icon
Yükleniyor..

İstanbul’dan Arabayla Gidebileceğiniz 5 Muhteşem Yer

İstanbul’a yakın yerleri gezip keşfetmek istiyorsanız, hazırladığımız bu liste tam size göre! Aracınızla konforlu bir şekilde gidebileceğiniz bu yerlerde birbirinden farklı keşifler yapabilir ve harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

 

Kıyıköy – Kırklareli

Kırklareli dendiği zaman akla ilk gelen sahil kasabası Kıyıköy, İstanbul'dan aracınızla gidebileceğiniz yerler arasındadır. Dünyanın en eski taş oyma manastırları arasındaki Aya Nikola Manastırı bölgenin en önemli noktaları arasındadır. Macar meşesi, sapsız meşe ve karagürgen gibi güzelliklerin de Kıyıköy’e ayrı bir hava kattığını söyleyebiliriz. Ayrıca bu bölgede gezerken Rum evlerini keşfedebilir ve tarihin dokusunu içinize çekebilirsiniz.

Abant – Bolu

Bolu’nun 34 kilometre uzaklığında yer alan Abant, yeşilin her bir tonunu ayrı ayrı keşfedebileceğiniz lokasyonlardandır. İstanbul’dan aracınız ile ortalama 2-3 saatte varabileceğiniz Abant, her mevsim ziyaret edilebilecek bir yerdir. Yaylaları ile meşhur olan Abant’a gittiğiniz zaman Gölcük Tabiat Parkı, Sinekli Yaylası, Güzeldere Şelalesi ve Akkaya Travertenleri gibi güzellikleri görebilirsiniz. 

Ağva

İstanbul’un kaçış noktası olarak bilinen Ağva, hafta sonunu değerlendirmeniz için ideal konumlardandır. Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlılara ev sahipliği yapmış olan Ağva, İstanbul’a yakınlığı ile tanınır. Ormanlık alanları ve yeşillikleri ile dikkat çeken Ağva’ya aracınız ile pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aşıklar Yolu, Saklı Göl ve Kadırga Koyları, mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Ağva ziyaretini yaptığınız zaman nehre karşı konumlandırılmış otellerde keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Şehrin kalabalığından uzaklaşmak istiyorsanız Ağva’yı tercih edebilirsiniz. 

Tirilye – Bursa

Eski bir Rum kasabası olan Tirilye, İstanbul’dan yapabileceğiniz hafta sonu kaçamakları için ideal bir seçenektir. Marmara Denizi’nin eşsiz güzelliği ve zeytin ağaçlarının sunduğu özgürlük hissi ile bütünleşen Bursa’nın önemli lokasyonu Tirilye, sessiz ve huzurlu yapısıyla tercih edilir. Kemerli Kilisesi, Fatih Camii, ve Medikion Manastırı bölgenin ünlü noktalarındandır. 

İznik – Bursa

Bilinen eski adı Nikea olan İznik, Bursa sınırları içerisinde yer alır. İstanbul’dan aracınız ile ulaşabileceğiniz yakın bölgeler arasındaki İznik seyahatinizde Keramet Kaplıcası ve 1. Murat Hamamı gibi özel yerleri keşfedebilirsiniz. 

Bu güzel yerlere kendi aracınız ile seyahat ederken güvenliğinizi de unutmamalısınız. Bunun için kaskonuzu kontrol etmeli ve çantanızı uygun şekilde düzenlemelisiniz. Eğer seyahate çıkmak için hazırlanıyorsanız Generali’nin sunduğu kasko teklifi al seçeneği ile kendinize uygun teklifleri değerlendirebilir ve seyahatlerinizi çok daha güvenli hale getirebilirsiniz!

Yorumlar