı da bulunuyor.

Adres : Andifli, Beyhan Cenkçi Cd., 07580 Kaş/Antalya
Telefon : 0532 774 10 62
Web : http://www.incebogazcinarbeach.com/

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri